آمریکا: یک کشتی با محموله شیمیایی از مبدا ایران را توقیف کردیم | DW | 23.01.2022

03/11/1400 04:39:00 ب.ظ

نیروی دریایی آمریکا از توقیف یک کشتی از مبدا ایران در مسیر شناخته‌شده قاچاق سلاح برای حوثی‌های یمن خبر داد. محموله این کشتی نزدیک به ۴۰ تن مواد شیمایی اعلام شده که می‌تواند در تولید مواد منفجره هم کاربرد داشته باشد.

نیروی دریایی آمریکا از توقیف یک کشتی از مبدا ایران در مسیر شناخته‌شده قاچاق سلاح برای حوثی‌های یمن خبر داد. محموله این کشتی نزدیک به ۴۰ تن مواد شیمیایی اعلام شده که می‌تواند در تولید مواد منفجره هم کاربرد داشته باشد. گفته می‌شود در شناور توقیف‌شده کود شیمیایی جاسازی شده که در تولید مواد منفجره نیز به کار برده می‌شود.

در یمن از سال ۲۰۱۵ نبردی میان نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی و شیعیان حوثی مورد حمایت جمهوری اسلامی در جریان است که مهم‌ترین جنگ نیابتی منطقه ارزیابی می‌شود.

با وجود این در سال‌های اخیر بارها، و در تازه‌ترین مورد حدود یک ماه پیش، محموله‌های ارسالی تجهیزات جنگی برای حوثی‌ها توقیف شده است. شیعیان مورد حمایت جمهوری اسلامی در یمن حدود ده روز پیش و با افزایش شدت حمله‌هایی که توسط نیروهای مورد پشتیبانی امارات متحده عربی انجام شد، شکست سنگینی متحمل شدند و از استان شبوه عقب نشینی کردند.

این روزنامه پیروزی‌های اخیر نیروهای دولتی علیه شبه‌نظامیان حوثی را چرخشی در تحولات یمن ارزیابی کرده و مهم‌ترین علت آن را نزدیکی مجدد عربستان و امارات عنوان می‌کند که با حمله‌های هوایی خود راه پیشروی این نیروها را هموار می‌کنند. headtopics.com

اگر واقعا کشتی ایرانی باشد، به زودی کشتی آمریکا توقیف می شود!

این امریکایی ها هم دیگه گندش را در اوردن .....انگار لازم ما هم مانند رییس کره شمالی یک کلید شلیک بمب اتمی داشته باشیم...

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

آمریکا یک کشتی حامل کود‌ شیمیایی برای تولید «مواد منفجره» از ایران را توقیف کردنیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که یک قایق حامل کود شیمیایی که برای تولید مواد منفجره استفاده می‌شود را در خلیج عمان متوقف کرده است.روزنامه «واشینگتن‌پست»، کودشیمیایی را توقیف کرد! کجا برد خرهای نفهم آخه کود شیمیایی رو برای بمب استفاده می کنند ، کودن ها . ایران اگه بخواهد بمب درست کند از هسته ای کمک می گیره ، نه کود شیمیایی . خدارا شکر که دشمنان ما از احمقها هستند.

آمریکا مجوز دو کشتی را باطل و یک کشتی حامل مواد شیمیایی از ایران را توقیف کردروز شنبه نیز خبر رسیده بود که «ای‌بی‌اس» مؤسسه رده‌بندی کشتیرانی آمریکا مجوز ایمنی و زیست‌محیطی نفتکش «کارو» با پرچم پاناما و «السا» با پرچم بلیز را به دلیل حمل نفت ایران و «نقض تحریم‌ها» لغو کرده است. ایران خود بر اموال خود واقف است و دیگران بر دستدرازی بر آن بر حذرند. کلمه توقیف را وقتی میتوانید بکار برید که بر اساس قوانین بین‌الملل کشتی را توقیف کنند. کاری که امریکا میکنه نقض قوانین بین المللیه

کانال ترانزیتی روسیه - ایران -هند احیا می‌شود/ از مسکو کشتی رو-رو می‌خریممدیر کل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: بر اساس توافقات انجام شده با روسیه یک فروند کشتی رو-رو روسی در چندین مرحله وارد بندر انزلی شد و محصولات کشاورزی ایران را با تریلرهای یخچالی تا روسیه حمل کرد. روسها ها به انضباط مالی تمایل دارنو.

آکار: پس از حمله تروریستی در عفرین متقابلا عملیات آغاز شدخلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه: پس از حمله تروریستی در عفرین متقابلا عملیات آغاز شد، مواضع شناسایی شده هدف آتش شدید قرار گرفته و 18 تروریست از پا درآمدند الحمدلله ایاق لارینا داش دیمسین مهمتچی لریمیزین☪️🤘 🇹🇷

اجرای متفاوت «سیاه‌ چشمون» در سالروز درگذشت هایده؛ سعید برنا: نباید از تجربیات تازه هراس داشت🔺اجرای متفاوت «سیاه‌ چشمون» در سالروز درگذشت هایده؛ سعید برنا: نباید از تجربیات تازه هراس داشت «سیاه چشمون» از محبوب‌ترین آثار هایده است که ترانه آن را لیلی کسری «هدیه» سروده، و موسیقی نیز توسط صادق نجوکی ساخته و تنظیم شده است. ⬇️ بیشتر بخوانید: این چه چرندی ‌است دیگه؟!! این شعر و آهنگ زیبا رو از این بدتر هم میشد اجرا کرد؟

فیل آفریقایی پس از ۲۲ ماه بارداری در پدیده‌ای نادر دوقلو زاییدبر اساس آخرین سرشماری حیات وحش کنیا که در سال گذشته انجام شد، تعداد فیل‌ها در این کشور در سی سال تقریبا دو برابر شده و به بیش از ۳۶ هزار فقره رسیده است.