آمریکا آزاد شدن ۳ و نیم میلیارد دلار دارایی بلوکه شده ایران را تکذیب کرد | DW | 10.12.2021

19/09/1400 02:39:00 ب.ظ

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ضمن تکذیب آزاد شدن دارایی‌های بلوکه شده ایران گفت متحدان واشنگتن نیز در باره وجوه مسدود شده‌ اقدامی نکرد‌ه‌اند. معاون اقتصادی وزارت خارجه ایران از آزاد شدن ۳ و نیم میلیارد دلار خبر داده بود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ضمن تکذیب آزاد شدن دارایی‌های بلوکه شده ایران گفت متحدان واشنگتن نیز در باره وجوه مسدود شده‌ اقدامی نکرد‌ه‌اند. معاون اقتصادی وزارت خارجه ایران از آزاد شدن ۳ و نیم میلیارد دلار خبر داده بود. پرایس تاکید کرد: «نه ما و نه شرکایمان وجوه بلوکه شده را در اختیار ایران قرار نداده‌ایم».

مهدی صفری معاون اقتصادی وزارت خارجه ایران و سفیر پیشین ایران در چین گفته که ایران اخیرا ۳ و نیم میلیارد دلار دریافت کرده است که به عنوان بخشی از تحریم‌ها مسدود شده بود.

صفری همچنین از آزادسازی مطالبات ایران از "یکی از کشورها" در آینده نزدیک خبر داده است. او در ارتباط با ۳ و نیم میلیارد دلار آزد شده توضیحات بیشتری نداده است. میلیاردها دلار دارایی ایران به علت تحریم‌های اقتصادی این کشور در چند کشور جهان و از آن جمله در کره جنوبی، عراق و هند بلوکه شده است. این دارایی‌ها عمدتا مربوط به صدور نفت خام به این کشورهاست.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید خبر یا"شایعه" آزادسازی دارایی‌های بلوکه شده ایران پیش از این نیز چند بار منتشر شده است. خبر آزاد شدن سه و نیم میلیارد دلار پول مسدود شده ایران در اصل در آبان، در توییتر علی نادری، مدیرعامل خبرگزاری دولتی ایران منتشر شده بود و مهدی صفری آن را در صدا و سیما تکرار کرد. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویر دیدنی از فوران یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان در جزیره هاوایی

ویدیوها : یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان به نام «کیلاویا» در جزیره هاوایی روز چهارشنبه ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) فوران کرده است. ادامه مطلب >>