آمریکا؛ دادگاه به نفع یک تراجنسیتی برای استفاده از توالت پسران رای داد

26/08/2020 11:03:00 ب.ظ

دادگاه فدرال آمریکا به نفع یک تراجنسیتی برای استفاده از توالت پسران رای داد

برابری جنسیتی, دادگاه

دادگاه فدرال آمریکا به نفع یک تراجنسیتی برای استفاده از توالت پسران رای داد

برای حامیان حقوق تراجنسیتی‌ها و همچنین گوین گریم، دانشجوی سابق دبیرستان گلاستر که ملزم شده بود از دستشویی‌های مطابق جنس بیولوژیکی او، یعنی زنانه یا دستشویی خصوصی استفاده کند، صدور این حکم پیروزی بزرگی به شمار می‌رود.

دادگاه تجدید نظر فدرال ویرجینیا روز چهارشنبه ممنوعیت استفاده از توالت پسران یک مدرسه برای یک پسر تراجنسیتی را غیرقانونی و تبعیض‌آمیز تشخیص داد و آنرا لغو کرد.سه قاضی دادگاه تجدید نظر در حکمی گفتند که دبیرستان گلاسستر با اجازه ندادن به گوین گریم، دانش‌آموز سابق برای استفاده از توالت پسران، حقوق اساسی او را نقض کرده است.

برای حامیان حقوق افراد تراجنسیتی و همچنین برای گوین گریم که ملزم شده بود از دستشویی‌هایی که مطابق جنس بیولوژیکی او که زن شناسایی شده یا دستشویی خصوصی استفاده کند، صدور این حکم پیروزی بزرگی به شمار می‌رود.گوین گریم بعد از مشاهده حکم دادگاه گفت: «این حکم فوق‌العاده نه فقط برای من که برای تمام ترنس‌ها در سراسر کشور است. تمام دانش‌آموز ترنس باید حق استفاده از چیزی را داشته باشند که من حقش را نداشتم.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اعتراضات ایران؛ پلیس و لباس شخصی‌ها دانشگاه شریف را محاصره کرده اند

روز یکشنبه و پس از سر دادن شعارهای تند علیه جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای در داتشگاه شریف، پلیس و نیروهای لباس شخصی این دانشگاه را محاصره کرده‌اند. گزارش‌های تائید نشده از ورود ماموران امنیتی به بخش‌هایی از دانشگاه حکایت دارد. ادامه مطلب >>

برای شکایت از آزار جنسی و تجاوز به چه مستنداتی نیاز داریم؟

نگاهی به تاریخچه روابط آمریکا و سودان؛ از قطع روابط تا سفر مایک پمپئو به خارطومدر حالی مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه در یک پرواز مستقیم از اسرائیل به سودان سفر کرد که او عالی‌رتبه‌ترین مقام آمریكایی است كه از زمان بركناری عمر بشیر، دیکتاتور سابق سودان به سودان رفته است.

شمار مبتلایان به کرونا در جهان به بیش از 24 میلیون نفر رسید

اعتراض به انتقال جعفر عظیم‌زاده به رجایی‌شهر؛ بیانیه جمعی از زندانیان بند ۸ زندان اوین

کلی کرفت: امیدواریم متحدان ایالات متحده برای مقابله با تهدیدهای ایران به آمریکا بپیوندند🔺کلی کرفت: امیدواریم متحدان ایالات متحده برای مقابله با تهدیدهای ایران به آمریکا بپیوندند ⚡️سفیر آمریکا در سازمان_ملل متحد ابراز امیدواری کرد که متحدان ایالات متحده برای مقابله با تهدیدهای تروریستی ایران به آمریکا بپیوندند

روحانی: سه رهبر دنیا به من گفتند مقابله با کرونا در ایران برای ما الگو شدرییس جمهور گفت: از واحدهای تولیدی به خاطر رعایت پروتکل های بهداشتی تشکر می کنم. دشمنان می خواستند بگویند همه کارها باید تعطیل شود اما ما تاکید داشتیم که واحدهای تولیدی نباید تعطیل شود که آنها عصبانی شدند و می گفتند برای دولت جان انسان ها مهم نیست.

Aa دادگاه تجدید نظر فدرال ویرجینیا روز چهارشنبه ممنوعیت استفاده از توالت پسران یک مدرسه برای یک پسر تراجنسیتی را غیرقانونی و تبعیض‌آمیز تشخیص داد و آنرا لغو کرد.که شبیه آن برای «سلمان خدادادی»، نماینده پیشین مجلس و از چهره‌های بانفوذ امنیتی جمهوری اسلامی، هم صادر شد.نگاهی داریم به روابط پرفراز و نشیب ایالات متحده آمریکا و سودان در دهه‌های گذشته: ۱۹۵۶- پس از استقلال سودان از حاکمیت دوگانه مصر و بریتانیا، روابط دیپلماتیک با آمریکا برقرار شد.شمار افراد مبتلا به ویروس جدید کرونا در سراسر جهان به 24 میلیون و 61 هزار و 216 نفر افزایش یافت.

سه قاضی دادگاه تجدید نظر در حکمی گفتند که دبیرستان گلاسستر با اجازه ندادن به گوین گریم، دانش‌آموز سابق برای استفاده از توالت پسران، حقوق اساسی او را نقض کرده است. برای حامیان حقوق افراد تراجنسیتی و همچنین برای گوین گریم که ملزم شده بود از دستشویی‌هایی که مطابق جنس بیولوژیکی او که زن شناسایی شده یا دستشویی خصوصی استفاده کند، صدور این حکم پیروزی بزرگی به شمار می‌رود. آیا اگر آن‌ها به دستگاه قضایی مراجعه کنند راه به جایی می‌برند؟ «موسی برزین خلیفه‌لو»، حقوق‌دان و مشاور«ایران‌وایر»، می‌گوید اثبات تجاوز و آزار جنسی، نه تنها در ایران که حتی در سایر نقاط دنیا هم کار بسیار دشواری است؛ هر چند که وجود قوانین شرعی در جمهوری اسلامی، کار زنان ایرانی را برای گرفتن حق خود از دادگاه سخت‌تر هم کرده است. گوین گریم بعد از مشاهده حکم دادگاه گفت: «این حکم فوق‌العاده نه فقط برای من که برای تمام ترنس‌ها در سراسر کشور است. ۱۹۷۲- بر اساس توافقنامه صلح آدیس آبابا میان دولت سودان و جنبش آنیانیا ، جنوب سودان به منطقه خودمتار تبدیل شد. تمام دانش‌آموز ترنس باید حق استفاده از چیزی را داشته باشند که من حقش را نداشتم. چون رویه قضایی بررسی پرونده‌های موسوم به«جرایم منافی عفت» کاملا محرمانه است و اولا پرونده مستقیما به جای بازپرسی به دادگاه می‌رود.» مجارستان هویت افراد تراجنسیتی را دیگر به رسمیت نمی‌شناسد وکیل مدیران دبیرستان گلاسستر گفته است که قانون تبعیض بر اساس جنس و نه هویت جنسی را مورد توجه قرار داده است و از آنجا که گوین گریم عمل جراحی برای تغییر جنسیت را انجام نداده و هنوز دارای دستگاه تناسی زنانه است بنابراین مدیران مدرسه او را زن در نظر گرفته‌ بودند. تاکنون در آمریکا 5 میلیون و 955 هزار و 728 مورد ابتلا به کرونا ثبت شده است.

گوین گریم که در سال ۲۰۱۷ از دبیرستان فارغ‌التحصیل شد، اکنون ۲۱ سال دارد و از فعالان حقوق افراد تراجنسیتی در کالیفرنیاست.» در قانون مجازات اسلامی، تجاوز به عنف به رابطه جنسی گفته می‌شود که به اجبار و بدون خواست یکی از طرف‌های رابطه برقرار شده باشد. آغاز سه دهه دیکتاتوری عمر‌البشیر ۲۰۰۱- رئیس جمهور وقت جرج بوش، جان دَنفورت را با هدف پایان دادن به جنگ داخلی به عنوان فرستاده ويژه آمریکا به سودان انتخاب کرد. او در سال ۲۰۱۷ بخاطر مبارزه‌اش برای حق استفاده از دستشویی پسران دبیرستان، جایزه‌ای افتخاری از وزارت دادگستری در واشنگتن دریافت کرد. هم‌رسانی این مطلب: . هر کدام از این افعال هم در قانون مجازات اسلامی تعریف خاص خود را دارد.