آمریکا: اختلافات در مذاکرات هسته‌ای قابل‌‌ حل است

16/01/1401 01:15:00 ق.ظ

آمریکا: اختلافات در مذاکرات هسته‌ای قابل‌‌ حل است العربيه_فارسى

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که ایالات متحده همچنان معتقد است که فرصت برای حل اختلافات باقی‌مانده با ایران در مذاکرات درباره برنامه هسته‌ای این اظهارات ند پرایس دوشنبه 4 آوریل از سوی خبرگزاری «رویترز» در حالی منتشر شد که پیش از آن سعید...

اظهارات ند پرایس دوشنبه 4 آوریل از سوی خبرگزاری «رویترز» در حالی منتشر شد که پیش از آن سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران مدعی شده بود آمریکا توافق را گروگان مسائل داخلی خود کرده و علت توقف مذاکرات وین را اختلافات حزبی و داخلی در آمریکا عنوان کرد.

Advertisement خطیب‌زاده در ادامه درخواست خروج برخی «اشخاص حقیقی و حقوقی» از فهرست تحریم‌های آمریکا را به عنوان یکی از مطالبات تهران در مذاکرات وین دانست و گفت، واشینگتن باید در این‌باره «تصمیم سیاسی» بگیرد.

A post shared by Alarabiya_farsi العربیه فارسی (@alarabiya.farsi) حسین امیرعبداللهیان وزیرخارجه ایران نیز دوشنبه در گفت‌وگوی تلفنی با بدر بن حمد البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان از اعمال تحریم‌های تازه از سوی آمریکا در مورد برخی از اشخاص و شرکت‌های ایرانی انتقاد کرد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

وقوع زلزله 6.5 ریشتری در منطقه هندوکش افغانستان

زلزله‌ای به قدرت 6.5 ریشتر در منطقه هندوکش افغانستان رخ داد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

امیرعبداللهیان: آماده یک توافق خوب و پایدار در وین هستیم/ آمریکا،مسئول مستقیم تطویل مذاکرات استبدر بن حمد البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان در تماس تلفنی با امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در مورد برخی مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی مورد اهتمام مشترک از جمله برقراری آتش بس در یمن و همچنین مذاکرات وین گفت‌وگو و تبادل نظر کرد. غلط کردی این تاپاله هم که یکماهه همین حرفارو میزنه فقط بخاطر نرخ ارز تغییر فاحش نکنه نمیفهمم، چرا برای مذاکره برجام التماس میکنیم!؟

امیر عبداللهیان: زیاده‌ خواهی آمریکا، مذاکرات وین را دچار مکث کرده استامیر عبداللهیان: زیاده‌ خواهی آمریکا، مذاکرات وین را دچار مکث کرده است وزیر امور خارجه ایران در پیامی علت ایجاد وقفه مذاکرات وین را «زیاده‌خواهی» آمریکا دانست.

امیرعبداللهیان: به توافق در وین نزدیکیم/پیشنهادات‌مان را از طریق اروپا به آمریکا منتقل کرده‌ایمامیرعبداللهیان در گفت‌وگوی تلفنی با گوترش: *به توافق در وین نزدیکیم *پیشنهادات‌مان را از طریق اروپا به آمریکا منتقل کرده‌ایم *اکنون توپ در زمین آمریکاست *دبیر کل سازمان ملل: امیدوارم طرفین هر چه زودتر به توافق برسند

واکنش امیر قطر به هم‌گروه شدن ایران با آمریکا و انگلیس در جام جهانیامیر قطر در گفت‌وگو با ابراهیم رئیسی: گروه‌تان در جام جهانی حماسی است امیر قطر گفت: گروهی که تیم ایران ( برای مسابقات جام جهانی) در آن قرار گرفته گروهی حماسی است و مطمئناً شاهد بازی‌های جذابی خواهیم بود. یعنی کونتان میذارن😁😁😁 یعنی پوتین سگش را میخواهد بفروشد به آمریکا؟!!!

خطیب‌زاده: مذاکرات وین به خاطر رویکرد آمریکا در نقطه توقف قرار دارد/از خطوط قرمزمان رد نمی‌شویمسخنگوی وزارت خارجه: *آمریکا هنوز تصمیم سیاسی‌اش در مورد مذاکرات وین را نگرفته است *ما ملت صبوری هستیم ولی تا ابد صبر نمی‌کنیم *از خطوط قرمزمان رد نمی‌شویم *آنچه که در وین هست به خاطر رویکرد آمریکا در نقطه توقف قرار دارد

امیرعبداللهیان: آمریکا با برخی زیاده خواهی‌ها، مسئول مستقیم طولانی شدن مذاکرات است- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimآمریکا مسئول طولانی شدن مذاکرات است امیرعبداللهیان در گفت‌وگو با همتای عمانی: ایران آماده یک توافق خوب و پایدار است اما طرف آمریکایی با برخی زیاده‌خواهی‌ها، مسئول مستقیم طولانی شدن مذاکرات تا‌کنون بوده است JCPOA