آمریکا شرکت‌های چینی ناقض آگاهانه تحریم نفتی ایران را تحریم کرد

03/07/1398 06:05 ب.ظ

آمریکا شرکت‌های چینی ناقض آگاهانه تحریم نفتی ایران را تحریم کرد العربية

ایران» و در نتیجه نقض تحریم‌های ایالات متحده، تحریم کرد.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده در این باره توضیح داد که اعمال تحریم‌ها آغاز اجرای تهدیدپرزیدنت دونالد ترامپ است، که روز سه‌شنبه تأکید کرد که «تحریم‌ها» تا زمانی که «رفتارهای تهدیدآمیز ایران ادامه یابد»، تشدید خواهد شد.

تحریم‌های ایالات متحده شرکت نفت کنکورد، کشتیرانی کاسکو و چند فرد و شرکت چینی دیگر را هدف قرار داده است. وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه 25 سپتامبر در این رابطه اعلام کرد که 5 فرد و 6 شرکت چینی را تحریم کرده است.

به گزارش رویترز بر این اساس خزانه‌داری ایالات متحده شرکت‌های کشتیرانی کاسکو و ملوانی و مدیریت کشتی کاسکو را تحریم اما شرکت مادر را مستثنا کرد. همچنین شرکت نفت کنکورد، شرکت کشتیرانی کونلون، هولدینگ کونلون و شرکت پگاسوس 88 شرکت‌هایی چینی هستند که تحریم‌ها علیه آنها اعمال شده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

در رسانه‌های آمریکا؛ ایران چه طور برنده جنگ شبیه‌سازی شده با آمریکا شد؟ماجرای گفتگوی تلفنی دونالد ترامپ با رئیس‌جمهور اوکراین بر سر تحقیقات از جو بایدن و پسرش در چند روز گذشته داغ‌تر شد تا عصر سه‌شنبه با آغاز تحقیقات رسمی استیضاح رئیس جمهوری آمریکا اوج گرفت و به همین نسبت رسانه‌های آمریکا کانون توجه خود را از ایران و حملات آرامکو به سوی این ماجرای جنجالی تغییر داده‌اند. با این حال، همچنان بسیاری از تحلیل‌گران و ناظران مسایل خاورمیانه همچنان مشغول رمزگشایی از تحولات بعد از این حملات هستند با نیم نگاهی به پیامدهای مجاورت فیزیکی دونالد ترامپ و حسن روحانی در یک ساختمان؛ مقر سازمان ملل متحد. ایران درهمه جا حتی در فضای مجازی هم پیروز میشود.ما اینیم با اون دمپایی و ۹ فالوئر حتما هم. 😃 کار نفوذی ایران بوده 😁

'در صورت فشار بیشتر آمریکا، ایران یا مذاکره خواهد کرد یا جنگ' | DW | 23.09.2019روزنامه آلمانی فرانکفورتر آلگماینه به نقل از یک کارشناس اقتصادی ایرانی نوشت، با ادامه تحریم‌ها اقتصاد ایران بیش از پیش تضعیف خواهد شد و در صورت تشدید فشارهای آمریکا، ایران دو راه بیشتر ندارد: یا مذاکره با آمریکا یا جنگ. جنگ کند بهتر است نه مذاکره می‌کنیم و نه جنگ می‌شود. الکی آرزوهای خودتان را در قالب اظهارات کارشناسی ارایه نکنید. جنگ 😍

دیدار رئیس‌جمهور ترکیه با نمایندگان یهودیان آمریکا

وزیر خارجه ایران بار دیگر پیشنهاد تبادل زندان را به آمریکا دادآقای ظریف در مصاحبه‌ای با رادیوی آمریکایی ا‌ن‌پی‌آر در پاسخ به سوالی درباره ژیائو وانگ، شهروند دو تابعیتی آمریکایی-چینی که در ایران زندانی است، گفت که پیشنهاداتی را برای آزادی وی در سال گذشته ارائه کرده است. تخصص حکومت اسلامیه،گروگان گیری و باج خواهی

برایان هوک: آمریکا همزمان با کارزار فشار علیه ایران، درهای دیپلماسی را باز نگه می‌داردبرایان هوک، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران، در واکنش به پیشنهاد وزیر خارجه جمهوری اسلامی برای دستیابی به توافق با آمریکا، اعلام کرد که آمریکا همزمان با تداوم فشار بر ایران، درهای دیپلماسی را ب انقدر احمقی که بعد از اینهمه سال نفهمیدی که ایرانی تحت فشار هرگز به مذاکره اجباری نخواهد آمد.مذاکره تحت فشار یعنی پذیرفتن خواسته های ظالمانه آمریکا و متحدانش. در مورد ایران این روش جواب نمیده. زمانش رسیده که حق و حقوق ایران را برسمیت بشناسید. تمام. سالیان ساله امریکا با دست پس میزنه با ما پیش می کشه خسته نمیشه قیم مردم دنیا نیستیدباید با کشور ها تعامل کرده و با مزاکره مسائل را حل و فصل کرد آخه چقدر رئیس جمهورهای این کشور کودن هستند. وقتی تمامی مردم درزمان رای گیری رای نمیدهند و احزاب رئیس جمهور انتخاب میکنند اینطوری میشه. امریکا درهای باج خواهی و زورگویی رو باز نگه داشته وگرنه تحریم و فشار و مذاکره با هم جمع نمیشه .

روحانی در آمریکا: منطقه ما شرایط حساسی را می‌گذراندحسن روحانی Rouhani_ir ، رئيس جمهور ایران در بدو ورود به نیویورک: 'امیدواریم در شرایط حساسی که امروز منطقه ما می‌گذراند بتوانیم پیام ملت‌های منطقه که پیام صلح و پایان هرگونه مداخله‌جویی در منطقه حساس خلیج فارس و خاورمیانه است را به گوش جهان برسانیم'.

ایران» و در نتیجه نقض تحریم‌های ایالات متحده، تحریم کرد.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده در این باره توضیح داد که اعمال تحریم‌ها آغاز اجرای تهدیدپرزیدنت دونالد ترامپ است، که روز سه‌شنبه تأکید کرد که «تحریم‌ها» تا زمانی که «رفتارهای تهدیدآمیز ایران ادامه یابد»، تشدید خواهد شد.

تحریم‌های ایالات متحده شرکت نفت کنکورد، کشتیرانی کاسکو و چند فرد و شرکت چینی دیگر را هدف قرار داده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه 25 سپتامبر در این رابطه اعلام کرد که 5 فرد و 6 شرکت چینی را تحریم کرده است.

به گزارش رویترز بر این اساس خزانه‌داری ایالات متحده شرکت‌های کشتیرانی کاسکو و ملوانی و مدیریت کشتی کاسکو را تحریم اما شرکت مادر را مستثنا کرد.

همچنین شرکت نفت کنکورد، شرکت کشتیرانی کونلون، هولدینگ کونلون و شرکت پگاسوس 88 شرکت‌هایی چینی هستند که تحریم‌ها علیه آنها اعمال شده است.

رویترز و به نقل از مایک پمپئو، گراش داد که این شرکت‌ها به دلیل حمل آگاهانه نفت ایران، تحت تحریم قرار گرفتند.