آمریکا دو وزیر پیشین لبنان را به اتهام 'حمایت از حزب‌الله' تحریم کرد | DW | 09.09.2020

19/06/1399 02:38:00 ب.ظ

آمریکا دو وزیر پیشین دولت لبنان را به اتهام 'فساد' و 'حمایت از حزب‌الله' تحریم کرد. هر دو وزیر تا اوایل سال جاری عضو کابینه لبنان بودند. لبنان در انتظار تشکیل دولت جدید به ریاست سفیر سابق این کشور در برلین است.

آمریکا دو وزیر پیشین دولت لبنان را به اتهام 'فساد' و 'حمایت از حزب‌الله' تحریم کرد. هر دو وزیر تا اوایل سال جاری عضو کابینه لبنان بودند. لبنان در انتظار تشکیل دولت جدید به ریاست سفیر سابق این کشور در برلین است. آمریکا دو وزیر پیشین لبنان را به اتهام"حمایت از حزب‌الله" تحریم کرد آمریکا دو وزیر پیشین دولت لبنان را به اتهام"فساد" و"حمایت از حزب‌الله" تحریم کرد. هر دو وزیر تا اوایل سال جاری عضو کابینه لبنان بودند.

لبنان در انتظار تشکیل دولت جدید به ریاست سفیر سابق این کشور در برلین است.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا وزارت خزانه‌داری آمریکا علی حسن خلیل، وزیر دارایی پیشین و يوسف فنيانوس، وزیر حمل‌ونقل و عمران پیشین لبنان را تحریم کرد. هر دو سیاستمدار که تا اوایل سال جاری میلادی عضو کابینه لبنان بوده‌اند، به فساد مالی و حمایت از حزب‌الله لبنان متهم شده‌اند.

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه ۱۸ شهریور (۸ سپتامبر - به وقت محلی) اعلام کرد که حزب‌الله لبنان از نظام سیاسی این کشور برای گسترش"نفوذ بدخواهانه" خود سوء استفاده کرده و بحران لبنان نتیجه"ده‌ها سال سوء مدیریت و فساد مالی" در این کشور است. headtopics.com

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید طبق تحریم‌های وضع شده، دارایی‌های این دو سیاستمدار لبنانی در آمریکا مسدود خواهند شد و شهروندان و شرکت‌های آمریکایی که با آنان معامله کنند مجازات می‌شوند. علاوه بر آن بانک‌ها و شرکت‌های خارجی نیز با دو وزیر پیشین لبنانی اجازه معامله ندارند، در غیر این صورت به دلیل نقض تحریم‌ها مشمول جریمه می‌شوند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

طرح دو فوریتی جهش و رونق تولید مسکن فردا به صحن مجلس می‌رودرئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خبر از بررسی طرح دو فوریتی جهش و رونق تولید مسکن در جلسه علنی فردای مجلس داد.

آمریکا دو وزیر سابق لبنان را تحریم کرد؛ مایک پمپئو: حزب‌الله برای بقا به نظام سیاسی فاسد نیاز دارد🔺آمریکا دو وزیر سابق لبنان را تحریم کرد؛ مایک پمپئو: حزب‌الله برای بقا به نظام سیاسی فاسد نیاز دارد ⚡️دفتر دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا، موسوم به اوفک، دو وزیر سابق لبنان را به اتهام حمایت از حزب‌الله و ارتکاب فساد تحریم کرد.

تحریم دو مقام پیشین لبنان به وسیله آمریکا به اتهام ارتباط با حزب الله - BBC News فارسیوزارت دارایی آمریکا سه شنبه با صدور یک بیانیه از تحریم علی حسن خلیل، وزیر سابق دارایی لبنان و یوسف فنیانوس، وزیر سابق حمل و نقل این کشور خبر داد. بنا بر اعلام وزارت دارایی آمریکا، آقای خلیل که از اعضای حزب امل است، به حزب الله در دور زدن تحریم های آمریکا کمک کرده است. آقای فنیانوس هم متهم است که با دریافت صدها هزار دلار، خواسته های حزب الله را انجام داده است.

عراق|هلاکت دو داعشی و بازداشت دو تروریست دیگر در استان کرکوک- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimهلاکت دو داعشی و بازداشت دو تروریست طبق اطلاعات دقیق در دستگاه امنیت و اطلاعات، یگان مبارزه با تروریسم در این کشور موفق شده است عملیات پاکسازی را در روستای طالعه الدهن الثانیه در استان کرکوک انجام دهد

سی سال وحدت آلمان؛ ارزیابی‌های متفاوت مردم دو بخش کشور | DW | 07.09.2020وحدت آلمان؛ یک واقعه و دو دیدگاه. مردم شرق آلمان آن را انقلابی مسالمت‌آمیز می‌دانند که زندگی شخصی بسیاری از آن‌ها را زیر و رو کرده در حالی که زندگی شخصی مردم غرب کشور کم‌تر از آن تأثیر پذیرفته است.

دو سال زندان برای انصراف از جشنواره فجر