آمریکا قصد دارد واردات از سین‌کیانگ چین را ممنوع کند - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آمریکا قصد دارد واردات از سین‌کیانگ چین را ممنوع کند

گمرک و مرزبانی ایالات متحده در حال حاضر در حال تدوین دستورالعمل‌هایی است که بر اساس آن محموله‌هایی را که مظنون به استفاده از کار اجباری در آنها هستند، توقیف کنند.در اوایل سال جاری ، قانون‌گذاران آمریکایی قانونی را پیشنهاد کردند که بر اساس آن فرض بر این است که تمام کالاهای تولید شده در سین‌کیانگ با استفاده از کار اجباری تولید شده‌اند مگر آن که گواهی نامه‌هایی در مورد آنها ارائه شود که خلاف این را ثابت کند.

واشنگتن و پکن بارها بر سر اردوگاه‌های به شدت امنیتی بازداشت افراد در چین درگیر شده‌اند. چین می‌گوید این اردوگاه‌ها برای بهبود امنیت لازم است. برندا اسمیت، از اداره گمرک و مرزبانی ایالات متحده در مصاحبه ای با رویترز گفت: ما شواهد منطقی اما بدون قطعیت داریم که خطر استفاده از کار اجباری در زنجیره‌های تولیدات منسوجات پنبه‌ای و گوجه فرنگی وجود دارد که از سین کیانگ صادر می شوند.ممنوعیت‌های پیشنهادی می تواند تأثیر گسترده‌ای بر خرده فروشان، تولیدکنندگان لباس و تولیدکنندگان مواد غذایی در آمریکا داشته باشد.این منطقه همچنین منبع اصلی محصولات پتروشیمی و کالاهای دیگری است که در کارخانه‌های چین تامین می‌شوند.

این هفته دیزنی، غول سرگرمی آمریکایی به دلیل فیلمبرداری " مولان" فیلم جدید خود در استان سین کیانگ مورد انتقاد قرار گرفت.در ماه‌های اخیر بحث در مورد وضعیت اویغورها در چین بالا گرفته است. اویغورها که در استان سین‌کیانگ چین ساکن هستند، مسلمان و از تبار ترک هستند. آنها حدود ۴۵ درصد جمعیت سین‌کیانگ را تشکیل می‌دهند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بیش از 18 هزار نفر به‌دلیل کرونا از مرز کانادا با آمریکا بازگردانده شدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ایران محل جدید رقابت هند و چین؛ آیا دهلی نو از واشنگتن پیروی خواهد کرد؟هندی‌ها در مقابل اقدام‌های چین، چشم امیدشان به بندر چابهار بود. از همین رو همکاری خود را برای توسعه بندر چابهار در جنوب شرقی ایران آغاز کردند. آنان می‌دانند که از طریق چابهار می‌توانند به روسیه، آسیای میانه و افغانستان دسترسی داشته باشند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

صدها اتریشی از آمریکا چک ۱۲۰۰ دلاری با امضای ترامپ دریافت کردندیک بازنشسته فرانسوی نیز چند روز پیش یک چک ۱۲۰۰ دلاری با امضای دونالد ترامپ دریافت کرده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترامپ به‌زودی خروج نیروهای آمریکا از افغانستان و عراق را اعلام می‌کندیک مقام ارشد کاخ سفید اعلام کرد دونالد ترامپ، رئيس جمهوری ایالات متحده ظرف چند روز آینده خبر خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و عراق را اعلام خواهد کرد جزئیات بیشتر🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آزمایش کرونای بیش از نیم میلیون کودک در آمریکا مثبت اعلام شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دنبال‌کنندگان دوستی ایران و آمریکا خودشان را خسته نکنند/ آمریکا استاد شیطان استرئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: کاری که شهدای ۱۷ شهریور تهران انجام دادند، همان کاری بود که شهدای کربلا در دشت نینوا و برای امام حسین(ع) انجام داده‌اند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »