آمریکا سه سازمان مرتبط با صنایع فضانوردی جمهوری اسلامی ایران را تحریم کرد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 51%

آمریکا سه سازمان مرتبط با صنایع فضانوردی جمهوری اسلامی ایران را تحریم کرد مایک پمپئو گفت این تحریم‌ها از این بابت اعمال شده که ایران از سازمان‌های غیرنظامی برای گسترش برنامه موشکی بالستیک خود استفاده می‌کند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا اعلام کرد سه سازمان مرتبط با صنایع فضانوردی ایران را در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

همچنین مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، در بیانیه‌ای که از سوی این وزارتخانه منتشر شده، ضمن اعلام خبر تحریم این نهادها گفته است که این تحریم‌ها از این بابت اعمال شده که ایران از سازمان‌های غیرنظامی برای گسترش برنامه موشکی بالستیک خود استفاده می‌کند. ایران طی سال‌های اخیر دست به انجام آزمایش‌های موشکی متعددی زده است. در چندین مورد روی برخی از این موشک‌ها به زبان‌های مختلف، از جمله عبری، شعار «نابودی اسرائیل» نقش بسته بود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمریکا سه سازمان مربوط به برنامه فضایی ایران را تحریم کردواشنگتن ادعا می‌کند که این مراکز «پوششی» برای توسعه برنامه‌ موشک‌های بالستیک ایران هستند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سه موشک دیگر حوثی‌ها توسط عربستان سعودی خنثی شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سه گانه جدیدی از فیلم «ترمیناتور» شاید دوباره با بازی «آرنولد شوارتزنگر» ساخته شودسه گانه جدیدی از فیلم «ترمیناتور» شاید دوباره با بازی «آرنولد شوارتزنگر» ساخته شود به گزارش «مترو» جیمز کامرون در گفتگو با سایت هنری «دد لاین»، تولید این سه گانه را منوط به موفقیت فیلم جدید ترمیناتور، که ماه نوامبر آینده اکران می شود، دانست.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

همدستی احتمالی آمریکا، بریتانیا و فرانسه در جنایات جنگ یمن | DW | 03.09.2019بازرسان سازمان ملل متحد احتمال داده‌اند که نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان در جنایت‌های جنگی در یمن از همدستی آمریکا، فرانسه و بریتانیا در زمینه‌های مختلف، از جمله پشتیبانی اطلاعاتی و لجستیکی، بهره‌مند می‌شوند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

انتخاب دانشمند دربند آمریکا به عنوان چهره تاثیر گذار حوزه بیوتکنولوژیدر سومین همایش بین المللی و یازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی اعضای هیات مدیره انجمن بیوتکنولوژی و کادر علمی و اجرایی این همایش، دکتر مسعود سلیمانی دانشمند فرهیخته کشورمان که در زندان آمریکا به سر می‌برد، به عنوان چهره تاثیر گذار حوزه بیوتکنولوژی انتخاب شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

فرانسه در صورت موافقت آمریکا '۱۵میلیارد دلار خط اعتباری برای نفت ایران باز می‌کند'گزارش شده است که دولت فرانسه در صورت موافقت ایالات متحده آمریکا یک خط اعتباری ۱۵ میلیاردی برای پیش خرید نفت ایران باز خواهد کرد. ایران امیدوار است که با گشایش خط اعتباری، امکان فروش نفت و کسب درآمد بیشتر برای این کشور فراهم شود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »