آمریکا ۴۵۰ میلیون دلار کمک امنیتی به اوکراین ارسال می‌کند

03/04/1401 08:28 ق.ظ

مقام‌های آمریکایی اعلام کردند، این کشور قصد دارد تا ۴۵۰ میلیون دلار دیگر در قالب کمک امنیتی به اوکراین بدهند که شامل سیستم‌های راکتی دوربرد می‌شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، نیروهای روسیه در شرق اوکراین و با هدف تصرف دونباس پیشروی دارند و کی‌یف بیم آن را دارد که برخی از نیروهایش توسط نیروهای روسی محاصره شوند.از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه سال جاری میلادی، دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا ۶.۱ میلیارد دلار در قالب کمک‌های امنیتی به اوکراین ارسال کرده است.

از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه سال جاری میلادی، دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا ۶.۱ میلیارد دلار در قالب کمک‌های امنیتی به اوکراین ارسال کرده است. وی در یک نشست خبری در کاخ سفید گفت: دلیل اینکه ما چنین کاری انجام می‌دهیم این است که به آنچه که در صحنه نبرد اتفاق می‌افتد، واقف هستیم.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

بسته کمکی جدید 450 میلیون دلاری آمریکا به اوکراینکاخ سفید از ارائه بسته جدید 450 میلیون دلاری کمک دفاعی جدید به اوکراین شامل سامانه‌های موشکی هیمارس و تسلیحاتی خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

آمریکا در پرونده خانواده شهدای هسته‌ای به پرداخت بیش از ۴ میلیارد دلار محکوم شددادگاه حقوقی تهران آمریکا را به پرداخت ۴ میلیارد دلار محکوم کرد معاونت امور بین‌الملل قوه قضائیه و ستاد حقوق بشر ایران، از صدور رای محکومیت آمریکا در پرونده حقوقی دعوای برخی خانواده شهدای هسته‌ای علیه دولت، نهادها و مقامات آمریکایی خبر داد دیه چنده مگه؟ تو جهان درحماقت یگانه اید! مردم ایران اسیرچه ابلهانی شده اند! اگردادگاه های آمریکا، آخوندارامحکوم کنند،ثروت ایران دربانک های جهان زیرنظرآمریکابلوکه است! اشخاص راتحریم میکند،دنیا حتی چین ازآن تبعیت می کند! حال شمامتوهمان ابله چطورآمریکارا جریمه یا تحریم میکنید؟ واقعاابله اید!! قضیه متهم کردن آمریکا ، ایران رو و ایران، آمریکارو، مثل مهریه میمونه کی داده کی گرفته، فقط این وسط زور آمریکا بیشتره از اموال بلوکه شده ما حقش رو برمیداره

بسته کمکی جدید 450 میلیون دلاری آمریکا به اوکراینکاخ سفید از ارائه بسته جدید 450 میلیون دلاری کمک دفاعی جدید به اوکراین شامل سامانه‌های موشکی هیمارس و تسلیحاتی خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

قوه قضاییه ایران آمریکا را به پرداخت خسارت میلیاردی به خانواده‌های «دانشمندان اتمی» محکوم کردقوه قضاییه ایران اعلام کرد آمریکا را بابت کشته‌ شدن «دانشمندان هسته‌ای و صدمات به خانواده‌های آنها» به پرداخت چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار خسارت محکوم کرده است. یکم بخندیم آدم نمیدونه بخنده یا کیروشو بکنه تو حلق این آخوندا یانک منهتن نیویورک اعلام کرد بیایید خسارت را بگیرید👌👉😆

صدراعظم آلمان: اوکراین برای بازسازی به یک «طرح مارشال» نیاز داردمتحدان اوکراین در اتحادیه اروپا، گروه هفت و ناتو قرار است طی نشست سران کشورهای عضو موضوع کمک مالی به کی‌یف را محور‌ اصلی گفتگوهای خود قرار دهند. اوکراین برای تباهی بیشتر به یک(طرح مارشال)ضرورت دارد.

سامانه موشکی «هیمارس» ارسالی آمریکا به اوکراین رسید

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، نیروهای روسیه در شرق اوکراین و با هدف تصرف دونباس پیشروی دارند و کی‌یف بیم آن را دارد که برخی از نیروهایش توسط نیروهای روسی محاصره شوند.

پنتاگون در بیانیه‌ای اعلام کرد، این بسته کمک امنیتی ۴۵۰ میلیون دلار ارزش دارد و شامل سیستم‌های راکتی توپخانه‌ای متحرک پیشرفته، ۱۸ فروند قایق گشت‌زنی ساحلی و رودخانه‌ای و هزاران خشاب مهمات می‌شود.

از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه سال جاری میلادی، دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا ۶.۱ میلیارد دلار در قالب کمک‌های امنیتی به اوکراین ارسال کرده است.

جان کربی، هماهنگ کننده شورای امنیت ملی در امور ارتباطات استراتژیک گفت، واشنگتن از نزدیک با کی‌یف به منظور مشخص کردن نوع تسلیحاتی که می‌تواند به اوکراین در تحقق بهتر نیازهایشان در مقابله با روسیه کمک کند، همکاری دارد.

وی در یک نشست خبری در کاخ سفید گفت: دلیل اینکه ما چنین کاری انجام می‌دهیم این است که به آنچه که در صحنه نبرد اتفاق می‌افتد، واقف هستیم.

اوایل روز پنجشنبه نیز، اوکراین اعلام کرد که نخستین بخش از سیستم‌های راکتی را دریافت کرده و می‌تواند به مقابله با نیروهای روسی در صحنه نبرد بپردازد.

این بسته کمک امنیتی درست پس از آن ارسال شده که بایدن اخیرا اعلام کرد که یک میلیارد دلار تسلیحات به اوکراین می‌دهد که شامل سیستم‌های راکتی ضد کشتی، ‌های توپخانه‌ای، هویتزر و مهمات می‌شود.

جنگ وارد فاز به شدت خشنی شده به طوریکه نیروهای روسی تلاش‌های زیادی را برای تصرف دونباس می‌کنند و دست به حملات توپخانه‌ای شدیدی زده‌اند.

اوکراین همچنین اعلام کرده که به سیستم‌های راکتی برای مقابله بهتر با سیستم‌های راکتی روسیه نیاز دارد.

واشنگتن نیز اعلام کرده که تضمین‌هایی را از کی‌یف دریافت کرده مبنی بر اینکه این تسلیحات دوربرد علیه قلمروی روسیه استفاده نخواهد شد چون بیم آن می‌رود که درگیری‌ها و تنش‌ها بیشتر شود.

مقام‌های آمریکایی همچنین اعلام کرده‌اند، درحالیکه این سیستم‌های راکتی برای نیروهای اوکراینی مهم هستند اما هیچ سلاحی نمی‌تواند به تنهایی روند این جنگ را تغییر دهد.

در این میان، مسکو نیز هشدار داده که اگر غرب تسلیحات و موشک‌های دور بردتری را به اوکراین بدهد به اهدافی در این کشور حمله خواهد کرد که تاکنون دست به حمله علیه آنها نزده است.