آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه رهبر صرب‌های بوسنی وضع کرد

15/10/1400 11:26:00 ب.ظ

ایالات متحده روز چهارشنبه تحریم‌های جدیدی را علیه میلوراد دودیک، رهبر صرب‌های بوسنی همچنین شماری از مقامات فعلی و سابق این کشور وضع کرد.

ایالات متحده روز چهارشنبه تحریم‌های جدیدی را علیه میلوراد دودیک، رهبر صرب‌های بوسنی همچنین شماری از مقامات فعلی و سابق این کشور وضع کرد. بوسنی و هرزگوین در حال حاضر شدیدترین بحران سیاسی خود را از زمان پایان جنگهای خونین دهه ۱۹۹۰ تجربه...

بوسنی و هرزگوین در حال حاضر شدیدترین بحران سیاسی خود را از زمان پایان جنگهای خونین دهه ۱۹۹۰ تجربه می‌کند. این بحران بار دیگر ترس تجزیه این کشور را زنده کرده است چرا که صرب‌های بوسنی مانع از کار دولت مرکزی شده‌اند و قانون‌گذاران صرب نیز به خارج شدن منطقه خودمختار صرب‌ها از کنترل نهادهای دولتی رای داده‌اند.

دودیک که به عنوان عضو صرب در هیات سه جانبه ریاست جمهوری بوسنی خدمت می‌کند، می‌خواهد تمام اصلاحات انجام شده پس از جنگ را لغو کند و به قانون اساسی ۱۹۹۵ بازگردد که بر اساس آن قدرت قابل توجهی به مناطق داده می‌شد و دولت تنها وظیفه اداره نهادهای اساسی را داشت.

برایان نلسون، معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی اعلام کرد: «فعالیت‌های بی‌ثبات کننده و فاسد میلوراد دودیک و تلاش او برای برچیدن پیمان صلح دیتون، آنهم با انگیزه‌های شخصی، ثبات بوسنی و هرزگوین و کل منطقه را تهدید می‌کند.» headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

سازگاری ملی از منظر سیاست‌گذاری عمومی و نظریه سیاستی | کیومرث اشتریان

جامعه سیاسی سرشار از معاملات و تعاملات انبوه و روزمره شهروندان در بخش عمومی است. به این معاملات، «سیاست‌های عمومی» می‌گوییم؛ چون شامل گستره‌ای وسیع‌تر از مناسبات فردی و غیررسمی می‌شود و با عاملیت قدرت عمومی، فعلیت اجرائی می‌یابد. بخش گسترده‌ای از این سیاست‌های عمومی مبتنی بر نظریه‌های خُرد است که در ادبیات سیاست‌گذاری عمومی «نظریه طرح» (Program Theory) یا نظریه سیاستی نامیده می‌شود. این نظریه‌ها با نظریه‌های بالاتر از خود همچون نظریه عقلانی یا نظریه نهادی و دیگر نظریه‌های عام علوم اجتماعی پیوند دارند. نکته مهم آن است که نظریه‌های سیاستی می‌توانند هم‌زمان به دو یا چند نظریه عام اتصال یا ارجاع داده شوند و این به آن معناست که این نظریه‌ها در نسبت با نظریه‌های کلان، خنثی هستند و می‌توانند عاری از ایدئولوژی خاصی باشند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

حمایت ترامپ از نخست‌وزیر راستگرای مجارستان در آستانه انتخابات این کشوردونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، در آستانه رقابت‌های انتخاباتی در مجارستان از ویکتور اوربان، نخست وزیر راستگرای این کشور، حمایت کرد و او را «یک رهبر قدرتمند» نامید. فقط قدرتمند ميتونه قدرتمند رو تشخيص بده درود بر ترامپ شير دل سلطان قلبها دونالد دوستت داريم از اين روز كنلت را به دنيا معرفى كردى مرگ_بر_اصل_ولایت_فقیه مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی سليمانى يك سركرده باند جنايت و ماشين كشتار رژيم كثيف دجاليه و دجالى مانند دجالان ديكربود واقعا چرا ترامپ نمیتونه تویت کنه

آمریکا اقدام شبه‌نظامیان حوثی در توقیف یک کشتی اماراتی را محکوم کردند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اقدام شبه‌نظامیان حوثی تحت حمایت ایران در توقیف یک کشتی با پرچم امارات متحده عربی را در نزدیکی بندر حدیده یمن محکوم کرد. دو‌صد گفته چون نیم کردار نیست.

دادستانی آمریکا دو فرزند دونالد ترامپ را به دادگاه احضار کرد | DW | 04.01.2022دادستانی نیویورک سه سال است علیه امپراتوری املاک دونالد ترامپ تحقیق می‌کند. ایوانکا و دونالد جونیور، فرزندان دونالد ترامپ برای ادای توضیحات به دادگاه احضار شده‌اند. دادستانی مظنون به فرار مالیاتی خانواده ترامپ است. راستی آمریکا احمد جنتی رو نمی خواد چون خیلی حرفه ای تر از این قضات و‌دادستانهای آمریکا است😂😂 رستاخیز_ملی_با_پهلوی اشتباه نوشتاری: دادستانی به فرار مالیاتی ترامپ ظنین است بجای ....مظنون است ترامپ اگر نبود کرونا هم نمیآمد مادر منو ازم بگیره ؛؛😥😥 منطقه داشت توسط ترامپ به جنگ کِشیده میشد که کرونا را در آزمایشگاه ساختند که جنگ نشه !!

دادستان نیویورک ترامپ و فرزندانش را احضار کرد- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimدادستان نیویورک ترامپ و فرزندانش را احضار کرد دادستان نیویورک در ادامه تحقیقات مربوط به پرونده فعالیت‌های تجاری سازمان ترامپ، اقدام به احضار دونالد ترامپ رئیس‌جمهور پیشین آمریکا و ایوانکا ترامپ و دونالد ترامپ جونیور نموده است جای خبر ریزش بیت کویین چرا خبد ریزش بورس ایران نمیزاری چرا فقط دولت روحانی بلد بودید هر روز بگید بورس ریخت ریخت راستی چرا فرزند اوری رو از روی این تبلیغ نمیکنین ؟

اعلام اسامی سینماهای مردمی جشنواره فیلم فجرمدیر امور سینماهای جشنواره فیلم فجر اسامی سینماهای مردمی میزبان جشنواره چهلم را اعلام کرد.

اینستاگرام هشتگ «من هم شمعی روشن خواهم کرد» را محدود کرد