آمریکا تعداد سربازانش در افغانستان را به 8600 سرباز کاهش می‌دهد

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 26 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز پنج‌شنبه 29 آگوست 2019 گفت که کشورش در حال

ترامپ در گفت‌وگو با برنامه تلویزیونی «د برایان کیلمد شو» در شبکه فاکس‌نیوز اعلام کرد که آمریکا در حال نزدیک شده به توافق با طالبان است، اما او درباره احتمال حصول این توافق مطمئن نیست.

پیش از این و در روز چهارشنبه 28 اوت، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت هنوز زود است که درباره خروج کامل از افغانستان حرفی به میان آید. این در حالی است علیرغم مذاکرات صلح نمایندگان طالبان با امریکا که سطحی حساس رسیده، دونالد ترامپ اما دوشنبه 26 اوت اعلام کرد، واشنگتن برای خروج سربازان اش از افغانستان عجله ندارد.

اما نمایندگان طالبان همواره در مذاکرات صلح با امریکا بر خروج نیروهای امریکایی از افغانستان تاکید کرده و گفته اند، پس از خروج نیروهای خارجی با حکومت افغانستان مذاکره خواهند کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مذاکرات صلح در قطر؛ طالبان و آمریکا در آستانه توافقبه نظر می‌رسد طالبان و هیات آمریکایی بیش از همیشه به توافق با یکدیگر نزدیک هستند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دولت آمریکا تضعیف شبه‌نظامیان هوادار ایران در عراق را در دستور کار قرار می‌دهدهمزمان با تکذیب نقش آمریکا در انفجار زاغه‌های مهمات حشد الشعبی در عراق از سوی وزارت امور خارجه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

سه تن در اثر آتش سوزی در یک قایق مسافربری در فیلیپین جان باختندپولیس ساحلی فیلیپین چهارشنبه 28 اوت تایید کرد که سه تن بر اثر آتش‌سوزی در یک قایق مسافربری در سواحل
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

جان بولتون: سیاست‌های دولت آمریکا در قبال ایران عوض نشده استجان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت که اعلام آمادگی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا برای
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

نهمین دور گفت‌وگوهای آمریکا و طالبان در دوحه ادامه داردگروه طالبان اعلام کرد که نهمین دور گفت‌وگو‌های صلح میان نمایندگان این گروه و ایالات متحده آمریکا در دوحه پایتخت قطر ادامه دارد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

عراقچی: اگر هر کس دیگری هم جای ترامپ در آمریکا بود، از برجام خارج می‌شدمعاون سیاسی وزارت خارجه با بیان این که «اگر هر کس دیگری هم جای ترامپ در آمریکا بود، از برجام خارج می شد»، خاطر نشان کرد: آنها با امضای برجام وارد بازی‌ای شدند که نتیجه مطلوبی برای آنها نداشت و جمهوری اسلامی در منطقه به اقتدار کمی و کیفی رسیده و گروه های مقاومت نه تنها ضعیف نشدند بلکه به قدرت بیشتری دست یافتند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »