آمریکا: دارایی‌های بانک مرکزی روسیه نیز ممکن است مصادره شود

08/02/1401 10:20:00 ب.ظ

وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که علاوه بر دارایی‌های الیگارش‌های روسی، احتمال مصادره وجوه توقیفی بانک مرکزی روسیه و استفاده از آن برای اوکراین مطرح است. - خبرگزاری آناتولی

وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که علاوه بر دارایی‌های الیگارش‌های روسی، احتمال مصادره وجوه توقیفی بانک مرکزی روسیه و استفاده از آن برای اوکراین مطرح است. - خبرگزاری آناتولی 28.04.

2022 واشنگتن/ خبرگزاری آناتولی آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در جلسه بودجه کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان این کشور شرکت کرد. وی در پاسخ به این سوال که تنها در مورد مصادره دارایی‌ها، قایق‌های تفریحی، ویلاها و حساب‌های بانکی الیگارش های روسی صحبت می‌شود، آیا می توان این را به نهادهای دولتی (روسیه) نیز تعمیم داد؟ زیرا مقدار بسیار بالاتری از پول متعلق به بانک مرکزی روسیه مسدود شده است، گفت: به طور خلاصه باید گفت که بله.

بلینکن در ادامه افزود: این چیزی است که از حقوقدانان خود خواسته‌ایم روی آن کار کنند که چه اختیارات (قانونی) بالقوه برای توقیف این دارایی‌ها مورد نیاز است؟ اما آنها به دنبال راهی هستند که این دارایی‌ها تنها توقیف نشود بلکه همانطور که سناتور ویلسون پیشنهاد کرده (برای اوکراین) مورد استفاده قرار گیرد.

گفتنی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا ساعتی قبل از ارسال فرمانی به کنگره برای گسترش دامنه تحریم‌ها علیه روسیه خبر داده و اعلام کرد: الیگارش‌ها بخشی از فساد سیاسی در روسیه است. خانه‌های لوکس، قایق‌های تفریحی و سایر دارایی‌های آنها را مصادره خواهیم کرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

خانه‌ای برای معلولان و زنان مبتلا به اچ آی وی!

موسس انجمن احیا گفت: دریافت مجوز از اطلاعات سپاه برای تاسیس انجمن حمایت و یاری از آسیب‌دیدگان اجتماعی واشی بسیاری داشت. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

بانک مرکزی: بدهی انگلیس به ایران «به طور قطعی» وصول شده استبانک مرکزی ایران می‌گوید که برای استفاده از بدهی وصول شده نیز «هیچ‌گونه مشکلی» وجود ندارد. کجا خرج شد ؟

بانک مرکزی: معاملات ارزی و فردایی خارج از شبکه مجاز صرافی‌ها و بانک‌ها قاچاق است- اخبار پول | ارز | بانک - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimحمل بیش از ۱۰ هزار یورو مصداق قاچاق_ارز است مدیر کل سیاست ها و مقررات ارزی بانک مرکزی: هنگام خروج ارز، افراد در خروج‌های هوایی حداکثر تا ۵ هزار یورو و زمینی تا ۲ هزار یورو را بدون اظهار می‌توانند خارج کنند چه عجب! این قانون برای همه حتی مسئولین اعمال خواهد شد؟

بانک مرکزی: بدهی انگلیس به ایران «به طور قطعی» وصول شده استبانک مرکزی ایران می‌گوید که برای استفاده از بدهی وصول شده نیز «هیچ‌گونه مشکلی» وجود ندارد. کجا خرج شد ؟

بایدن از کنگره آمریکا برای مصادره دارایی‌های الیگارش‌های روس درخواست مجوز کردبایدن از کنگره آمریکا برای مصادره دارایی‌های الیگارش‌های روس و فروش آ‌ن‌ها برای کمک به مردم اوکراین درخواست مجوز کرد. بایدن اعلام کرد که از کنگره آمریکا برای حمایت نظامی، اقتصادی و بشردوستانه از اوکراین درخواست کمک مالی 33 میلیارد دلاری کرده است.

گزارش صندوق بین‌المللی پول: نقدینگی در ایران «۵۱ درصد» رشد خواهد کرددولت با استقراض‌های لجام‌گسیخته از بانک مرکزی و اجبار آن به چاپ اسکناس بدون پشتوانه، همچنین دریافت وام‌های کلان برای جبران کسری بودجه، به رشد چشمگیر نقدینگی دامن زده است. کجای دنیا ملا ها از اقتصاد و اداره مملکت سردرمیارن که درایران بخوان چنین کاری بکنند؟ ملا فقط کارش عقد کردن و صیغه کردنه نه مملکت داری! ما هم باید مثل آمریکایی ها، پولمون رو بکنیم پول جهانی، تا تورممون رو احساس نکنیم

بغداد از احتمال از سرگیری روابط دیپلماتیک تهران و ریاض خبر دادسخنگوی وزارت خارجه عراق اعلام کرد که مذاکرات ایران و عربستان ادامه دارد و این مذاکرات ممکن است منجر به ازسرگیری روابط دیپلماتیک میان دو کشور منجر شود.