آمریکا: پایبندی در ازای پایبندی در توافق با ایران لازم است اما کافی نیست

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 92 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 40%
  • Publisher: 63%

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: *پایبندی در ازای پایبندی در توافق با ایران لازم است اما کافی نیست *ما به دنبال مذاکره درباره چیزی هستیم که به آن توافق‌های بعدی می‌گوییم *این یک هدف طولانی مدت‌تر برای ما است *ما به پاسخگو دانستن ایران ادامه خواهیم داد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا، ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور در کنفرانس خبری شب گذشته اش در پاسخ به این سوال که چه پیشرفت‌های جدیدی در مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین انجام شده است، گفت: تحلیل ما هنوز این است که چالش‌هایی چشمگیر و شکافی عمیق میان جایی که ایرانی ها ایستاده اند و جایی که ما فکر می‌کنیم اگر با پایبندی دوباره به برجام موافقت کنند، وجود دارد.

پرایس در ادامه در پاسخ به این سوال که موضع دولت بایدن نسبت به معاهده منقضی شده تسلیحاتی در اکتبر گذشته و نزدیک شدن پایان تاریخ محدودیت های موشکی ایران طبق قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل چیست و آیا در مذاکرات هسته ای به هر یک از این مسائل پرداخته می شود و تاریخ ها یا محتوای برجام در مذاکرات جاری در وین اصلاح می شوند یا نه، توضیح داد: اول این که چیزی که ما در چارچوب مذاکرات وین درباره اش مذاکره کرده ایم، طرح رئیس جمهور بایدن مبنی بر پایبندی در ازای پایبندی است.

او در این راستا ادامه داد: موضوع این است که برنامه هسته ای ایران در سال های اخیر با فاصله گرفتن آن از توافق هسته ای، نصب سانتریفیوژهای جدید و فناوری جدیدسرعت گرفته و مدت زمان گشایش هسته ای را کوتاه تر کرده است. ما می خواهیم اطمینان بیابیم که ایران دوباره به طور دائم و قابل راستی آزمایی از دست‌یابی به یک سلاح هسته ای منع شده است و هنوز بر این باوریم که برجام ابزار مناسبی برای تحقق آن است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در ادامه بیان کرد: همان طور که قبلا هم گفته ایم، از سر گیری پایبندی در برابر پایبندی لازم است اما کافی نیست. ما همچنین باور داریم که توافق هسته ای باید تحت مذاکره تقویت و طولانی تر شود، اما ما همچنین به دنبال مذاکره درباره چیزی هستیم که به آن توافق های بعدی می گوییم، توافق هایی که دقیقا مسائلی را که به آن اشاره کردید، از جمله موشک های بالستیک، حمایت از تروریسم، نیروهای نیابتی و دیگر مسائل نگران کننده منطقه را در بر می گیرند.

پرایس در بخش دیگری از اظهاراتش، ادعاهایی علیه ایران مطرح کرد و گفت: اگر قرار باشد ما تحریم هایی را که با برجام ناسازگار هستند لغو کنیم، هنوز سرسختانه ایران را پاسخگوی رفتارش در دیگر زمینه ها خواهیم دانست، از جمله تروریسم ، حمایتش از نیروهای نیابتی، سوء رفتارهای حقوق بشری اش. از ابزارهای سیاسی ما برای این کار، تحریم ها خواهند بود. هیچ چیزی در مفاد برجام نیست که تحریم ها را به عنوان یک ابزار سیاسی برای پرداختن به آن زمینه های به خصوص نفی کند و ما به پاسخگو دانستن ایران ادامه خواهیم داد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعتراض یک نهاد حقوق بشری به تدریس دیپلمات پیشین جمهوری اسلامی در دانشگاهی در آمریکاصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. دست تک تک ارکان قدرت در دولت های پیشین و حال جمهوری اسلامی از ابتدای حکومت ننگین و جنایتکار خمینی هندی و اطرافیانش به خون هزاران انسان بیگناه آلوده است . Dr.A_S کثافت کاری از این بیشتر میشه ؟؟؟؟ واقعا حال هر انسانی بهم میخوره ... مماشات بی شرافتی تا کجا ؟ توی بی بی سی فارسی و صدای آمریکا هم اثرش را میشه دید shutdowniranterrorembassies این اسمش تدریس در امریکا نیست اسمش حمایت بی شایبه ی آمریکا از افراد جنایتکارِ
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا هکرهای «مستقر در روسیه» را به ایجاد اختلال در خطوط نفتی خود متهم کردپلیس فدرال آمریکا نیز پیش از این با انتشار بیانیه‌ای ضمن متهم کردن این شبکه تبهکاری موسوم به «دارکساید» گفته بود: «گروه دارکساید مسئول به خطر انداختن شبکه‌های خط لوله کلونیال پایپلاین است.» این بخشی از همون «آرزوی سلامتی» پوتین برای بایدنه.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اعلام وضعیت اضطراری در بخشی از آمریکا در پی یک حمله سایبری | DW | 10.05.2021حمله سایبری به شبکه خطوط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی در آمریکا واکنش مسئولان دولت بایدن را در پی داشته است. چند روز پس از این حمله سایبری انتقال بنزین، دیزل و دیگر مواد سوختی به مناطق شرقی آمریکا نیز مختل شده است. خدا روشکر آمریکایی ها هم نتیجه ظلمشان به دیگر ملتها را چشیدند
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

برپایی تظاهرات در آمریکا و کانادا در حمایت از فلسطینیانصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. گه خورای احمق فاک آ‌پ .یه مشت جیره خور ریختن تو خیابونا که پولشون از جیب مردم ایران تامین میشه و در خوش بینانه ترین حالت یه مشت نفهم دوزاری که نمیدونن مقصر ماجرا کیه
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مرگ سه نفر در پی آتش‌سوزی «عمدی» در مرکز ترک اعتیاد در مشهد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »