آمریکا تحریم‌های سوریه را به دلیل نقض حقوق بشر افزایش داد

28/07/2021 10:00:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

آمریکا, سوریه

آمریکا تحریم ‌ها علیه سوریه را به دلیل نقض حقوق_بشر افزایش داد وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه، هشت زندان تحت مدیریت تشکیلات اطلاعاتی دولت سوریه و پنج تن از مقامات امنیتی ارشد این کشور را در فهرست تحریم ‌شدگان قرار داد

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه، هشت زندان تحت مدیریت تشکیلات اطلاعاتی دولت سوریه و پنج تن از مقامات امنیتی ارشد این کشور را در فهرست تحریم‌شدگان قرار داد.بنا بر اعلام دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری، اوفک، در این زندان‌ها بدترین سوءرفتارها توسط عوامل بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، با زندانیان به ویژه زندانیان سیاسی و مخالفان اسد انجام می‌شود.

دولت آمریکا می‌گوید: «رژیم اسد بی رحمانه‌ترین جنگ را علیه مردم سوریه به راه انداخته و صدها هزار نفر از آنهائی را که خواستار اصلاحات و تغییر شدند به زندان انداخته است. حداقل ۱۴۰۰۰ نفر از آنان تا کنون زیر شکنجه جان باخته‌اند».آندریا گکی، رئیس اوفک، چهارشنبه ۶ مرداد در گفتگویی تلفنی با خبرنگاران با استناد به مجموعه تصاویری به نام «مجموعه سزار» گفت که تنها در یکی از این زندان‌ها ۳۵۳۲ زندانی کشته شدند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

تعطیلات شش روزه هم آمار کرونا را کم نکرد؛ رئیس یک بیمارستان پایتخت هشدار داد🔺تعطیلات شش روزه هم آمار کرونا را کم نکرد؛ رئیس یک بیمارستان پایتخت هشدار داد ▪️رئیس بیمارستان امام خمینی تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا روز سه‌شنبه ۵ مردادماه گفت: میزان فعلی ورودی بیماران کرونایی نسبت به یک سال و نیم گذشته بی‌سابقه است.

آیا در صورت باکره نبودن زن می‌شود به اتهام فریب در ازدواج او را طلاق داد؟

عمران خان: آمریکا همه چیز را در افغانستان به هم ریختنخست وزیر پاکستان ضمن تاکید بر لزوم حصول توافق سیاسی فراگیر با طالبان در افغانستان تصریح کرد آمریکا همه چیز را در این کشور به هم ریخت. - خبرگزاری آناتولی

حمله با کوکتل مولوتف به سفارت کوبا در فرانسه؛ هاوانا آمریکا را متهم کرددر این حمله سه کوکتل مولوتف به سمت سفارت کوبا در فرانسه پرتاب شده که دو مورد آن به ساختمان اصابت کرده است. نیروهای آتش‌نشانی با حضور در محل توانستند آتش حاصله از این حملات را خاموش کنند.

آمریکا با اوج گرفتن کرونا محدودیت‌های سفر برای اروپاییان را همچنان اعمال می‌کند آمریکا دیروز دوشنبه اعلام کرد که محدودیت‌های فعلی برای سفر به این کشور را به دلیل نگرانی در مورد افزایش میزان عفونت گونه دلتای ویروس کرونا، همچنان حفظ خواهد کرد. کوشش کنید که سرمایه تان کم نشود هربلای سرمردم بیچاره آمد میآید.

بایدن و الکاظمی توافق‌نامه پایان ماموریت جنگی آمریکا در عراق را امضا کردندرئیس‌جمهوری آمریکا و نخست وزیر عراق توافق‌نامه‌ای را با محوریت پایان ماموریت جنگی نیروهای آمریکا یی در عراق تا پایان سال 2021، امضا کردند.جو بایدن،

ساختمان وزارت خزانه‌داری آمریکا، واشنگتن - آرشیو وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه، هشت زندان تحت مدیریت تشکیلات اطلاعاتی دولت سوریه و پنج تن از مقامات امنیتی ارشد این کشور را در فهرست تحریم‌شدگان قرار داد.Share via Email Print this page تنها در پایتخت ایران، مرگ ۱۵۰ نفر براساس آمار رسمی در یک روز گذشته گزارش شد.وقت بخیر؛ یکی از بستگانم حدود دو سال با خانمی در ارتباط بود تا این که پنج ماه قبل با او ازدواج کرد.نخست وزیر پاکستان ضمن تاکید بر لزوم حصول توافق سیاسی فراگیر با طالبان در افغانستان تصریح کرد آمریکا همه چیز را در این کشور به هم ریخت.

بنا بر اعلام دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری، اوفک، در این زندان‌ها بدترین سوءرفتارها توسط عوامل بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، با زندانیان به ویژه زندانیان سیاسی و مخالفان اسد انجام می‌شود. دولت آمریکا می‌گوید: «رژیم اسد بی رحمانه‌ترین جنگ را علیه مردم سوریه به راه انداخته و صدها هزار نفر از آنهائی را که خواستار اصلاحات و تغییر شدند به زندان انداخته است. رئیس بیمارستان امام خمینی تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا روز سه‌شنبه ۵ مردادماه گفت: میزان فعلی ورودی بیماران کرونایی نسبت به یک سال و نیم گذشته بی‌سابقه است. حداقل ۱۴۰۰۰ نفر از آنان تا کنون زیر شکنجه جان باخته‌اند». چهار روز بعد از ازدواج، در شب اول زناشویی متوجه شد خانم دختر نیست و از آن جا که بدون ازدواج بکارت خود را از دست داده، پرده بکارت خودش را عمل کرده است. آندریا گکی، رئیس اوفک، چهارشنبه ۶ مرداد در گفتگویی تلفنی با خبرنگاران با استناد به مجموعه تصاویری به نام «مجموعه سزار» گفت که تنها در یکی از این زندان‌ها ۳۵۳۲ زندانی کشته شدند. این درحالی است که نهادهایی چون نظام پزشکی آمار واقعی کرونا در ایران را چند برابر آمار رسمی می دانند. «مجموعه سزار» به ۵۳۲۷۵ عکسی اطلاق می‌شود که در ماه اوت سال ۲۰۱۳ توسط یک عضو سابق ارتش دولت سوریه با نام مستعار سزار از کشور خارج شد. خان با اشاره به اینکه آمریکا در سازش با طالبان در موقعیت ضعیفی قرار داشت، گفت: واشنگتن وضعیت امور را در افغانستان واقعا بهم ریخته است.

این فرد که عکاس پزشک قانونی ارتش بود، با عکس‌هایی که خودش گرفته بود پنهانی از سوریه فرار کرد. او گفت: باید بر لزوم حفظ پروتکل‌های بهداشتی در شهر تهران تاکید کنم که به شدت ضعیف شده است.»  گرچه در قانون مشخصا باکره بودن یک صفت شرط شده در عقدنامه نیست اما با توجه به عرف ایران در ازدواج اول، فرض بر باکره بودن خانم است. او عکس‌ها را در اختیار جنبش ملی سوریه، یکی از گروه‌های سیاسی ضد دولت، قرار داد و آنها سپس به دیده‌بان حقوق بشر تحویل داده شدند. در جریان این ماجرا، به او لقب «سزار» داده شد.. «کمیسیون بین المللی تحقیق در مورد سوریه» که در سال ۲۰۱۱ توسط شورای حقوق بشر به عنوان نهادی مستقل تشکیل شد، تأیید کرده که در این زندان‌ها چنین اعمالی رخ داده است.»  در این میان، مساله اصلی، اثبات است. بنا بر اعلام اوفک، هنوز بیش از ۱۳۰ هزار نفر مفقودالاثر هستند یا در بازداشت خودسرانه به سر می‌برند. لازم است ستاد ملی کرونا در تهران جلسه ویژه تشکیل دهد. وی با اشاره به اینکه مشارکت پاکستان در هرگونه عملیات نظامی در منطقه با آمریکا در آینده می تواند کشورش را دوباره هدف قرار دهد، تاکید کرد که می‌خواهند در صلح با آمریکا شریک باشیم نه در جنگ.

گمان بر این است که اکثریت این افراد یا دیگر زنده نیستند و یا این که اجازه تماس با خانواده‌هایشان را ندارند. همزمان، وزارتخانه‌های خزانه‌داری و خارجه آمریکا نیروهای نظامی «سرایا العرین» را به دلیل کمک به ارتش اسد در بازپس‌گیری ادلب، و گروه مسلح «احرار الشرقیه» و دو تَن از رهبران آن را نیز به دلیل جنایت علیه غیرنظامیان، به ویژه کردهای سوریه، به این لیست اضافه کرد. از سوی دیگر، مخالفت رهبر جمهوری اسلامی با ورود واکسن‌های غربی و سردرگمی سیستم واکسیناسیون ادامه دارد. در مورد مهریه عرض شود اگر فسخ نکاح قبل از نزدیکی اتفاق افتاده باشد، با استناد به ماده ۱۱۰۱ قانون مدنی، زن مستحق مهریه نیست. بنا بر اعلام اوفک، اعضای سابق داعش در گذشته به این گروه پیوسته‌اند. دادستانی آلمان پزشک سوری را به جنایت علیه بشریت متهم کرد؛ تلاش برای عقیم کردن زندانیان یکی از اتهامات او یک پزشک سوریه‌ای در آلمان به جنایت علیه بشریت از طریق شکنجه مردم در بیمارستان‌های نظامی سوریه و کشتن یکی از آنها متهم شده است. مقامات از اصلاح سیستم خبر داده‌اند. خبرهای بیشتر .