آمریکا از تصمیم اوپک پلاس برای کاهش تولید دو میلیون بشکه نفت انتقاد کرد

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 15 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 9%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

گروه «اوپک پلاس روز چهارشنبه اعلام کرد که تولید نفت خود را به میزان دو میلیون بشکه در روز کاهش خواهد داد. آمریکا از این اقدام اوپک پلاس انتقاد کرده و آن را کوته‌بینانه خوانده است.

عربستان سعودی، از تصمیم گیرندگان اصلی اوپک، می‌گوید کاهش تولید دو میلیون بشکه، معادل دو درصد عرضه جهانی، برای پاسخ به افزایش نرخ بهره در غرب و اقتصاد ضعیف جهانی ضروری است.در همین حال، مشاور امنیت ملی کاخ سفید هم اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، به ارزیابی وضعیت بازار و همچنین بررسی لزوم آزاد سازی ذخایر استراتژیک نفت بیشتر برای کاهش قیمت‌ها ادامه خواهد داد.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید نیز در بیانیه‌ خود تصریح کرده است که دولت امریکا با کنگره برای کاهش کنترل اوپک بر بازار جهانی رایزنی خواهد کرد. مقامات آمریکایی تاکید کرده‌اند، واشینگتن برای محروم کردن مسکو از درآمدهای نفتی، خواهان پایین نگهداشتن قیمت نفت در بازار جهانی است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

MahsaAmini NikaShakarami

چرا وسط این بی نفتی ازوپا، اوپک چنین تصمیمی گرفته؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تصمیم گروه اوپک پلاس برای کاهش تولید روزانه نفت به میزان 2 میلیون بشکهگروه اوپک پلاس تصمیم گرفتند از ماه نوامبر تولید روزانه نفت را 2 میلیون بشکه کاهش دهند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

توافق«اوپک پلاس» برای کاهش دو میلیون بشکه‌ای تولید روزانه نفتاعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت «اوپک» و کشورهای تولیدکننده نفت خارج از این سازمان از جمله روسیه، موسوم به «اوپک پلاس» درباره کاهش دو میلیون بشکه‌ای دارن راه شاه ایران رو میرن کاش این اشتباه رو نکنن...
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

استادکارانی که در مهاجرت ظرفشویی می‌کنند/ بیمه کارگران معطل مانده استمیکائیل صدیقی از نرخ بالای بیکاری کارگران ساختمانی انتقاد کرد؛ در شرایطی که سه سال است اصلاحیه‌ی بیمه‌ی کارگران ساختمانی در مجلس معطل مانده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

نوبل فیزیک به سه دانشمند از آمریکا و اتریش و فرانسه رسیدکمیته اعطای جوایز نوبل روز سه‌شنبه، ۱۲ مهر، سه دانشمند از کشورهای غربی را برای آزمایش‌های «پیشگامانه» در راه پیشبرد فن‌آوری کوانتوم، برنده جایزه نوبل سال ۲۰۲۲ معرفی کرد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

الکاظمی: جریان‌های سیاسی عراق تنها به دنبال کسب قدرت هستندمصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق با تکرار فراخوان خود از مقتدی صدر برای پیوستن به گفت‌وگوهای ملی اعلام کرد که نیروهای سیاسی به دلیل «گرایشات سلطه‌جویانه» خود،
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

حمایت برندهای معروف «بالینسیاگا» و «گوچی» از زنان معترض ایرانبرند مشهور «بالینسیاگا» که در پاریس مستقر است، تمام پست‌های اینستاگرام خود را پاک کرده و تنها یک پست با شعار «زن‌، زندگی، آزادی» قرار داده است. «گوچی» نیز در صفحه اینستاگرام خود استوری با شعار «زن، زندگی، آزادی» منتشر کرده است. مهسا_امینی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »