آمریکا: برای بازگشایی فرودگاه کابل با ترکیه و قطر همکاری نزدیک داریم

13/06/1400 12:31 ق.ظ

وزیر امور خارجه آمریکا از همکاری نزدیک با ترکیه و قطر برای بازگشایی هرچه سریعتر فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی در کابل، پایتخت افغانستان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

وزیر امور خارجه آمریکا از همکاری نزدیک با ترکیه و قطر برای بازگشایی هرچه سریعتر فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی در کابل، پایتخت افغانستان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی 03.09.2021 واشنگتن/ خبرگزاری آناتولی آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در نشست خبری از همکاری نزدیک با ترکیه و قطر برای بازگشایی هرچه سریعتر فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی در کابل، پایتخت افغانستان خبر داد.

بلینکن با بیان اینکه مامورین آمریکا در افغانستان به فعالیت‌های خود در دوحه، پایتخت قطر ادامه می‌دهند، گفت آخر هفته به دوحه سفر و با افغان‌های منتقل شده به قطر دیدار خواهد کرد. وی همچنین اظهار داشت که پس از آن عازم برلین، پایتخت آلمان خواهد شد و در آنجا با وزرای خارجه 20 کشور نشستی با موضوع تحولات اخیر افغانستان برگزار خواهند کرد.

بلینکن با بیان اینکه درباره شهروندان باقی مانده آمریکا در افغانستان با طالبان در تماس هستند، اظهار داشت: تعهد طالبان به وعده خود جهت اجازه دادن به افرادی که قصد خروج از افغانستان را دارند مهم خواهد بود. headtopics.com

تورکی نباید در مکر و معرکه گیرهای مشترک صلیبچیهای استعمار جهانی و فرقه فارسیسم اشغالگر ایران، شرکت کند.

وزیر امور خارجه آمریکا با اشاره به اینکه ایالات متحده علی‌رغم تحریم‌ها علیه طالبان به کمک‌رسانی به مردم افغانستان ادامه خواهد داد، تصریح کرد: این کمک‌ها نه از طریق دولت بلکه به وسیله سازمان‌های مستقل صورت خواهد گرفت.

ادامه مطلب:
aa_persian »

همکاری فنی قطر با طالبان برای بازگشایی فرودگاه کابل | DW | 02.09.2021فرودگاه کابل تحت کنترل نیروهای طالبان قرار دارد. طالبان از قطر برای بازگشایی این فرودگاه درخواست کمک کرده است. محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر امور خارجه قطر نسبت به بازگشایی سریع این فرودگاه ابراز امیدواری کرده است. حتما انشاالله تنها کاری که بلدند تیر اندازی بمب گذاری و آدم کشی و قاچاق مواد مخدر. به زور حاکم شده اند و دنیا به پاس کشتن انسانهای بیگناه در بمب گذاریهای انتحاری که انجام داده اند به انها کمک میکند تا حکومت کنند

فرودگاه کابل برای نخستین پرواز داخلی آماده می‌شودروند تدارکات برای انجام نخستین پرواز داخلی در فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی افغانستان ادامه دارد. - خبرگزاری آناتولی

برای سیستان و بلوچستان استاندار با اختیارات ویژه انتخاب می‌کنیمرئیس جمهور گفت: برای برخی از استان‌ها به دلیل مشکلاتی که دارند یک ویژگی قائل شدیم که استانداران آن بتوانند موضوع را سریع‌تر با دولت مطرح کنند و اختیارات ویژه داشته باشند که خودشان در استان مسائل را حل و فصل کنند که سیستان و بلوچستان جزو همین استان هاست.

حکم زاکانی برای شهرداری تهران امضا شد+ متن حکم- اخبار تهران - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimحکم زاکانی برای شهرداری_تهران امضا شد رئیس شورای شهر تهران از امضاء حکم «علیرضا زاکانی» شهردار جدید تهران توسط وزیر کشور خبر داد و گفت: روز یکشنبه زاکانی در صحن شورا حاضر و رسما فعالیت خود را در شهرداری آغاز می‌کند تبصره 3 ذیل بند 3 ماده 80 و ‌الزام شورای شهر به معرفی شهرداری بر اساس شرایط مندرج در ‌آیین‌‌نامه مصوب این قانون این آیین نامه در ماده 82 به شرح زیر آمده: شرایط احراز تصدی سمت شهردار طبق آیین‌نامه‌ای خواهد بود که بنا به پیشنهاد وزارت کشور به تصویب هیأت دولت خواهد رسید. تخلف

فیلتر برای نسل جدید و جامعه امروز جواب نمی‌دهدهمانطور که محدودیت ماهواره داشتن جواب نداد و امروز بسیاری از افراد ماهواره استفاده میکنند، محدودیت های دیگر هم جواب نمی‌دهد.

گام‌ آخر آنگلا؛ مرکل چه میراثی برای آلمان و اتحادیه اروپا به جای گذاشت؟آنگلا مرکل نه تنها به عنوان یکی از باسابقه‌ترین رهبران آلمان بلکه به عنوان یک وزنه سنگین در دیپلماسی جهانی از مقام خود کنار می‌رود؛ میراث به جای مانده از او برای آلمان و اتحادیه اروپا چه بود؟ مسحق جایزه نوبل عالی بود کاش ماهم چنین رهبری داشتیم زنی بزرگ درتمامی دوران

وزیر امور خارجه آمریکا از همکاری نزدیک با ترکیه و قطر برای بازگشایی هرچه سریعتر فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی در کابل، پایتخت افغانستان خبر داد.

03.09.2021

واشنگتن/ خبرگزاری آناتولی

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در نشست خبری از همکاری نزدیک با ترکیه و قطر برای بازگشایی هرچه سریعتر فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی در کابل، پایتخت افغانستان خبر داد.

بلینکن با بیان اینکه مامورین آمریکا در افغانستان به فعالیت‌های خود در دوحه، پایتخت قطر ادامه می‌دهند، گفت آخر هفته به دوحه سفر و با افغان‌های منتقل شده به قطر دیدار خواهد کرد.

وی همچنین اظهار داشت که پس از آن عازم برلین، پایتخت آلمان خواهد شد و در آنجا با وزرای خارجه 20 کشور نشستی با موضوع تحولات اخیر افغانستان برگزار خواهند کرد.

بلینکن با بیان اینکه درباره شهروندان باقی مانده آمریکا در افغانستان با طالبان در تماس هستند، اظهار داشت: تعهد طالبان به وعده خود جهت اجازه دادن به افرادی که قصد خروج از افغانستان را دارند مهم خواهد بود.

وزیر امور خارجه آمریکا با اشاره به اینکه ایالات متحده علی‌رغم تحریم‌ها علیه طالبان به کمک‌رسانی به مردم افغانستان ادامه خواهد داد، تصریح کرد: این کمک‌ها نه از طریق دولت بلکه به وسیله سازمان‌های مستقل صورت خواهد گرفت.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر تشکیل دولت به ریاست ملا عبدالغنی برادر در افغانستان گفت این اخبار را دیده ولی اینها هنوز صحت ندارند.