آمریکا نیروهای نظامی خود در شمال‌شرق سوریه را تقویت می‌کند | DW | 19.09.2020

29/06/1399 12:10 ب.ظ

ارتش آمریکا اعلام کرد که حضور نظامی خود در شمال شرق سوریه را،از نظر نیرو و نفرات و تجهیزات نظامی، تقویت می‌کند. این تصمیم در پی افزایش تنش میان واحدهای نظامی آمریکا و نیروی روسی مستقر در این منطقه اتخاذ شده است.

ارتش آمریکا اعلام کرد که حضور نظامی خود در شمال شرق سوریه را،از نظر نیرو و نفرات و تجهیزات نظامی، تقویت می‌کند. این تصمیم در پی افزایش تنش میان واحدهای نظامی آمریکا و نیروی روسی مستقر در این منطقه اتخاذ شده است. به گفته اوربان، ارسال این نیروها و تجهیزات با هدف تضمین امنیت نیروهای ائتلاف حاضر در این منطقه صورت گرفته است. او تاکید کرد ایالات متحده"به دنبال درگیری با هیچ کشور دیگری در سوریه نیست، اما در صورت لزوم از نیروهای ائتلاف دفاع خواهد کرد".

به گزارش خبرگزای فرانسه، یک مقام آمریکایی که نخواست نامش فاش نشود گفت، تعداد وسایل نقلیه زرهی ارسال شده به شمال‌شرق سوریه بیشتر از شش دستگاه نیست و شمار نیروی نظامی اعزام‌شده نیز "کمتر از ۱۰۰ نفر" است.

این مقام آمریکایی تاکید کرد، اعزام این نیروها و تجهیزات به شمال شرق سوریه"پیام روشنی به روسیه است که به روندهای متقابل رفع تنش پای‌بند بماند و روسیه و سایر طرف‌ها از اقدامات غیرحرفه‌ای، تحریک‌آمیز و خطرناک در شمال‌شرق سوریه خودداری کنند".

تقویت نیروهای آمریکایی در شمال‌شرق سوریه پس از وقوع چند برخورد یا"حادثه" میان نیروهای آمریکایی و روسی صورت می‌گیرد. آخرین نمونه این برخورد در ماه اوت سال جاری رخ داد و چند سرباز آمریکایی در برخورد با یک خودروی روسی زخمی شدند. مقا‌م‌های آمریکایی گفتند یک خودرو از کاروان نیروهای نظامی روسیه به‌طور عمدی به خودرویی متعلق به ارتش آمریکا برخورد کرده و ۷ سرباز آمریکایی را زخمی کرده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
dw_persian »

مرگ صدها هزار پرنده در پی آتش‌سوزی گسترده در جنگل‌های آمریکابدن‌های بی‌جان فنچ‌ها، گنجشک‌ها، پرستوها، چکاوک‌ها و طرقه‌های آبی در سراسر این ایالات دیده می‌شود و زیست شناسان دانشگاه نیومکزیکو تخمین می‌زنند که شمار پرندگان کوچکی که در این مدت جان باخته‌اند به میلیون‌ها پرنده برسد.

سفیر آمریکا در اسرائیل:‌ در فکر انتصاب دحلان به جای عباس هستیمدیوید فریدمن، سفیر آمریکا در اسرائیل اظهار داشت که کشورش در فکر تعیین محمد دحلان به جای محمود عباس رئیس دولت فلسطین است. - خبرگزاری آناتولی

مادورو: پامپئو در تور نظامی خود در آمریکای جنوبی شکست خورد- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimمادورو: پامپئو در تور نظامی‌ شکست خورد به این دلیل که نتوانست دیگر کشورهای منطقه را به راه‌اندازی جنگ علیه ونزوئلا مجبور کند دولت ترامپ از طریق سفر پامپئو در آمریکای‌جنوبی، سعی دارد محبوبیتش را قبل از انتخابات بالا ببرد

کرونا در اروپا؛ رکورد جدید در فرانسه و «موج دوم» در بریتانیانخست‌وزیر بریتانیا روز جمعه گفت که موج دوم شیوع بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» در این کشور «غیرقابل اجتناب» است.

آمریکا خواستار پیوستن قطر به متحدان نظامی خارج از ناتو شد | DW | 18.09.2020تلاش ‌برای نزدیکی قطر و اسرائیل از سوی آمریکا ادامه دارد. مذاکره درباره جذب قطر به صف متحدان نظامی آمریکا انجام شده است. ۱۷ کشور و از جمله بحرین و کویت در شمار متحدان نظامی خارج از ناتو آمریکا محسوب می‌شوند.

چین با رزمایش نظامی به سفر نماینده آمریکا به تایوان پاسخ دادسخنگوی وزارت امور خارجه چین با محکوم کردن رویکرد آمریکا برای آنچه «بازی با کارت تایوان جهت مهار پکن» عنوان شده، تاکید کرد «آنها که با آتش بازی می‌کنند تنها خودشان را می‌سوزانند.»

بیل اوربان، سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) شامگاه جمعه ۲۸ شهریور (۱۸ سپتامبر) اعلام کرد که ارتش آمریکا در شمال‌شرق سوریه سامانه راداری سنتینل (Sentinel) را مستقر کرده، به گشت‌های هوایی بر فراز منطقه افزوده و برای حمایت از نیروهای آمریکایی، خودروهای زرهی از نوع"برادلی" به منطقه ارسال کرده است.

به گفته اوربان، ارسال این نیروها و تجهیزات با هدف تضمین امنیت نیروهای ائتلاف حاضر در این منطقه صورت گرفته است. او تاکید کرد ایالات متحده"به دنبال درگیری با هیچ کشور دیگری در سوریه نیست، اما در صورت لزوم از نیروهای ائتلاف دفاع خواهد کرد".به گزارش خبرگزای فرانسه، یک مقام آمریکایی که نخواست نامش فاش نشود گفت، تعداد وسایل نقلیه زرهی ارسال شده به شمال‌شرق سوریه بیشتر از شش دستگاه نیست و شمار نیروی نظامی اعزام‌شده نیز "کمتر از ۱۰۰ نفر" است.

این مقام آمریکایی تاکید کرد، اعزام این نیروها و تجهیزات به شمال شرق سوریه"پیام روشنی به روسیه است که به روندهای متقابل رفع تنش پای‌بند بماند و روسیه و سایر طرف‌ها از اقدامات غیرحرفه‌ای، تحریک‌آمیز و خطرناک در شمال‌شرق سوریه خودداری کنند".

تقویت نیروهای آمریکایی در شمال‌شرق سوریه پس از وقوع چند برخورد یا"حادثه" میان نیروهای آمریکایی و روسی صورت می‌گیرد. آخرین نمونه این برخورد در ماه اوت سال جاری رخ داد و چند سرباز آمریکایی در برخورد با یک خودروی روسی زخمی شدند. مقا‌م‌های آمریکایی گفتند یک خودرو از کاروان نیروهای نظامی روسیه به‌طور عمدی به خودرویی متعلق به ارتش آمریکا برخورد کرده و ۷ سرباز آمریکایی را زخمی کرده است.

در ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، که از سوی شاهدان عینی و احتمالا خود نیروهای روسی فیلم‌برداری شده بود، دیده می‌شد که زره‌پوش‌ها و هلی‌کوپترهای روسی در تلاش هستند که از حرکت کاروان خودروهای آمریکایی جلوگیری کرده و آنها را به خروج از منطقه وادار سازند.نیروهای روسی اوایل سال ۲۰۱۹ و در پی تصمیم ناگهانی دونالد ترامپ برای خارج‌سازی نیروهای آمریکایی از شمال‌شرق سوریه، در این منطقه مستقر شدند.

رئیس جمهور آمریکا اوایل سال ۲۰۱۹ ترامپ اعلام کرد که نیروهای آمریکایی را از سوریه خارج می‌کند و تنها شمار اندکی نیرو برای حفاظت از منابع نفتی در این منطقه خواهند ماند. این تصمیم ترامپ به‌طور کامل اجرا نشد و بعدها نیروهای آمریکایی به‌طور محدود دوباره به سوریه بازگشتند.