آمریکا جزئیات تازه‌ای از اقدام به ربایش کشتی «اسفلت پرنسس» را فاش کرد

05/08/2021 03:19:00 ب.ظ

آمریکا جزئیات تازه‌ای از اقدام به ربایش کشتی «اسفلت پرنسس» را فاش کرد #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى, آمریکا

آمریکا جزئیات تازه‌ای از اقدام به ربایش کشتی « اسفلت پرنسس » را فاش کرد العربيه_فارسى

یک مقام آمریکا یی درباره حادثه کشتی «آسفلت پرنسس» گفت که تعدادی مسلح که لباس گارد ساحلی ایران را بر تن داشتند به زور وارد این کشتی شده و با ضرب و شتم پرسنل

وبگاه «بیزنس اینسایدر»، به نقل از این مقام مسئول آمریکایی نوشت که مهاجمان پس از هفت ساعت اشیایی را با خود برده و از کشتی خارج شدند.Advertisementاین مقام آمریکایی ادامه داد که هواپیماهای آمریکایی از لحظه ورود افراد مسلح ایرانی به کشتی عکس‌هایی گرفته‌اند و تاکید کرد که مهاجمان اشیایی را با خود از کشتی برده‌اند.

او خاطرنشان کرد که حادثه مذکور شبیه بازرسی نیروهای ایرانی بوده اما همه نشانه‌های یک دزدی دریایی را داشته است.جزئیات حادثهپیشتر بریتانیا اعلام کرده بود که تلاش برای ربودن کشتی «آسفلت پرنسس» در نزدیکی سواحل امارات توسط افراد مسلح ایرانی پس از رسیدن دو کشتی جنگی آمریکایی و عمانی با شکست روبرو شد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

بعد از ٢ سال کرونایى دانش آموزان با چه چالش هایى روبرو هستند؟

بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، بعد از دو سال تعطیلی مدارس، آموزش حضوری از فردا با حضور ۱۶ میلیون دانش آموز آغاز می شود. ادامه مطلب >>

ناتو حمله ایران به کشتی اسرائیلی در نزدیکی سواحل عمان را محکوم کرد

نامه ایران به رئیس شورای امنیت درباره حمله به کشتی 'مرسر استریت'نامه ایران به شورای امنیت درباره حمله به کشتی 'مرسر استریت' سفیر و معاون نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت درمورد تلاش‌های مشکوک اخیر برای ایجاد«حوادث»ساختگی دریایی در خلیج فارس و فراتر از آن از سوی رژیم صهیونیستی هشدار داد

طالبان آمریکا را به «تشویق شهروندان افغانستان به فرار از کشورشان» متهم کرد

ساروی برنز المپیک را کسب کرد / کشتی فرنگی بالاخره مدال گرفتخدا قوت دلاور دلمون رو شاد کردی خدا شادت کنه

سخنگوی کاخ سفید: ربایندگان، کشتی را در نزدیکی امارات رها کرده‌اند | DW | 04.08.2021سخنگوی کاخ سفید گفت آمریکا نگران تحولات در خلیج فارس و دریای عمان است. ربایندگان کشتی آسفالت پرینسس را ترک کرده‌اند. این حادثه پنج روز پس از حمله به تانکر اسرائیلی در دریای عمان روی داده بود. انگشت اتهام متوجه ایران است.

موفقیت کشتی فرنگی ایران؛ دستیابی به ۲ مدال المپیک | DW | 03.08.2021در دوازدهمین روز بازی‌های المپیک تابستانی توکیو، محمدهادی ساروی، کشتی‌گیر فرنگی ایران به مدال برنز دست یافت. محمدرضا گرایی نیز پس از صعود به فینال، مدال‌آور خواهد شد.

آن به برخی تجهیزات کشتی آسیب جدی وارد کردند.ناتو حمله ایران به کشتی متعلق به شرکت اسرائیلی را محکوم کرد و از دولت تهران خواست به تعهدات بین المللی خود احترام بگذارد.به گزارش ایسنا متن این نامه به شرح زیر است: جناب آقای رئیس، من این نامه را در ارتباط با نامه مورخ 3 اوت 2021 نمایندگان لیبریا، رومانی و انگلیس برای شما می نویسم.طالبان اقدام آمریکا در معافیت روادید برای افغان‌هایی که با آنها همکاری کرده‌اند، را محکوم کرد.

وبگاه «بیزنس اینسایدر»، به نقل از این مقام مسئول آمریکایی نوشت که مهاجمان پس از هفت ساعت اشیایی را با خود برده و از کشتی خارج شدند. Advertisement این مقام آمریکایی ادامه داد که هواپیماهای آمریکایی از لحظه ورود افراد مسلح ایرانی به کشتی عکس‌هایی گرفته‌اند و تاکید کرد که مهاجمان اشیایی را با خود از کشتی برده‌اند.08. او خاطرنشان کرد که حادثه مذکور شبیه بازرسی نیروهای ایرانی بوده اما همه نشانه‌های یک دزدی دریایی را داشته است. جمهوری اسلامی ایران با داشتن سواحل طولانی و تأسیسات بندری متعدد در دریای خزر، خلیج فارس و دریای عمان و همچنین ناوگان قوی کشتیرانی، هم دارای نفع چشمگیر در امنیت دریایی و آزادی ناوبری می باشد و هم اهمیت زیادی برای آنها قائل است. جزئیات حادثه پیشتر بریتانیا اعلام کرده بود که تلاش برای ربودن کشتی «آسفلت پرنسس» در نزدیکی سواحل امارات توسط افراد مسلح ایرانی پس از رسیدن دو کشتی جنگی آمریکایی و عمانی با شکست روبرو شد. در این بیانیه آمده است: به دولت رومانی و بریتانیا نیز برای قربانیان این حادثه تسلیت می‌گوییم. منابع بریتانیایی تاکید کردند که افراد مسلح ایرانی کوشیدند کشتی مذکور را به سوی سواحل ایران منتقل کنند اما پرسنل با خاموش کردن موتورهای کشتی مانع از ربودن آن شدند. در این بیانیه از سایر کشورها از جمله آمریکا خواسته شد که چنین موضع مداخله جویانه‌ای اتخاذ نکنند.

از سویی، برخی وبگاه‌های تخصصی تجارت دریایی اعلام کردند پیام‌های کمک از سوی این کشتی را شنیده‌اند که طی آن یکی از پرسنل می‌گوید: «5 الی 6 ایرانی مسلح بر روی عرشه کشتی حضور دارند.بریتانیا، ایالات متحده و رومانی به این نتیجه رسیدند که به احتمال زیاد ایران مسئول این حادثه است. با استفاده از این فرصت، همچنین مایلم ادعای مشابه و دیگر ادعاهای بی اساس رژیم اسرائیل، به عنوان منبع اصلی بی ثباتی و ناامنی در خاورمیانه و فراتر از آن برای بیش از هفت دهه را نیز با قاطعیت رد کنم.» عمان نیز چهارشنبه اعلام کرد که پس از حادثه کشتی اسفلت پرنسس، گشت‌های دریایی و هوایی متعددی برای شناسایی و بررسی علت آن حادثه و جهت حفظ امنیت کشتیرانی در آب‌های آزاد انجام داده است. تکذیب ایران طی روزهای اخیر و در پی هجوم پهپادی به نفتکش اسرائیلی «مرسر استریت» در دریای عرب که به کشته شدن دو پرسنل تبعه بریتانیا و رومانی آن انجامید، تنش میان اسرائیل و ایران به‌شدت افزایش یافت. علاوه بر انگلستان و رومانی که شهروندان آنها در این حمله جان خود را از دست دادند، ایالات متحده و اسرائیل نیز اعلام کردند که عامل این حمله ایران است. همزمان سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران هر گونه مسئولیت تهران در این حادثه را رد کرد. ضمن یادآوری نقض نظام مند قوانین بین المللی توسط رژیم اسرائیل، از جمله تهدیدهای قابل توجه آن علیه امنیت دریانوردی و آزادی ناوبری و همچنین سابقه طولانی آن در انجام عملیات های پیچیده دروغین در دریاهای آزاد و آبراههای مهم بین المللی، شورای امنیت باید در مورد ماجراجویی امنیتی و نظامی این رژیم در منطقه حساسی چون خاورمیانه کاملاً هوشیار بوده و آن را به خاطر تمام فعالیت های غیرقانونی و در عین حال بسیار بی ثبات کننده‌اش محکوم کرده و پاسخگو سازد. او همچنین گزارش‌ها در رابطه با ربودن یک کشتی دیگر توسط نیروهای مسلح ایران در نزدیکی امارات را نادرست دانست. بر اثر این حادثه 2 نفر از خدمه این کشتی جان خود را از دست دادند. از سوی دیگر 34 مرکز استان در این کشور نیز تحت کنترل نیروهای دولتی است.

پیشتر نشریه بریتانیایی «لویدز لایست» و شرکت امنیت دریایی «دریاد گلوبال» اعلام کردند کشتی «اسفلت پرنسس» که با پرچم کشور پاناما حرکت می‌کند چهارشنبه 13 مرداد مورد هجوم افراد مسلح با هدف ربایش آن قرار گرفت. . نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل نیز ایران را در حمله به کشتی اسرائیلی مقصر دانست. ما همچنین در مورد تلاش های مشکوک اخیر برای ایجاد «حوادث» ساختگی دریایی در خلیج فارس و فراتر از آن هشدار می دهیم.