برابری جنسیتی, دادگاه, ایالات متحده آمریکا, عدالت

برابری جنسیتی, دادگاه

آمریکا؛ دادگاه به نفع یک تراجنسیتی برای استفاده از توالت پسران رای داد

دادگاه فدرال آمریکا به نفع یک تراجنسیتی برای استفاده از توالت پسران رای داد

26/08/2020 11:03:00 ب.ظ

دادگاه فدرال آمریکا به نفع یک تراجنسیتی برای استفاده از توالت پسران رای داد

برای حامیان حقوق تراجنسیتی‌ها و همچنین گوین گریم، دانشجوی سابق دبیرستان گلاستر که ملزم شده بود از دستشویی‌های مطابق جنس بیولوژیکی او، یعنی زنانه یا دستشویی خصوصی استفاده کند، صدور این حکم پیروزی بزرگی به شمار می‌رود.

دادگاه تجدید نظر فدرال ویرجینیا روز چهارشنبه ممنوعیت استفاده از توالت پسران یک مدرسه برای یک پسر تراجنسیتی را غیرقانونی و تبعیض‌آمیز تشخیص داد و آنرا لغو کرد.سه قاضی دادگاه تجدید نظر در حکمی گفتند که دبیرستان گلاسستر با اجازه ندادن به گوین گریم، دانش‌آموز سابق برای استفاده از توالت پسران، حقوق اساسی او را نقض کرده است.

شهادت سرباز دهه هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim انجام نخستین عملیات اطفای حریق از سوی نیروهای مسلح ایران در ترکیه باید در تاریخ گفته شود چه مصائبی بر دولت دوازدهم نازل شد

برای حامیان حقوق افراد تراجنسیتی و همچنین برای گوین گریم که ملزم شده بود از دستشویی‌هایی که مطابق جنس بیولوژیکی او که زن شناسایی شده یا دستشویی خصوصی استفاده کند، صدور این حکم پیروزی بزرگی به شمار می‌رود.گوین گریم بعد از مشاهده حکم دادگاه گفت: «این حکم فوق‌العاده نه فقط برای من که برای تمام ترنس‌ها در سراسر کشور است. تمام دانش‌آموز ترنس باید حق استفاده از چیزی را داشته باشند که من حقش را نداشتم.»

مجارستان هویت افراد تراجنسیتی را دیگر به رسمیت نمی‌شناسدوکیل مدیران دبیرستان گلاسستر گفته است که قانون تبعیض بر اساس جنس و نه هویت جنسی را مورد توجه قرار داده است و از آنجا که گوین گریم عمل جراحی برای تغییر جنسیت را انجام نداده و هنوز دارای دستگاه تناسی زنانه است بنابراین مدیران مدرسه او را زن در نظر گرفته‌ بودند. headtopics.com

گوین گریم که در سال ۲۰۱۷ از دبیرستان فارغ‌التحصیل شد، اکنون ۲۱ سال دارد و از فعالان حقوق افراد تراجنسیتی در کالیفرنیاست. او در سال ۲۰۱۷ بخاطر مبارزه‌اش برای حق استفاده از دستشویی پسران دبیرستان، جایزه‌ای افتخاری از وزارت دادگستری در واشنگتن دریافت کرد.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

برای شکایت از آزار جنسی و تجاوز به چه مستنداتی نیاز داریم؟

نگاهی به تاریخچه روابط آمریکا و سودان؛ از قطع روابط تا سفر مایک پمپئو به خارطومدر حالی مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه در یک پرواز مستقیم از اسرائیل به سودان سفر کرد که او عالی‌رتبه‌ترین مقام آمریكایی است كه از زمان بركناری عمر بشیر، دیکتاتور سابق سودان به سودان رفته است.

شمار مبتلایان به کرونا در جهان به بیش از 24 میلیون نفر رسید

اعتراض به انتقال جعفر عظیم‌زاده به رجایی‌شهر؛ بیانیه جمعی از زندانیان بند ۸ زندان اوین

کلی کرفت: امیدواریم متحدان ایالات متحده برای مقابله با تهدیدهای ایران به آمریکا بپیوندند🔺کلی کرفت: امیدواریم متحدان ایالات متحده برای مقابله با تهدیدهای ایران به آمریکا بپیوندند ⚡️سفیر آمریکا در سازمان_ملل متحد ابراز امیدواری کرد که متحدان ایالات متحده برای مقابله با تهدیدهای تروریستی ایران به آمریکا بپیوندند

روحانی: سه رهبر دنیا به من گفتند مقابله با کرونا در ایران برای ما الگو شدرییس جمهور گفت: از واحدهای تولیدی به خاطر رعایت پروتکل های بهداشتی تشکر می کنم. دشمنان می خواستند بگویند همه کارها باید تعطیل شود اما ما تاکید داشتیم که واحدهای تولیدی نباید تعطیل شود که آنها عصبانی شدند و می گفتند برای دولت جان انسان ها مهم نیست.