آمریکا از خانواده دیپلمات‌های خود خواست اوکراین را ترک کنند | DW | 24.01.2022

04/11/1400 10:28 ق.ظ

در پی تشدید بحران اوکراین، وزارت خارجه آمریکا از خانواده‌های کارکنان سفارت خود در کیف خواست اوکراین را ترک کنند. آمریکا هم‌زمان در حال بررسی گزینه‌های نظامی و اعزام چند هزار نیرو و تجهیزات به کشورهای شرق اروپا است.

در پی تشدید بحران اوکراین، وزارت خارجه آمریکا از خانواده‌های کارکنان سفارت خود در کیف خواست اوکراین را ترک کنند. آمریکا هم‌زمان در حال بررسی گزینه‌های نظامی و اعزام چند هزار نیرو و تجهیزات به کشورهای شرق اروپا است. به گزارش رویترز وزارت امور خارجه آمریکا روز یکشنبه ۲۳ ژانویه (سوم بهمن) به خانواده دیپلمات‌های خود در اوکراین دستور داد این کشور را ترک کنند.

همچنین به دیپلمات‌های آمریکایی مستقر در سفارت این کشور در کیف، پایتخت اوکراین نیز اجازه داده شده است تا به طور داوطلبانه اوکراین را ترک کنند. در بیانیه آمده است که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، گزینه‌هایی را برای افزایش واحدهای نظامی در کشورهای عضو ناتو در شرق اروپا بررسی می‌کند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید سفارت آمریکا نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: «اقدام نظامی روسیه ممکن است هر زمان صورت گیرد» و شهروندان آمریکایی در اوکراین باید پیش از آن با استفاده از امکانات موجود از این کشور خارج شوند.

روسیه ظرف چند ماه اخیر حدود ۱۰۰ هزار سرباز خود را به مرز اوکراین گسیل داده است. غرب می‌گوید روسیه قصد تهاجم به اوکراین را دارد تا از پیوستن این کشور به ناتو جلوگیری کند. کرملین برنامه‌ریزی برای چنین حمله‌ای را رد می‌کند. headtopics.com

شش ماه پیش هم همینو به دیپلماتهاش در افغانستان گفت و بعد....

آمریکا میترسه مشکل افغانستان تو فرار پیش بیاد.

ادامه مطلب:
dw_persian »

جنگ در اکراین دامن همه را خواهد گرفت.

آمریکا از خانواده‌های دیپلمات‌ها و کارکنان سفارت خود خواست تا اوکراین را ترک کنندوزارت خارجه آمریکا از خانواده‌های دیپلمات‌های این کشور و آن دسته از کارمندانی که حضورشان غیر ضروری است خواست تا اوکراین را ترک کنند. این خبر مال پریروزه زودتر از افغانستان وا داد .... شیرین عقل کسانی که به یانکی ها دل میبندن... یه فاتح واسه اوکراین نثار کنید... صواب داره به خدا...

بریتانیا: روسیه در پی به قدرت رساندن مهره خود در اوکراین است«یوگنی مورایف، نماینده سابق مجلس اوکراین به عنوان نامزد بالقوه برای رهبری این کشور دیده شده است»، اما او تنها نیست زیرا سرویس‌های اطلاعاتی روسیه «با بسیاری از سیاستمداران پیشین اوکراین در پیوند هستند». اوکراین جز خاک روسیه است وباید به روسیه ملحق شود.

هدا خموش از نمایندگان طالبان در نروژ خواست زنان در بند را آزاد کنندیک روز پیش از آغاز رسمی گفت‌وگوهای نمایندگان طالبان با جامعه جهانی در اسلو، پایتخت نروژ، هدا خموش، نماینده جنبش زنان افغانستان از وزیر امور خارجه طالبان خواست فورا با کابل تماس بگیرد و بگوید دختران در بند را آزاد کنند.

بری روزن به اعتصاب غذای خود در وین پایان داد

نیروی دریایی آمریکا یک کشتی حامل مواد انفجاری از ایران برای حوثی‌ها را توقیف کردنیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که یک قایق حامل کود شیمیایی که برای تولید مواد منفجره استفاده می‌شود را در خلیج عمان متوقف کرده است.روزنامه «واشینگتن‌پست»،

آمریکا یک کشتی حامل کود‌ شیمیایی برای تولید «مواد منفجره» از ایران را توقیف کردنیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که یک قایق حامل کود شیمیایی که برای تولید مواد منفجره استفاده می‌شود را در خلیج عمان متوقف کرده است.روزنامه «واشینگتن‌پست»، کودشیمیایی را توقیف کرد! کجا برد خرهای نفهم آخه کود شیمیایی رو برای بمب استفاده می کنند ، کودن ها . ایران اگه بخواهد بمب درست کند از هسته ای کمک می گیره ، نه کود شیمیایی . خدارا شکر که دشمنان ما از احمقها هستند.

سفارت آمریکا در کیف

به گزارش رویترز وزارت امور خارجه آمریکا روز یکشنبه ۲۳ ژانویه (سوم بهمن) به خانواده دیپلمات‌های خود در اوکراین دستور داد این کشور را ترک کنند. همچنین به دیپلمات‌های آمریکایی مستقر در سفارت این کشور در کیف، پایتخت اوکراین نیز اجازه داده شده است تا به طور داوطلبانه اوکراین را ترک کنند. در بیانیه آمده است که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، گزینه‌هایی را برای افزایش واحدهای نظامی در کشورهای عضو ناتو در شرق اروپا بررسی می‌کند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

سفارت آمریکا نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: «اقدام نظامی روسیه ممکن است هر زمان صورت گیرد» و شهروندان آمریکایی در اوکراین باید پیش از آن با استفاده از امکانات موجود از این کشور خارج شوند.

روسیه ظرف چند ماه اخیر حدود ۱۰۰ هزار سرباز خود را به مرز اوکراین گسیل داده است. غرب می‌گوید روسیه قصد تهاجم به اوکراین را دارد تا از پیوستن این کشور به ناتو جلوگیری کند. کرملین برنامه‌ریزی برای چنین حمله‌ای را رد می‌کند.

به گزارش رویترز مقام‌های ارشد دولت بایدن و پنتاگون در نشستی روز شنبه در کمپ دیوید چند گزینه‌ را به جو بایدن ارائه کردند. نیویورک تایمز نیز گزارش داده است که بایدن در حال بررسی اعزام ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ نیرو به کشورهای شرق اروپا در صورت افزایش تنش‌هاست.

یک مقام ارشد دولت آمریکا روز یکشنبه از تایید این ارقام خودداری کرد اما گفت کشورش در حال توسعه برنامه‌ها و رایزنی با متحدان برای تعیین گزینه‌های بیشتر است.

بیانیه وزارت خارجه آمریکا یک روز پس از آن منتشر شد که وزارت خارجه بریتانیا اعلام کرد اطلاعاتی به دست این کشور رسیده است که نشان می‌دهد کرملین هم‌زمان با بررسی حمله به اوکراین واشغال این کشور، تلاش دارد یک دولت طرفدار روسیه در اوکراین شکل دهد.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه ۲۳ ژانویه تحریم‌های اقتصادی فوری علیه روسیه را رد کرد و گفت این تحریم‌ها توانایی غرب برای جلوگیری از تجاوز احتمالی روسیه به اوکراین را تضعیف می‌کند. این در حالی است که ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین و گروهی از نمایندگان جمهوریخواه کنگره آمریکا خواستار تحریم هر چه سریع تر مسکو شده‌اند.

در همین زمینه: