آمریکا چین را به دلیل خرید نفت ایران تهدید به تحریم‌های شدید کرد

28/12/1399 02:20 ب.ظ

آمریکا چین را به دلیل خرید نفت ایران تهدید به تحریم‌های شدید کرد العربية

اختلاف در بسیاری از پرونده‌های امنیتی، اقتصادی، حقوق بشر و مسئله تعامل با پرونده هسته‌ای ایران، اختلاف میان ایالات متحده آمریکا و چین در رابطه با پرونده ایران در روزهای اخیر به دلیل عدم پایندی چین به تحریم‌های آمریکا به اوج خود رسیده است .

واشینگتن اعلام کرد در صورت ادامه حمل محموله‌های نفتی ایران به پكن، ایالات متحده تحریم های شدیدتری علیه پكن اعمال خواهد کرد.

یک مقام ارشد آمریکایی گفت که دولت جو بایدن به پکن اطلاع داد، که به دلیل خرید نفت قاچاق از ایران، تحریم‌های شدیدی را علیه چین اعمال خواهد کرد. این مقام آمریکایی افزود: «صادرات نفت ایران به چین مدتی است که در حال افزایش است به چینی‌ها گفتیم كه ما به اعمال تحریم‌های خود ادامه خواهیم داد».

در سال 2019 ، دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق ، با نقض محدودیت های ایالات متحده ، یک شرکت انرژی دولتی چینی و چندین شرکت نفتکش که تجارت نفت ایران را انجام می دهند، تحریم کرد.در مورد توافق هسته ای ایران ، این مقام ارشد اظهار داشت که کشورش می تواند در صورت تفاهم با تهران به عنوان بخشی از مجموعه اقدامات متقابل یا به عنوان بخشی از بازگشت کامل به توافق هسته ای 2015 ، تحریم های نفتی را کاهش دهد. headtopics.com

امریکا دیگه کلاهش پشم نداره

یه درصد فکر کن چین هم ترسید

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

کیسینجر: آمریکا با ورود به منازعه با چین خود را به مخاطره می‌اندازدهنری کیسینجر، دیپلمات کهنه‌کار آمریکایی گفت که ایالات متحده برای تضمین ثبات جهانی باید با چین در وقتی کسینجر اینجوری بگه پس حتما راه های بهتری برای تسلیم کمونیست ها وجود دارد! راه های اقتصادی... ترامپ... کیسینجر هم پاچه خوار چین شد..هنری مگه تو نمردی .که هنوز نفس میکشی بوی تعفن.. مگر ایشون نبودن با همراهی نیکسون چین رو بیدار کردن

آمریکا 10 ایرانی متهم به دور زدن تحریم‌ها را به حبس ابد تهدید کرددر راستای تحریم‌هایی که آمریکا با هدف بازداشتن ایران از اقدامات خرابکارانه بر این کشور اعمال کرده، وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد 10 تبعه ایرانی به دور زدن تحریم‌های که بر کشورشان اعمال شده است، متهم هستند. العربیه_فارسی ادامه خبر در سایت العربیه فارسی: حاجی ما رو می کشن به تخمون نیست ! ما رو از حبس ابد نترسون ! اصلا تو فیلم ابد و یک روز رو دیدی ؟ شیش و نیم متر! رو دیدی؟ با فرهنگ ما آشنایی؟ نیستی دیگه نیستی! گویا آمریکا تازه شروع کرده

آمریکا حملات شبه‌نظامیان حوثی به تاسیسات نفتی عربستان سعودی را به شدت محکوم کردوزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد حمله شبه‌نظامیان حوثی تحت حمایت ایران به تاسیسات نفتی جازان عربستان سعودی به روشنی اقدامی تحریک‌آمیز به منظور تداوم درگیری‌هاست و ایالات متحده همراه با جامعه بین‌الملل این حملات را به شدت محکوم می‌کند در ادامه گفت ای جمهوری اسلامی بد ، قهر قهر یعنی اگه حمله نمیکردن جنگ تموم بود؟ شماها به شعور دنبال کننده هاتون توهین میکنین The US government has promised Saudi Arabia that it will never condemn the Saudis in the Security Council until it uses US bombs.

آمریکا نحوه کمک به شناورسازی کشتی به گل نشسته در کانال سوئز را بررسی می‌کندتلاش‌ها برای شناورسازی مجدد کشتی کانتینربر«EVERGREEN» که از روز چهارشنبه در کانال سوئز به گل نشسته چرا باید در این زمان و کشتی متعلق به هیلاری کلینتون در این آبراهه به گل بنشیند اتفاقی که در طول تاریخ ساخت کانال سابقه نداشته این اتفاق نیست یک برنامه ریزی با دو هدف است اول بالا بردن قیمت حمل تا ۳۰۰ درصد و دوم برنامه ریزی برای ایجاد آبراهه مواضی از سرزمینهای اشغالی اسرائیل کشتی متعلق به هیلاری کلینتون است عمدا به گل نشانده اند و برنامه ها دارند . بعد چندین روز نوش دارو بعد مرگ سهراب 🤣🤣🤣

عراقچی خبر مربوط به قصد آمریکا برای تعلیق به جای لغو تحریم‌ها را تکذیب کرداین منبع افزوده است: «هدف آمریکا از لغو نکردن کامل تحریم‌ها و بسنده کردن به رفع موقت برخی از آنها، صرفا بازگشت به برجام است تا بتواند از امکان مکانیسم ماشه علیه ایران استفاده کند.» شما نمیخواد زبان عراقچی بشی ، ند پرایس وندی شرمن هم تو ویدیش تایید کرده، که لیفت یعنی تعلیق، و گفت تا ایران به پایبندی کامل برنگردد هیچ امتیازی داده نخواهد شد . حالا شما چرا طرفدار عراقچی شدی ؟

روابط ایالات متحده آمریکا و چین را بیش از هر زمان متشنج کرده است.

اختلاف میان ایالات متحده آمریکا و چین در رابطه با پرونده ایران در روزهای اخیر به دلیل عدم پایندی چین به تحریم‌های آمریکا به اوج خود رسیده است .

واشینگتن اعلام کرد در صورت ادامه حمل محموله‌های نفتی ایران به پكن، ایالات متحده تحریم های شدیدتری علیه پكن اعمال خواهد کرد.

یک مقام ارشد آمریکایی گفت که دولت جو بایدن به پکن اطلاع داد، که به دلیل خرید نفت قاچاق از ایران، تحریم‌های شدیدی را علیه چین اعمال خواهد کرد.

این مقام آمریکایی افزود: «صادرات نفت ایران به چین مدتی است که در حال افزایش است به چینی‌ها گفتیم كه ما به اعمال تحریم‌های خود ادامه خواهیم داد».

در سال 2019 ، دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق ، با نقض محدودیت های ایالات متحده ، یک شرکت انرژی دولتی چینی و چندین شرکت نفتکش که تجارت نفت ایران را انجام می دهند، تحریم کرد.در مورد توافق هسته ای ایران ، این مقام ارشد اظهار داشت که کشورش می تواند در صورت تفاهم با تهران به عنوان بخشی از مجموعه اقدامات متقابل یا به عنوان بخشی از بازگشت کامل به توافق هسته ای 2015 ، تحریم های نفتی را کاهش دهد.

او افزود:«در پایان ، هدف ما اعمال مجازات یا تحریم‌ها نیست ما می‌خواهیم ایران از اقدامات هسته ای خود عقب نشینی کند».

او افزود:«علاوه بر لغو تحریم‌های نفتی ، اقدامات تدریجی ایالات متحده می تواند شامل بازگشت رسمی میلیاردها دلار پول‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی باشد».

این مقام آمریکایی همچنین گفت: «این پول‌های بلوکه شده دقیقاً همان چیزی است که باید در چارچوب روش‌های متقابل دو کشور برای بازگشت به توافق هسته‌ای مورد بحث قرار گیرد».

این اظهارات در حالی است که قرار است آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا و جیک سالیوان مشاور امنیت ملی برای اولین بار از زمان به قدرت رسیدن جو بایدن با همتایان چینی خود در آلاسکا روز پنجشنبه دیدار کنند.نفت ایران

براساس اطلاعات شرکت تحقیقاتی انرژی Kpler ، چین در ماه فوریه روزانه حدود 478 هزار بشکه نفت از ایران وارد می‌کند.

این منبع افزود، انتظار می رود این رقم در ماه مارس به حدود 1 میلیون بشکه در روز برسد.

به گفته تحلیل گران امور انرژی، این افزایش به دلیل ارائه تخفیف‌های بزرگی ایران برای فروش نفت محاصره شده خود به شرکت‌های چینی می‌دهد.

«آمریتا سن» وابسته به شرکت مشاوره‌ای Energy Aspects گقته است که دلیل ادامه جریان صدور نفت ایران به خارج به دلیل دشواری ردیابی نفتکش‌های ایران است.