آمریکا: تعویق انتخابات عراق، این کشور را وارد یک بحران پیچیده می‌کند

31/05/1400 11:14 ق.ظ

آمریکا: تعویق انتخابات عراق، این کشور را وارد یک بحران پیچیده می‌کند العربيه_فارسى

ماتیو تولر، سفیر آمریکا در بغداد، ضمن استقبال از تصمیم دولت عراق برای برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور گفت که گزینه به تعویق انداختن انتخابات تولر، شنبه، 22 اوت، در مصاحبه با تلویزیون «العربیه»، افزود: «انتخابات زودهنگام یکی از خواسته‌های اساسی مردم عراق بود و به همین دلیل است که اگر این خواسته محقق نشود، عراق مسیر بسیار نگران کننده‌ای را طی خواهد کرد».

Advertisement سفیر آمریکا در این مصاحبه همچنین گفت که ایالات متحده برای تامین انرژی عراق تلاش می‌کند تا این کشور از لحاظ انرژی به ایران وابسته نباشد. اظهارات سفیر آمریکا پس از آن بیان می‌شود که کمیسیون عالی مستقل انتخابات در عراق هفته گذشته از حضور 130 ناظر بین‌المللی در سراسر کشور برای ارائه پشتیبانی، مشاوره فنی و نظارت بر روند انتخابات خبر داد.

کمیسیون عالی انتخابات همچنین فاش کرد که دفتر کمک‌های انتخاباتی وابسته به سازمان ملل متحد «UNAMI» در عراق، برای تکمیل مقدمات مربوط به نظارت بر روند انتخابات در این کشور تلاش می‌کند. تاکید بر برگزاری انتخابات در تاریخ تعیین‌شده headtopics.com

کمیسیون عالی مستقل انتخابات در عراق، اوایل ماه جاری اعلام کرده بود که دهم اکتبر آینده، تاریخی مشخص و اجتناب ناپذیر برای برگزاری انتخابات پارلمانی خواهد بود. این کمیسیون خاطرنشان کرد که توزیع کارت‌های «بیومتریک» (کارت الکترونیکی) رای‌دهندگان طی چند روز آغاز می‌شود.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

تاکید دولت آمریکا بر ادامه کمک به مردم افغانستان پس از تسلط طالبان بر این کشور🔺تاکید دولت آمریکا بر ادامه کمک به مردم افغانستان پس از تسلط طالبان بر این کشور ◾️دولت ایالات متحده در رایزنی با متحدان و شرکای خود، بر ادامه ارائه کمک به مردم افغانستان پس از تسلط طالبان بر این کشور تاکید کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید: چه حرکت انسان‌دوستانه‌ای!! همین قول رو به طالبان هم داده البته چرت و پرت میگن چرت و پرت میگن .

خروج آمریکا از افغانستان از نگاه کره جنوبی،‌ شریک یکی دیگر از «جنگ‌‌های بی‌پایان» آمریکادر پی عقب‌نشینی نظامی آمریکا از افغانستان، سیاستمداران کره جنوبی، شریک یکی دیگر از «جنگ‌های بی‌پایان آمریکا» در حالی که میان آنها بر سر توسعه تسلیحات هسته‌ای مستقل از آمریکا اختلاف نظر وجود دارد، درباره ادامه حضور ۳۰ هزار سرباز آمریکایی در خاک خود - حضوری که از زمان جنگ کره در دهه ۱۹۵۰ تاکنون ادامه داشته است - والله اگه از من میپرسید هیچی یعنی صفر ، با این کاری که این جوبایدن احمق و بی‌عرضه کرد دیگه آمریکا هم از چشم مردم جهان به عنوان یک ابر قدرت افتاد و بعد از این به جای ابر قدرت باید بگوییم ابر قُد قُد 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 بهتر بود می نوشت حمایت دراز مدت دمکرات ها. البته باید اذعان کرد که کره جنوبی و افغانستان به لحاظ زیرساخت اجتماعی و مردم، با هم تفاوت های زیادی دارند. کره جنوبی باید به قدرت خود متکی باشد

قانونگذاران آمریکایی خواستار ارزیابی امکان همکاری طالبان با «دشمنان آمریکا» شدندشماری از قانونگذاران آمریکایی طی نامه‌ای به وزیر دفاع ایالات متحده، خواستار ارزیابی امکان همکاری ستیزه‌جویان طالبان با «دشمنان آمریکا» و همچنین ارائه

معاون رئیس جمهور آمریکا یکشنبه تور آسیایی خود را آغاز می‌کندمعاون رئیس جمهور آمریکا قرار است از روز یکشنبه تور رسمی سفرهایش به منطقه جنوب شرق آسیا؛ منطقه‌ای که در سالهای اخیر شاهد رشد نفوذ سیاسی و اقتصادی چین بوده، را آغاز کند.

مذاکرات وزیر خارجه آمریکا با وزرای خارجه گروه 7 و نماینده اتحادیه اروپا درباره افغانستانوزیر خارجه آمریکا با همتایانش از دیگر اعضای گروه هفت و نماینده عالی اتحادیه اروپا در خصوص جدیدترین تحولات مربوط به وضعیت در افغانستان به بحث پرداخت.

نتانیاهو: درباره فروپاشی دولت افغانستان به آمریکا هشدار داده بودمبنیامین نتانیاهو، نخست وزیر پیشین اسرائیل و رهبر مخالفان دولت فعلی، با نظر به فروپاشی دولت افغانستان پس از خروج نیروهای آمریکایی، هشدار داد که اسرائیل نتانياهو هم ميدانست كه افغانستان سقوط ميكند همين آقا غني_فراري حتي فرصت تبديل بوت پيدا نكرد يا هم توسط خانم رولا براي فراري بابا نتانياهو احوال رسيده بود كه بايد با موتر هاي دالر فرار كند خاک تو سرت بایدن کسخل چرتی Down with terrorist mullah regime in Iran