آمریکا «سراسر حریم هوایی» خود را به روی هواپیماهای روسیه می‌بندد

11/12/1400 09:45:00 ق.ظ

🔺آمریکا «سراسر حریم هوایی» خود را به روی هواپیماهای روسیه می‌بندد ▪️وزارت ترابری ایالات متحده و اداره هوانوردی فدرال، با صدور دستوراتی ورود هواپیماها و خطوط هوایی روسیه به حریم هوایی داخلی ایالات متحده را ممنوع کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

وزارت ترابری ایالات متحده و اداره هوانوردی فدرال در واکنش به تهاجم روسیه به اوکراین، با صدور دستوراتی ورود هواپیماها و خطوط هوایی روسیه به حریم هوایی داخلی ایالات متحده را ممنوع کرد. به این ترتیب فعالیت تمام هواپیماها و پروازهای مسافری و باری و پروازهای برنامه‌ریزی شده و چارتر که به نحوی به روسیه مرتبط باشد به حالت تعلیق در می‌آید و آسمان ایالات متحده عملاً به روی همه شرکت‌های هواپیمایی تجاری روسیه و هواپیماهای غیرنظامی آن کشور...

به این ترتیب فعالیت تمام هواپیماها و پروازهای مسافری و باری و پروازهای برنامه‌ریزی شده و چارتر که به نحوی به روسیه مرتبط باشد به حالت تعلیق در می‌آید و آسمان ایالات متحده عملاً به روی همه شرکت‌های هواپیمایی تجاری روسیه و هواپیماهای غیرنظامی آن کشور بسته می‌شود.

قرار است هر دو دستور تا پایان روز ۲ مارس ۲۰۲۲ به طور کامل اجرایی شوند. تصمیم ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، در به رسمیت شناختن استقلال دو منطقه جدایی‌طلب اوکراین و متعاقب آن تهاجم روسیه به همسایه خود با محکومیت جهانی روبه‌رو شده و تحریم‌های شدیدی را برای دولت روسیه و افراد، و نهادهای آن کشور به همراه داشته است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویر دیدنی از فوران یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان در جزیره هاوایی

ویدیوها : یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان به نام «کیلاویا» در جزیره هاوایی روز چهارشنبه ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) فوران کرده است. ادامه مطلب >>

روسیه حریم هوایی خود را به روی ۳۶ کشور بستروسیه در اقدامی مشابه حریم هوایی خود را به روی کشورهایی بست که اخیرا حریم هوایی خود را به روی روسیه بسته‌اند.

روسیه حریم هوایی خود را به روی هواپیماهای 36 کشور بستروسیه در یک اقدام متقابل نسبت به کشورهای اروپایی، حریم هوایی خود را به روی هواپیماهای 36 کشور از جمله آلمان و فرانسه بست.

بایدن اعلام کرد که حریم هوایی آمریکا به روی هواپیماهای روسیه بسته شدبایدن اعلام کرد که حریم هوایی آمریکا به روی هواپیماهای روسیه بسته شد بایدن: پوتین تلاش‌ها برای دیپلماسی را رد کرد و فکر می‌کرد که غرب و ناتو پاسخی او را نخواهند داد. پوتین اشتباه کرد ما آماده بودیم.

بانک مرکزی روسیه نرخ بهره را به 20 درصد افزایش دادبانک مرکزی روسیه نرخ بهره را از 9.5 درصد به 20 درصد افزایش داد

زلنسکی: زندانیانی که مایل به جنگ علیه روسیه هستند را آزاد می‌کنیمرئیس جمهوری اوکراین از تصمیم خود برای آزادی زندانیانی خبر داد که مایلند علیه روسیه بجنگند.

تصاویری از زنان و کودکان اوکراینی که خود را به رومانی رسانده‌اندگروهی از شهروندان کشور رومانی با گسترش جنگ و حملات روسیه، خود را به کشور رومانی رسانده‌اند. uraniumpeople