آمریکا, داعش, صدای آمریکا

آمریکا, داعش

آمریکا برای یافتن یکی از رهبران داعش جایزه ۳ میلیون دلاری گذاشت

دولت ایالات متحده برای ارائه هر اطلاعاتی که به شناسایی مکان اختفای محمد خضیر موسی رمضان، از رهبران ارشد گروه تروریستی داعش، جایزه تعیین کرد. برنامه «پاداش برای عدالت» وزارت خارجه آمریکا در اطلاعیه‌ا

28/05/2020 11:05:00 ب.ظ

آمریکا برای یافتن یکی از رهبران داعش جایزه ۳ میلیون دلاری گذاشت برنامه «پاداش برای عدالت» وزارت خارجه آمریکا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد در ازای دریافت هر اطلاعات معتبری درباره محل محمد رمضان تا ۳ میلیون دلار جایزه می‌پردازد.

دولت ایالات متحده برای ارائه هر اطلاعاتی که به شناسایی مکان اختفای محمد خضیر موسی رمضان، از رهبران ارشد گروه تروریستی داعش ، جایزه تعیین کرد. برنامه «پاداش برای عدالت» وزارت خارجه آمریکا در اطلاعیه‌ا

نگین قدمیان شهروند بهایی زندانی در ایراننگین قدمیان، شهروند بهایی زندانی در ایران، که اواخر آذر ماه سال ۹۶ بازداشت شد و دوران ۵ سال محکومیت خود را در زندان اوین سپری می‌کند با وجود بخشنامه اخیر قوه قضائیه مبنی بر آزادی موقت و یا اهدای مرخصی کماکان در زندان به‌سر می‌برد.

قوه قضائیه: حکم اعدام سه معترض آبان برای اجرا ابلاغ شد؛ یک نفر به اتهام جاسوسی اعدام شد گفتگوی اختصاصی با سفیر چین: آمریکا نمی‌تواند از مکانیزم ماشه استفاده کند/ جامعه بین‌الملل باید با تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران مخالفت کند- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim 'تلفات حملات انتحاری در افغانستان دو برابر شده؛ مسئول بیشتر آن داعش است'

یک منبع مطلع روز چهارشنبه ۷ خرداد در گفتگو با صدای آمریکا گفت،‌ این شهروند بهایی با قضاوت قاضی مقیسه ریاست شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ۵ سال زندان محکوم شد و از اواخر آذر ماه ۹۶ در زندان اوین به‌سر می‌برد؛ اما با وجود بخشنامه اخیر قوه قضائیه کماکان با آزادی وی مخالفت می‌شود و مقامات مانع از آزادی این شهروند بهایی می‌شوند. آذرماه گذشته

ایالات متحدهقاضی مقیسه را به خاطر نقض گسترده حقوق بشر تحریم کرده بود.به گفته این منبع مطلع،‌ خانواده نگین قدمیان پس از صدور بخشنامه قوه قضائیه که اواخر اسفند ماه سال گذشته توسط ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه، به واسطه شیوع ویروس کرونا و گسترش آن در زندان‌های ایران صادر شده است برای آزادی این شهروند بهایی تلاش‌های زیادی انجام دادند؛ اما بدون آن که دلیل قانع کننده‌ای به آنها داده شود مقامات مانع از آزادی وی شده‌اند و تنها چیزی که به خانواده گفته می‌شود این است که «هنوز دادستان موافقت نکرده است.»

این برخوردها در حالی از سوی مقامات صورت می‌گیرد که به گفته این فرد مطلع قاضی اجرای احکام به دفعات تایید و تاکید کرده است که بخشنامه فوق شامل حال خانم قدمیان می‌شود و او باید تا امروز آزاد می‌شده است؛ اما مسئولان دستور رئیس قوه قضائیه را بلااثر گذاشتند و نگین قدمیان در شرایط بازداشت غیر قانونی است.

به گفته این فرد مطلع خانواده این زندانی عقیدتی برای رسیدگی به وضعیت آزادی وی به مراتب با مراجعه به دادستانی خواستار دیدار با قاضی القاصی‌مهر،‌ دادستان عمومی و انقلاب تهران شده‌اند اما تا امروز اجازه ملاقات به خانواده داده نشده و معاونین دادستان در این مراجعات در نهایت به خانواده می‌گویند «فرستادیم زیر دست دادستان و ایشون تصمیم نهایی خودشان را اعلام نکردند.»

اواخر اسفند ماه سال گذشته بود که غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد که ممکن است حدود ۱۰هزار نفر از زندانیان که محکومیت آنها کمتر از پنج سال زندان است مشمول عفو رهبر جمهوری اسلامی شوند؛ اما با این وجود تاکنون از آزادی بسیاری از زندانیان عقیدتی همچون نگین قدمیان شهروند بهایی ممانعت به عمل آمده است.

این اولین بار نیست که مقامات قضای در روند رسیدگی به پرونده این شهروند بهایی کوتاهی می‌کنند، به گفته این فرد مطلع پیشتر نیز با گسترش این ویروس وقتی خانواده پیگیر مرخصی خانم قدمیان می‌شدند با وجود اظهار نظر دادیار ناظر بر جرائم امنیتی مستقر در زندان اوین مبنی بر اینکه وی به مرخصی اعزام خواهد شد پیگیری‌های آنها بی نتیجه می‌ماند و حتی آنها هر بار، وقتی برای دریافت مرخصی به دادستانی نیز مراجعه می‌کردند نامه‌های درخواست مرخصی ثبت نمی‌شد و معاون اول دادستان حتی حاضر به تحویل گرفتن نامه‌های درخواست نیز نبوده است.

کرونا؛ بزرگترین رکود اقتصادی سنگاپور، 'ستاره درخشان آسیا' عکس روز: وضعیت قرمز کرونا در میان پرده‌ها | DW | 14.07.2020 دو زندانی سیاسی کرد در ایران 'اعدام شدند'

این فرد مطلع به صدای آمریکا گفت،‌ در حال حاضر خانواده نگین قدمیان چون در طول این مدت با سیستم ناکار آمدی روبرو بوده‌اند نه تنها برای نگین بلکه نگران تمام زندانیان در زندان‌های ایران هستند؛ به گفته این فرد مطلع با وجود امکانات فوق العاده محدود در زندان‌های ایران خانواده این زندانی عقدیتی نگران گسترش ویروس کرونا در زندان‌ نیز هستند.

نگین قدمیان،‌ شهروند بهایی محبوس در زندان اوین ۲۶ آذر ۹۶ بازداشت و پس از مدتی به صورت غیابی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، به بهانه اتهاماتی نظیر فعالیت‌های غیرقانونی، عضویت در تشکیلات بهائیت، اقدام علیه امنیت کشور، و فعالیت در یک موسسه آموزشی، به ۵ سال زندان محکوم شد،؛ محکومیتی که با وجود واخواهی این زندانی عقیدتی توسط شعبه ۳۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی زرگر عینا تائید شد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، چندی پیش در یک کنفرانس خبری گفت: «ما نه تنها از سوریه، که از جمهوری اسلامی ایران هم خواسته‌ایم در این شرایط نه تنها شهروندان آمریکایی، بلکه تمامی کسانی که ناعادلانه به زندان افتاده‌اند را آزاد کند. این اقدامی بشردوستانه است و گذشته از این‌که این افراد غیرقانونی به زندان افتاده‌اند، در این شرایط اصل بشردوستی حکم می‌کند که از زندان آزاد شوند.»

مایک پمپئو: اصل بشردوستی حکم می‌‌کند که ایران تمامی افرادی که ناعادلانه زندانی شده‌اند را آزاد کندممانعت از آزادی این زندانی عقیدتی در حالی از سوی مقامات دولتی صورت می‌گیرد که در حال حاضر شیوع ویروس کرونا در ایران به طور کامل کنترل نشده است و به مراتب اخباری در رابطه با گسترش این ویروس از سوی خبرگزاری‌های حقوق بشری در زندان‌های ایران منتشر می‌شود . مقامات جمهوری اسلامی نیز تا روز چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹، مرگ ۷۵۶۴ نفر را به طور رسمی اعلام کردند و تعداد کل مبتلایان هم به ۱۴۱ هزار و ۵۹۱ نفر رسیده است.

این در حالی است که پیشتر یک مقام سازمان بهداشت جهانی گفته بود آمار اعلام شده مقامات ایران درباره مبتلایان به ویروس کرونا تنها یک پنجم شمار واقعی مبتلایان است. آمارهای رسمی مبتلایان و جان‌باختگان ناشی از ابتلا به کووید-۱۹ در کشورهای ایران، چین، روسیه قابل راستی‌آزمایی توسط کارشناسان مستقل نیست و نمی‌تواند معتبر و نهایی تلقی شود.

کمیسیون ایالات متحده در امور آزادی مذهبی بین‌المللی: ایران کشور مورد نگرانی ویژه قلمداد شود ادامه مطلب: VOA Farsi »

چرا جایزه !! تو حیاط پشتی رو بگرده حتما میخواد ایشون رو فرمانده داعش بکنه...!!! این چقدر شبیه رائفی_پور خودمان است که ریش گذاشته . افکارش هم میخوره به رائفی پور رهبران اصلی داعش توی قلب آمریکا هستند و منتظر رسیدن مرگ ذلیلانه شون نشستن یعنی باراک اوباما و هیلاری کلینتون. نفرین بر هردو یعنی ما با تروریست ها دشمنیم ایها العالم باور کنید آخه چکار کنیم باور کنید؟

Probably he is in Pakistan Army base too where Bin Laden was

پایان معافیتهای آمریکا برای همکاری بین‌المللی درسایت‌های هسته‌ای ایرانبا تصمیم جدید، معافیت‌های همکاری‌های بین‌المللی برای راکتور تحقیقاتی آب سنگین اراک، تأمین اورانیوم غنی شده برای راکتور تحقیقاتی تهران و انتقال سوخت مصرف‌شده و پسماند رآکتور هسته‌ای به خارج از کشور لغو خواهد شد. واقعا مضحکین همکاری های بین المللی،بخشی از تعهدات طرفین برجام است که در آن درج شده است. امریکا با این رفتارهای بچه گانه،هم به شکست 'حماقت حداکثری'و تحریم های قبلی خود اعتراف می کند،هم عملا خود را با متحدین سنتی خود درگیر می کند،و این حماقت حداکثری امریکاست! آیا آمریکا به دنبال خروج ایران از NPT است؟!!!

لایحه‌ی سنای آمریکا برای تحریم چینلایحه‌ی سنای آمریکا برای تحریم چین مجلس نمایندگان آمریکا به تدوین و تصویب لایحه‌ای برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه چین پرداخت و این لایحه‌ را به دفتر ریاست جمهوری ایالات متحده ابلاغ کرد.

دیدار از مقبره نجیب‌الله؛ 'بی‌احترامی به قربانیان خاد یا ژستی برای درمان زخم‌های کهنه'؟دیروز حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان و از نزدیکترین چهره‌ها به اشرف غنی، رئیس جمهوری، از مقبره نجیب‌الله، رئیس جمهوری سابق افغانستان دیدار کرد. شما به عنوان یک‌ رسانه حق قضاوت کردن را ندارید، فقط خبر نشر کنید، در غیر آن میشه حتی در مقابل تان دعوی‌ باز کرد ... نجیب یک نوکر وفادار شوروی و یک جنایت کار و یک فاشیست تمام عیار بود!

شمار قربانیان کرونا در آمریکا از مرز ۱۰۰ هزار نفر گذشت🔺قربانیان کرونا در آمریکا از مرز ۱۰۰ هزار نفر گذشت ⚡️در ادامه بحران کرونا در جهان شمار قربانیان کووید ۱۹ در ایالات متحده به بیش از ۱۰۰هزار نفر افزایش یافته است. این آمار بیشتر از تلفات آمریکا یی‌ها در جنگ‌های ویتنام و کره جنوبی است. 🔴خلاصه اخبار یکماه گذشتهٔ شبکه های صدای_امریکا و رادیو_فردا !!!!!! ۱- امریکا و اسراییل و برزیل کشورهای بدی هستند ۲- چین و روسیه و ایران ، آمارهایشان در مورد کرونا منطقی ، ظریف ، لطیف و دقیق است و کرونا فقط در برزیل و امریکا کولاک میکند👇🏽 pastonews

فدراسیون فوتبال ترکیه: تدارکات لازم برای از سرگیری لیگ‌های فوتبال در 12 ژوئن، به اتمام رسیدفدراسیون فوتبال ترکیه: تدارکات لازم برای از سرگیری لیگ‌های فوتبال در 12 ژوئن، به اتمام رسید

تاکید مقامات وزارت خارجه آمریکا بر مصون نگاه داشتن جهان از برنامه هسته‌ای رژیم ایران🔺تاکید مقامات وزارت خارجه آمریکا بر مصون نگاه داشتن جهان از برنامه هسته‌ای رژیم_ایران در پی اعلام پایان معافیت‌های هسته‌ای برجام از سوی مایک پمپئو، برایان هوک و کریستوفر اشلی فورد بر عزم آمریکا در مصون نگاه داشتن جهان از برنامه هسته‌ای ایران تاکید کردند درمورد انتقاد هوک از شبکتون چرا واکنشی نشون نمیدید؟ تنها دستاورد برجام شناساندن چهره واقعی ریاکار و دشمن آمریکا به نسل جوان ایران بود. امروز تمام مردم ایران دشمن اصلی خود را شناخته و یکصدا فریاد میزنند مرگ بر آمریکا بعد از برجام و ترور سردار_سلیمانی دیگر هیچ مذاکره ای با آمریکاییها نخواهد بود. چقدر احمقن که فکر میکنن ایران دنبال سلاح هسته ایه !!!