آمریکا می‌گوید کرملین با خطر از دست دادن دوستی مردم بلاروس روبرو است

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺آمریکا می‌گوید کرملین با خطر از دست دادن دوستی مردم بلاروس روبرو است

معاون وزیر خارجه آمریکا، استیفن بیگن، می‌گوید ادامه حمایت کرملین از حاکمیت استبدادی الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس، ممکن است به از دست دادن دوستی مردم بلاروس با مسکو منجر شود.لوکاشنکو با بزرگترین چالش دوران ۲۶ ساله حکومتش در بلاروس مواجه است. او از ماه گذشته میلادی، شاهد اعتراضات خیابانی به نتیجه مناقشه برانگیز انتخابات ریاست جمهوری بوده است. پیروز آن انتخابات مناقشه برانگیز، لوکاشنکو اعلام شد که به او امکان حضور در مقام ریاست جمهوری را برای یک دوره پنج ساله دیگر می دهد.

در همین حال، سوتلانا الکسیویچ، برنده بلاروسی جایزه نوبل، گفت بیم آن را دارد که کشورش در جریان مشکلات سیاسی استقلال خود را از دست بدهد. او حمایت متفکران روس را خواستار شد. معاون وزیر خارجه آمریکا در گفتگو با خبرنگاران گفت که بیشتر مردم بلاروس، «روسیه را نزدیکترین کشور به قلب خود می دانند و ما به آن احساسات و به انتخاب مستقل آنها احترام می گذاریم.» او گفت در نتیجه سوال این است که «مسکو چگونه می تواند از چنین رژیمی که آن خشونت ها علیه شهروندان صلح جو را اعمال می کند،» حمایت کند.

به گفته بیگن، مردم بلاروس از حق حفاظت شده خود در قانون اساسی و برای آزادی اجتماعات و اظهارات استفاده می کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ترامپ از خاورمیانه رای می‌خواهد / ایران منتظر انتخابات 2020 آمریکا استپیر محمد ملازهی گفت: ترامپ به دلیل قرار گرفتن در فضای انتخاباتی و بروز نشانه‌هایی از احتمال شکست به این نیاز دارد که به یک دست‌آورد شاخص در مواجهه با نظام بین‌الملل برسد .
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

برادرزاده ترامپ: عموی من اساساً یک نژادپرست است- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimبرادرزاده ترامپ که یک روانشناس است و اخیراً کتابی جنجالی نیز درباره خانواده و شخصیت ترامپ منتشر کرده در مصاحبه‌ای تأکید کرد دونالد ترامپ اساساً یک نژاد پرست است.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

چاووش‌اوغلو: کسی که به‌حق است از میز مذاکره فرار نمی‌کندوزیر امور خارجه ترکیه با اشاره به تحولات مدیترانه شرقی گفت آنهایی که به‌حق هستند از میز مذاکره و گفتگو نمی‌گریزند. ما همیشه طرفدار گفتگوی بدون پیش شرط هستیم. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دولت ترامپ ۸۸۰۰ کودک مهاجر را از آمریکا اخراج کردچگونه مدارس اروپا با کووید-۱۹ کنار می‌آیند؟ | دانش‌آموزان پس از ماه‌ها تدریس غیرحضوری به دلیل همه‌گیری کرونا، اکنون به زمان بازگشایی مدارس رسیده‌اند و دولت‌ها در کشورهای مختلف تلاش دارند که دانش‌آموزان به کلاس‌های درس بازگردند
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

ترامپ: اگر در انتخابات برنده شوم ایران کمتر از یک ماه با آمریکا به تفاهم می‌رسددونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، گفت در صورت پیروزی او در انتخابات ریاست‌جمهوری آبان ماه، جمهوری اسلامی به سرعت با ایالات متحده به تفاهم خواهد رسید.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

مایکروسافت: هکرهایی از روسیه، چین و ایران انتخابات آمریکا را هدف گرفته‌اند - BBC News فارسیشرکت مایکروسافت می گوید که هکرهای مرتبط با روسیه، چین و ایران برای تجسس بر افراد و گروه هایی که در زمینه انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا فعال هستند تلاش می کنند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »