آمریکا: عدم همکاری با آژانس به مذاکرات برجام آسیب می‌رساند | DW | 03.07.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ایران مانع از دسترسی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به اطلاعات ذخیره شده دوربین‌ها در برخی از سایت‌های اتمی خود شده است. آمریکا نسبت به عدم همکاری ایران با آژانس هشدار داده و آن را با مذاکرات برجام ناسازگار خوانده است.

جمهوری اسلامی ایران بر آن است تا دسترسی بازرسان آژانس به ویدیوهایی مربوط به دوربین‌های نصب شده در چند سایت هسته‌ای خود را منوط به کسب توافق درباره احیای برجام بکند.

این در حالی است که مقامات آمریکایی و از جمله آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آن کشور نسبت به در پیش گرفتن چنین سیاستی از سوی ایران هشدار داده است.یک مقام ارشد ایران که مایل به فاش شدن هویت خود نبوده به خبرنگار فرستنده خبری"سی‌ان‌ان" گفته است: «اگر مذاکرات به نتیجه برسد، ما قطعا نوارهای ویدیویی را به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نشان خواهیم داد.»

باید یادآور شد که جمهوری اسلامی روز ۲۲ فوریه سال جاری برای یک بازه زمانی سه ماهه دوره همکاری خود با بازرسان آژانس را تمدید کرده بود. جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرده است که عدم همکاری جمهوری اسلامی ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی عملا با خواست آن کشور درباره احیای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ ناسازگار است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

آمریکا غلط کرده است در مورد برجام نظر داده است

کدام برجام

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سی‌ان‌ان: مذاکرات وین به نتیجه برسد ایران فیلم دوربین‌های نظارتی را به آژانس نشان می‌دهدشبکه سی.ان.ان به نقل از ''یک مقام ایرانی'' که نام او را آشکارا نکرده، مدعی شد: تهران قصد دارد تا زمانی که توافقی برای احیای برجام حاصل به دست نیاید، فیلم دوربین‌های نظارتی آژانس بین المللی انرژی اتمی را در اختیار آژانس قرار ندهد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تشنج در روابط ایران و آژانس؛ منع دسترسی به نطنز چه نتایجی دارد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

رویترز: ایران دسترسی ناظران آژانس به مرکز غنی‌سازی نطنز را محدود کرد | DW | 01.07.2021خبرگزاری رویترز به نقل از دیپلمات‌ها گزارش داد که ایران دسترسی بازرسان آژانس اتمی به تأسیسات غنی‌سازی_اورانیوم در نطنز را محدود كرد. دلیل این اقدام ایران نگرانی‌های امنیتی پس از حمله اسرائیل به تاسیسات_نطنز بوده است. ببین چند تا آخوند شپشو چه آشوبی بپا میکنن سرنوشت هشتاد میلیون ایرانی رو همراه با خفت و گرسنگی به جنگ با دنیا گره زدن نه_به_جمهوري_اسلامي مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی No2IR
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

رویترز: ایران دسترسی آژانس به نطنز را محدود کرده استادعای رویترز: ایران دسترسی آژانس به نطنز را محدود کرده است خبرگزاری رویترز ادعا کرد که ایران پس از وقوع اقدام خرابکارانه در نطنز دسترسی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به این سایت را محدود کرده است. If true, it is a good step. این تصمیم ایران بسیار عاقلانه و مدبرانه است. دنیا باید بداند سکوت مقابل جنایات دست پرورده آنها( صهیونیستها)، هزینه دارد!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

لاوروف: غرب با تحمیل تعهدات جدید به ایران مانع احیای برجام است | DW | 02.07.2021وزیر خارجه روسیه می‌گوید مذاکرات هسته‌ای در وین 'پیشرفت محسوسی' را نشان می‌دهد اما 'طرف‌های غربی' به دنبال 'تحمیل تعهدات جدیدی' به ایران هستند. او این را مانعی برای احیای برجام دانسته است. ایران نیاز به برجام ندارد. قُلّۀ فشار به مردم مدت زمانی است که گذشته و بطرف پائین برگشته. ملت ایران آهسته و پیوسته اعتماد به نفس خود را بدست می آورند و به عدم نیاز به برجام بیشتر از پیش پی میبرند. پاسکاری شرق و غرب برای نگهداشتن سیستم فعلی، فروش اسلحه و حظور نظامی به خرج کشورهای منطقه، تا فروپاشی ایران و تجزیه آن. تحلیل قدرتها این است که ایران با ثروت، موقعیت و فاصله اندک با بزرگترین بازارهای دنیا، در صورت استقرار دمکراسی می تواند شاخ جدیدی شود. ج ا راه حل این مشکل بود. غیرت این ازغیرت ظریف بیشترس
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

قرعه‌کشی دور نهایی انتخابی جام جهانی 2022 قطر: ایران با کره جنوبی همگروه شد
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »