آمریکا دو شبکه وابسته به دولت و نهادهای نظامی ایران را تحریم کرد

28/08/2019 07:10:00 ب.ظ

آمریکا اعلام کرد دو شبکه را به علت وابسته بودن به دولت و نهاد‌های نظامی جمهوری اسلامی ایران تحریم‌ کرده است.

آمریکا, تحریم‌

آمریکا اعلام کرد دو شبکه را به علت وابسته بودن به دولت و نهاد‌های نظامی جمهوری اسلامی ایران تحریم‌ کرده است.

آمریکا اعلام کرد دو شبکه را به علت وابسته بودن به دولت و نهاد‌های نظامی جمهوری اسلامی ایران تحریم‌ کرده است.

بر اساس این بیانیه، این شبکه تحت هدایت فردی به نام حامد دهقان، «ده‌ها میلیون دلار» دادوستد مربوط به فناوری و قطعات الکترونیکی ساخت آمریکا را برای «اشخاص وابسته به سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی و برنامه موشکی رژیم ایران» تسهیل کرده بود.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد، شبکه دوم برای شرکت‌های تحت مالکیت یا کنترل وزارت دفاع ایران محصولات آلیاژ آلومینیوم تحت کنترل «گروه تامین‌کنندگان هسته‌ای» تهیه کرده بود. این گروه تابع یک نظام کنترل صادرات چندجانبه است که هدف آن پیشگیری از اشاعه هسته‌ای از طریق جلوگیری از صدور تجهیزات و فناوری برای تولید تسلیحات هسته‌ای است.

ادامه مطلب:
ايران اينترنشنال »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

آمریکا دو شبکه مرتبط با دولت ایران و سپاه پاسداران را تحریم کرد آمریکا دو شبکه مرتبط با دولت ایران و سپاه پاسداران را تحریم کرد جزئیات بیشتر🔽

آمریکا دو شبکه مرتبط با برنامه موشکی ایران را تحریم کردوزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه 28 اوت 2019 دو شبکه را به دلیل ارتباط با دولت و

دو شبکه مرتبط با خریدهای نظامی ایران از سوی آمریکا تحریم شد🔴خبر فوری دو شبکه مرتبط با خریدهای نظامی ایران از سوی آمریکا تحریم شد دو شبکه مرتبط با خریدهای نظامی ایران و مدیران شرکت‌های مرتبط با آن به دلیل تلاش برای دور زدن تحریم‌ های جمهوری اسلامی، از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم شد.

آمریکا دو شبکه مرتبط با ارگان‌های نظامی ایران را تحریم کردوزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه از تحریم دو شبکه مرتبط با دولت و ارگان‌های نظامی ایران خبر داد.

ورود دانشجوی فلسطینی هاروارد به آمریکا به دلیل پست‌های دوستانش رد شداسماعیل اجاوی گفته است که بعد از گذشت ۵ ساعت در دفتر اداره مهاجرت، یک افسر او را به اتاقی فراخوانده و برسرش فریاد کشیده و گفته است که دوستانش در شبکه‌های اجتماعی پست‌های ضد آمریکا یی منتشر کرده‌اند.

دو بوکسور ترک به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات قهرمانی بوکس اروپااسرا ییلدیز و بوسه‌ناز سورمنلی دو بوکسور ملی پوش ترکیه با شکست رقبای خود به مرحله یک چهارم نهایی قهرمانی بوکس بانوان اروپا راه یافتند. - خبرگزاری آناتولی

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه ششم شهریورماه در بیانیه‌ای توضیح داد یکی از این شبکه‌ها به کمک یک شرکت صوری مستقر در هنگ‌کنگ تحریم‌های آمریکا و محدودیت‌های بین‌المللی که بر ایران اعمال شده را دور می‌زده است.Aa آمریکا دو شبکه را که این کشور مدعی است با دولت ایران و سپاه پاسداران در پیوند هستند، تحریم کرد.نهادهای نظامی ایران تحریم کرد.نظرات بیشتر شهریور ۰۶, ۱۳۹۸ پمپئو: اگر ایران شرایط ما را بپذیرد و مانند یک کشور عادی رفتار کند، رسیدن به توافق امکان‌پذیر است وزیر خارجه آمریکا در دو مصاحبه جداگانه که روز سه شنبه انجام داد، جزئیات بیشتری را درباره احتمال توافق احتمالی با ایران بیان کرد.

بر اساس این بیانیه، این شبکه تحت هدایت فردی به نام حامد دهقان، «ده‌ها میلیون دلار» دادوستد مربوط به فناوری و قطعات الکترونیکی ساخت آمریکا را برای «اشخاص وابسته به سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی و برنامه موشکی رژیم ایران» تسهیل کرده بود. این وزارتخانه همچنین اعلام کرد، شبکه دوم برای شرکت‌های تحت مالکیت یا کنترل وزارت دفاع ایران محصولات آلیاژ آلومینیوم تحت کنترل «گروه تامین‌کنندگان هسته‌ای» تهیه کرده بود. این خبر در حال به‌روز رسانی است. این گروه تابع یک نظام کنترل صادرات چندجانبه است که هدف آن پیشگیری از اشاعه هسته‌ای از طریق جلوگیری از صدور تجهیزات و فناوری برای تولید تسلیحات هسته‌ای است. شبکه دوم نیز محصولات آلومینیومی در اختیار شرکت‌های متعلق و یا تحت کنترل وزارت دفاع ایران قرار می‌داد. این بیانیه می‌افزاید شبکه دوم تحت هدایت حسین شریعت، «به نمایندگی از وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران» محصولات آلیاژ آلومینیومی مشمول محدودیت‌های گروه تامین‌کنندگاه هسته‌ای را دریافت کرده بود. سیگال مندلکر، معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا در امور اطلاعات مالی و تروریسم، گفت: «همانطور که رژیم ایران می‌کوشد با توسل به نقشه‌های پیچیده تلاش‌هایش را برای تقویت برنامه سلاح‌های کشتار جمعی مخفی کند، دولت آمریکا هر بار این تلاش‌ها را خنثی می‌کند. دیگر اینکه نمی‌خواهیم به سلاح هسته‌ای دست یابند.

» او از همه کشورها خواست مراقبل باشند شرکت‌ها و نهادهای مالی‌شان به فعالیت‌های توسعه برنامه موشکی ایران کمک نکنند. جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز گذشته گفت که اعلام آمادگی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا برای مذاکره با ایران، به معنای تغییر سیاست‌های واشنگتن در قبال تهران نیست. این تحریم‌های جدید منجر به «مسدودیت کلیه اموال و منافع» اشخاص فوق در آمریکا می‌شود. بر اساس مقررات وزارت خزانه‌داری، «هر نهاد مالی خارجی که آگاهانه در راستای تسهیل مبادلات مهم گام برداشته یا خدمات مالی گسترده‌ای برای افراد مشخص‌شده در بیانیه امروز فراهم کند، ممکن است مشمول تحریم‌های» خاص حساب بانکی در آمریکا شود. این تحریم‌ها بخشی از اقدام آمریکا برای افزایش فشارهای اقتصادی بر جمهوری اسلامی است. زمانی که ایران آمادگی مذاکره در این باره را داشته باشد، دیدار برگزار خواهد شد. دولت آمریکا سال گذشته از توافق هسته‌ای برجام که در قبال رفع تحریم‌های ایران، جمهوری اسلامی را ملزم به محدودیت‌هایی در برنامه هسته‌ای‌اش می‌کند، خارج شد و تحریم‌های شدیدی را علیه این کشور برقرار کرد. ما شرایط را معکوس کردیم.

از آن زمان به بعد تنش‌‌ها بین ایران و آمریکا شدت گرفته است. ایران این تحریم‌ها را «جنگ اقتصادی» خوانده و به تلافی آن اجرای برخی تعهداتش در چارچوب برجام را متوقف کرده است. .