آمریکا قصد دارد واردات از سین‌کیانگ چین را ممنوع کند - BBC News فارسی

19/06/1399 05:46:00 ب.ظ

آمریکا قصد دارد واردات از سین‌کیانگ چین را ممنوع کند

ایالات متحده آمریکا قرار است صادرات کلیدی از منطقه سین‌کیانگ چین به آمریکا را به دلیل ادعاهایی مبنی بر این که محصولات این منطقه با استفاده از نیروی کار اجباری تولید شده، منع کند. هدف این قانون مبارزه با قاچاق انسان، کار کودکان و سایر موارد نقض حقوق بشر است.

در اوایل سال جاری ، قانون‌گذاران آمریکایی قانونی را پیشنهاد کردند که بر اساس آن فرض بر این است که تمام کالاهای تولید شده در سین‌کیانگ با استفاده از کار اجباری تولید شده‌اند مگر آن که گواهی نامه‌هایی در مورد آنها ارائه شود که خلاف این را ثابت کند.

واشنگتن و پکن بارها بر سر اردوگاه‌های به شدت امنیتی بازداشت افراد در چین درگیر شده‌اند. چین می‌گوید این اردوگاه‌ها برای بهبود امنیت لازم است. برندا اسمیت، از اداره گمرک و مرزبانی ایالات متحده در مصاحبه ای با رویترز گفت: ما شواهد منطقی اما بدون قطعیت داریم که خطر استفاده از کار اجباری در زنجیره‌های تولیدات منسوجات پنبه‌ای و گوجه فرنگی وجود دارد که از سین کیانگ صادر می شوند.

او افزود: "ما به تحقیقات خود برای پر کردن خلاءهای اطلاعاتی مربوط به این موضوع ادامه خواهیم داد." ممنوعیت‌های پیشنهادی می تواند تأثیر گسترده‌ای بر خرده فروشان، تولیدکنندگان لباس و تولیدکنندگان مواد غذایی در آمریکا داشته باشد. headtopics.com

چین حدود ۲۰٪ از پنبه جهان را تولید می کند که بیشتر آن از سین کیانگ است.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

رقابت منهای متانت | بهناز شیربانی

این روزها کمتر فردی را می‌توان پیدا کرد که مخاطب پلتفرم‌های ایرانی نباشد. چند سالی است از ایجاد پلتفرم‌های داخلی می‌گذرد و سال‌ها پیش کمتر کسی متوجه ظرفیت‌های این بخش بود و ابعاد ساختاری پلتفرم‌ها به‌مرور آن‌قدر وسعت پیدا کرد تا به رقیبی جدی برای رسانه ملی بدل شد. اما شاید حدس‌زدن این موضوع که زمانی این مدیوم مخاطب گسترده‌ای پیدا کند کمی عجیب به نظر می‌رسید. آغاز ساخت‌وساز در پلتفرم‌های داخلی با آزمون و خطاهایی همراه بود و بسیاری بر این باور بودند که عدم آگاهی از فضای فرهنگی و سرمایه‌گذاری صرف روی چهره‌های مشهور و البته نبود آشنایی کافی با ساخت سریال برای طیف گسترده‌ای از مردم، پاشنه آشیل این بسترهای اینترنتی محسوب می‌شد؛ نقصی که به‌مرور مرتفع شد و شبکه نمایش خانگی بیش از هر چیز به دلیل نیاز جامعه به تکنولوژی روز و پاسخ به انحصار سریال‌سازی در تلویزیون به مسیرش ادامه داد. اما کشمکش‌های شبکه نمایش خانگی و صداوسیما تنها به جدال دو سال اخیر ختم نمی‌شود. می‌توان ریشه این اختلاف را در زمانی جست‌وجو کرد که بسیاری متوجه این واقعیت شدند که با قدرت‌گرفتن شبکه نمایش خانگی، مدیریت افکار عمومی از دستشان خارج شده و حالا زمانی است که باید وارد صحنه شوند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

بیش از 18 هزار نفر به‌دلیل کرونا از مرز کانادا با آمریکا بازگردانده شدند

ایران محل جدید رقابت هند و چین؛ آیا دهلی نو از واشنگتن پیروی خواهد کرد؟هندی‌ها در مقابل اقدام‌های چین، چشم امیدشان به بندر چابهار بود. از همین رو همکاری خود را برای توسعه بندر چابهار در جنوب شرقی ایران آغاز کردند. آنان می‌دانند که از طریق چابهار می‌توانند به روسیه، آسیای میانه و افغانستان دسترسی داشته باشند.

صدها اتریشی از آمریکا چک ۱۲۰۰ دلاری با امضای ترامپ دریافت کردندیک بازنشسته فرانسوی نیز چند روز پیش یک چک ۱۲۰۰ دلاری با امضای دونالد ترامپ دریافت کرده بود.

ترامپ به‌زودی خروج نیروهای آمریکا از افغانستان و عراق را اعلام می‌کندیک مقام ارشد کاخ سفید اعلام کرد دونالد ترامپ، رئيس جمهوری ایالات متحده ظرف چند روز آینده خبر خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و عراق را اعلام خواهد کرد جزئیات بیشتر🔽

آزمایش کرونای بیش از نیم میلیون کودک در آمریکا مثبت اعلام شد

دنبال‌کنندگان دوستی ایران و آمریکا خودشان را خسته نکنند/ آمریکا استاد شیطان استرئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: کاری که شهدای ۱۷ شهریور تهران انجام دادند، همان کاری بود که شهدای کربلا در دشت نینوا و برای امام حسین(ع) انجام داده‌اند.