آمریکا جلوگیری طالبان از باز شدن مدارس متوسطه دختران افغان را محکوم کرد

03/01/1401 11:19:00 ب.ظ

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت تصمیم یاد شده روی توانایی طالبان برای کسب مشروعیت بین‌المللی تاثیر می‌گذارد.

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت تصمیم یاد شده روی توانایی طالبان برای کسب مشروعیت بین‌المللی تاثیر می‌گذارد. اجساد سربازان کشته‌شده روسی در یک خودروی زرهی در جاده‌ای نزدیک پایتخت اوکراین برآورد پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، نشان می‌دهد در چهار هفته‌ای که از تهاجم ارتش روسیه به اوکراین می‌گذرد، حدود ۴۰ هزار سرباز روس کشته، زخمی یا اسیر شده‌اند.

برآورد ناتو حاکی است که تا کنون بین هفت هزار تا ۱۵ هزار سرباز روس در این جنگ کشته شده‌اند. روسیه روز پنجم اسفند با ۱۹۰ هزار نیرو حمله به اوکراین را آغاز کرد. آمار ۴۰ هزار کشته، زخمی و اسیر روسی به معنای از دور خارج شدن بیش از ۲۰ درصد از توان تهاجمی ارتش این کشور است.

روسیه از آن زمان نیروهای بیشتری را از چچن، سوریه و دیگر نقاط به اوکراین اعزام کرده است. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، یک مقام ارشد نظامی ناتو که نخواست نامش فاش شود، روز چهارشنبه سوم اسفند گفت: این برآورد بر پایه اطلاعات مقام‌های اوکراینی، آنچه که روسیه عامدانه یا غیر عامدانه منتشر کرده، و اطلاعات جمع‌آوری شده از سوی منابع باز است. headtopics.com

تا آخر دنیا محکوم کنن و تو اروپا و امریکا بشینن و نطق کنن دردی از درد زنان_افغان کم نمیکنه.این کشور تموم شده، میفهمید؟! تا یک دهه دیگه مرزهاش حذف میشه و ازبین میره و تنها قربانی هاش دخترهای افغان هستن که از هزارتاااا سرباز بی غیرت ارتش باغیرت ترن، تف به اشرف_غنی حرومزاده

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

وزیر خارجه آمریکا: حوثی‌های تحت حمایت ایران به اهداف غیرنظامی حمله می‌کنندآنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، می‌گوید حملات شبه‌نظامیان حوثی که از حمایت حکومت ایران برخوردار هستند، «غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهد و باید متوقف شوند». در باره عملیات اسراییلی ها چرا چیزی به گفتن ندارید ؟ غیر نظامی ها یا نفت مادر جنده مگه غیرنظامیان یمنی آدم نیستن گرفتی ما رو؟

آمریکا سرکوب مسلمانان روهینگیا در میانمار را نسل‌کشی اعلام کرداین تصمیم علاوه بر افزایش فشار بین‌المللی به حکومت میانمار می‌تواند زمینه اقدام حقوقی برای مجازات عاملان نسل‌کشی را فراهم کند.

آمریکا در مورد حملات سایبری روسیه هشدار دادروسیه طی دو ماه گذشته حملات گسترده سایبری به ده‌ها سایت دولتی در اوکراین انجام داده است و اخیرا برخی سایت‌های رسمی خود دولت روسیه نیز با حملات سایبری مواجه شد.

آمریکا: توافق بر سر احیای برجام نه قریب‌الوقوع است و نه حتمیسخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده می‌گوید واشینگتن آماده اتخاذ «تصمیمات سخت» برای بازگشت برنامه هسته‌ای ایران به محدودیت‌های وضع شده در برجام است. کاخ سفید بنظر میرسد که سر در گم باشد ،البته حق دارد ما که آخوند را می شناسیم چهل سال است که سر در گم هستیم .

آمریکا ماده 'یک تصمیم سخت' برای توافق اتمی با ایران است | DW | 22.03.2022وزارت خارجه دو کشور ایران و آمریکا دو نظر متفاوت درباره مذاکرات وین برای بازگشت به برجام دارند؛ آمریکا می‌گوید این توافق نه قطعی است و نه نزدیک و ایران می‌گوید به توافق بسیار نزدیک هستیم. ایران که خارج از برجام نیست ،چطور این دو رو با هم مقایسه مسکنی دویچه وله فقط همین دویچه وله رسانه 'ازاد' صهیونیست جهانی ، حرف هر دو کشور را فراموش کن مخاطبان شما فقط حرف شما را قبول دارند. شرمتان باد ایران ستیزان

جیک سالیوان: جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای به‌سود منافع ملی آمریکا استمشاور امنیت ملی کاخ سفید در کنفرانس خبری روز سه‌شنبه گفت که هرگونه توافق با ایران که از دستیابی جمهوری اسلامی به سلاح هسته‌ای جلوگیری کند، به سود منافع ملی ایالات متحده است. به سود منافع ملی ایران هم هست.