آمریکا: روسیه اجازه دهد کمک‌های بشردوستانه به مردم اوکراین ارسال شود

17/12/1400 04:49:00 ب.ظ

آمریکا: روسیه اجازه دهد کمک‌های بشردوستانه به مردم اوکراین ارسال شود

وزیر امور خارجه آمریکا از روسیه خواست تا اجازه دهد کمک های بشردوستانه به غیرنظامیان آسیب‌دیده در اوکراین ارسال شود. - خبرگزاری آناتولی 08.03.

2022 ژنو/ خبرگزاری آناتولی آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا در نشست خبری مشترک با کاجا کالاس نخست‌وزیر استونی در تالین٬ گفت: از روسیه می‌خواهیم تا اجازه دهد کمک‌های بشردوستانه به غیرنظامیانی که دسترسی آنها به غذا، آب و دارو قطع شده است٬ ارسال شود.

بلینکن با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 1.7 میلیون غیرنظامی اوکراین را ترک کرده‌ و بیش از 800 هزار نفر نیز در این کشور آواره شده‌اند، اظهار کرد: بسیاری از اوکراینی‌ها تمایل ترک کشور را دارند اما نمی‌توانند از خانه بیرون شوند.

بلینکن تاکید کرد: کمک 10 میلیارد دلاری درخواستی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای اوکراین، نیازهای منطقه را در زمینه امنیت، اقتصادی و کمک‌های بشردوستانه برآورده می‌کند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ببین کار جو خواب آلود به کجا رسیده و آمریکا را به کجا رسانده که برای ارسال کمکهای انسانی به اکراین از روسیه متجاوز طلب اجازه داره