آمریکا اسامی ۱۴ ایرانی تحریم‌شده به علت نقض حقوق بشر را اعلام کرد | DW | 26.08.2020

05/06/1399 11:27 ق.ظ

وزارت امور خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای ۱۴ ایرانی و از جمله رئیس سابق زندان اوین را به لیست تحریم‌های خود افزود. نام این افراد اکنون رسانه‌ای شده است. گفته می‌شود اکثر این افراد در ارتباط با ترور کاظم رجوی بوده‌اند.

وزارت امور خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای ۱۴ ایرانی و از جمله رئیس سابق زندان اوین را به لیست تحریم‌های خود افزود. نام این افراد اکنون رسانه‌ای شده است. گفته می‌شود اکثر این افراد در ارتباط با ترور کاظم رجوی بوده‌اند. در بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا که دیروز سه‌شنبه ۲۵ اوت (چهارم شهریور) منتشر شده، اتهام این افراد"نقض خشن حقوق بشر" اعلام شده است. نام حجت‌الله خدایی سوری، رئیس سابق زندان اوین نیز در شمار افراد تحریم‌شده از سوی آمریکا ذکر شده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید در بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا آمده است که حجت‌الله سوری بر نهادی نظارت داشته است [زندان اوین] که نامش مترادف با شکنجه و مجازات‌های غیرانسانی است. در مورد سایر کسانی که توسط وزارت امور خارجه آمریکا به لیست افراد و نهادهای تحریم‌شده ایران افزوده شده‌اند گفته شده است که آن‌ها «در خدمت و به فرمان رژیم ایران که اصلی‌ترین دولت حامی تروریسم در جهان است، اقدام به نقض خشن حقوق بشر نموده‌اند.»

اسامی تحریم‌شدگان به استثنای حجت‌الله خدایی سوری، وزارت امور خارجه آمریکا نام ۱۳ نفر دیگر را نیز اعلام کرده است. این افراد عبارتند از: صادق بابایی، علی‌رضا بیانی همدانی، سعید دانش، علی هادوی، سعید همتی، محمدرضا جزایری، محسن شریف اصفهانی، علی مصلحی عراقی، ناصر پورمیرزایی، محسن پورشافعی، محمد سعید رضوانی، محمود سجادیان و یدالله صمدی. headtopics.com

ادامه مطلب:
dw_persian »

اعتراضات گسترده در ویسکانسن آمریکا به دنبال تیراندازی پلیس به یک سیاه‌پوست | DW | 25.08.2020به دنبال شلیک پلیس به یک سیاه‌پوست غیرمسلح در ایالت ویسکانسن آمریکا اعتراضاتی گسترده توأم ما ناآرامی بر پا شد. مردم خشمگین چند خودرو را به آتش کشیدند. در شهر کنوشا منع رفت و آمد اعلام شده است.

نگاهی به تاریخچه روابط آمریکا و سودان؛ از قطع روابط تا سفر مایک پمپئو به خارطومدر حالی مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه در یک پرواز مستقیم از اسرائیل به سودان سفر کرد که او عالی‌رتبه‌ترین مقام آمریكایی است كه از زمان بركناری عمر بشیر، دیکتاتور سابق سودان به سودان رفته است.

اذعان پمپئو به انزوای دیپلماتیک آمریکا درباره مسئله ایراناذعان پمپئو به انزوای دیپلماتیک آمریکا درباره مسئله ایران وزیر امور خارجه آمریکا در گفت و گویی مطرح کرد دولت این کشور حتی در صورت به انزوا کشیده شدن هم به تلاش برای جلوگیری از فروش تسلیحات ایران ادامه خواهد داد.

نیویورک پست: ایران در حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی نقش داشته استروزنامه نیویورک پست در گزارشی از وجود اسنادی مبنی بر نقش مستقیم و مادی جمهوری اسلامی ایران در حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی در ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۱۲ که جان چهار آمریکایی را نیز گرفت، خبر داده است

نتانیاهو از آمریکا به دلیل اقدامش در برابر «ستیزه‌جویی» ایران تشکر کرداو تلاش آمریکا بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه ایران را اقدامی مهم خواند و مدعی شد که برجام به صورت کامل شکست خورده است.

ایران از کشته شدن سه «تروریست» وابسته به آمریکا در ماکو خبر دادشامگاه گذشته (دوم تیرماه) یک «تیم تروریستی ضد انقلاب وابسته به استکبار جهانی» که قصد نفوذ به عمق خاک ایران را داشته در منطقه عمومی ماکو در تور اطلاعاتی قرارگاه حمزه سیدالشهدا قرار گرفته است.