آمریکا: روسیه و چین از رفتار ایران در مذاکرات وین «غافلگیر» شده‌اند

آمریکا: روسیه و چین از رفتار ایران در مذاکرات وین «غافلگیر» شده‌اند #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى, مذاکرات اتمی

07/12/2021 08:42:00 ق.ظ

آمریکا: روسیه و چین از رفتار ایران در مذاکرات وین «غافلگیر» شده‌اند العربيه_فارسى

مقامات آمریکایی گفته‌اند روسیه و چین، متحدان سنتی ایران ، از رفتارهای جمهوری اسلامی در مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای 2015 «غافلگیر» شده‌اند.به گزارش

آخرین به روزرسانی:07 دسامبر ,2021: 09:37 صبح GSTShareآدرس کپی شدمقامات آمریکایی گفته‌اند روسیه و چین، متحدان سنتی ایران، از رفتارهای جمهوری اسلامی در مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای 2015 «غافلگیر» شده‌اند.به گزارش روزنامه «گاردین»، مذاکرات هفته گذشته در وین پایتخت اتریش، هنگامی که ایران سطح غنی‌سازی اورانیوم خود را افزایش داد و پیشنهاداتی ارائه کرد که مقامات کشورهای غربی آنها را «زیاده‌خواهانه» توصیف کردند «شکست قطعی» خورد.

وزیر خارجه آمریکا: تنها چند هفته برای نجات «برجام» زمان باقی مانده است

Advertisementمقامات ایالات متحده تأیید کرده‌اند که اگر ایران کماکان اجازه دسترسی به تاسیسات اتمی خود به بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را ندهد، شورای حکام آژانس تا پایان سال جاری «جلسه‌ای اضطراری» برای بررسی رفتار ایران تشکیل خواهد داد، که در آن احتمال صدور قطعنامه علیه ایران وجود دارد.

برخی مقامات ارشد دولت آمریکا که نخواستند نامشان فاش شود، به «گاردین» گفته‌اند که میزان عقب‌نشینی ایران از تعهدات خود نسبت به دور قبلی مذاکرات هسته‌ای، و همچنین سرسختی بیشتر ایران در باب خواسته‌هایی که از قدرت‌های غربی دارد، روسیه و چین را «غافلگیر» کرده است. headtopics.com

به گفته یکی از این مقامات آمریکایی: «امروز آشکارا می‌بینیم که کشورهای سراسر جهان به این واقعیت آگاه شده‌اند که ایران در حال اتخاذ موضعی در تضاد با هدف اعلام‌شده آنها برای بازگشت به توافق هسته‌ای 2015 است. توسعهٔ با شتاب برنامه هسته‌ای آنها نمود مبرهن این عدم پای‌بندی آنها به برجام است.»

توییتر یکی از حساب‌های کاربری خامنه‌ای را به صورت دائم بست | DW | 15.01.2022

رویکرد روس‌ها و چینی‌ها نسبت به مساله اتمی ایران امری حیاتی است، چرا که رژیم ایران اصرار دارد می‌تواند با «نگاه به شرق» و تجارت عمده با این دو کشور، از مذاکرات با غرب کناره‌گیری کند و عملاً برنامه هسته‌ای خود را بدون محدودیت پی بگیرد.

ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز • محمدرضا لطفی | DW | 06.01.2022

در نخستین پادکست 'آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز' در سال ۲۰۲۲ به مرور زندگی هنری محمدرضا لطفی، موسیقیدان، آهنگساز و نوازنده چیره دست تار پرداختیم. در این برنامه به 'آوازخوانی' محمدرضا لطفی در کنسرت‌هایش نیز پرداخته‌ایم.

سفیر روسیه: فضا برای مذاکرات بیشتر در وین وجود داردمیخاییل اولیانوف، نماینده روسیه در آژانس‌های بین‌المللی روسیه در وین با اشاره به دو سند پیشنهادی ایران به کشورهای عضو توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» گفت، اگر روسی و تارجگر ایران نبودی، شاید باورت می کردیم «رفیق». مانده دستور پوتین به رهبر ملاها چی باشه ارباب چی دستور میدی

دلیل نارضایتی اروپا و آمریکا از اسناد پیشنهادی ایران در مذاکرات چه بود؟دلیل نارضایتی اروپا و آمریکا از پیشنهادات ایران منابع نزدیک به هیات ایران ی: عمده مخالفت و اعتراض کشورهای اروپایی به این دو سند این بوده است که برای بازنگری در متون پیشین فرصتی وجود ندارد و طرف آمریکایی حاضر به اعطای امتیازات مدنظر ایران نخواهد بود

زلنسکی در روز ملی ارتش اوکراین: آماده مقابله با روسیه هستیممقامات آمریکایی طی روزهای گذشته بارها نسبت به هرگونه تجاوز نظامی از سوی روسیه در خاک اوکراین هشداد داده و تهدید کرده‌اند که در صورت اقدام به حمله نظامی این کشور را تحت بی‌سابقه‌ترین تحریم‌ها و مجازات‌های اقتصادی قرار خواهند داد.

برنده نوبل صلح: دموکراسی در میان سیاستمداران روسیه به «ناسزا» و «توهین» تبدیل شده استدیمیتری مراتوف (مرادوف): : «ماشین تبلیغات و پروپاگاندای رژیم موثر بوده است و اکثر مردم روسیه دمکراسی را مضر می دانند و این می تواند فروپاشی را در پی داشته باشد. به این دلیل است که مردم شروع کرده اند به دوست داشتن یک دیکتاتور در قدرت.» دموکراسی شدە، گوشتش برای من استخانش برای تو.

مذاکرات هسته‌ای؛ تلاش ناکام برای گرفتن تضمین از آمریکا

آغاز رزمایش مشترک مصر و روسیه در دریای مدیترانهآغاز رزمایش مشترک مصر و روسیه در دریای مدیترانه رزمایش مشترک روسیه و مصر به نام «پل دوستی-4» در دریای مدیترانه آغاز شد.