آمریکا, سوریه, حقوق_بشر, وزارت خزانه‌داری آمریکا, تحریم, سوریه, مقامات, زندان, مسئول امنیتی ارشد, بشار اسد, شکنجه, مرگ

آمریکا, سوریه

آمریکا تحریم‌های سوریه را به دلیل نقض حقوق بشر افزایش داد

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

28/07/2021 10:00:00 ب.ظ

آمریکا تحریم ‌ها علیه سوریه را به دلیل نقض حقوق_بشر افزایش داد وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه، هشت زندان تحت مدیریت تشکیلات اطلاعاتی دولت سوریه و پنج تن از مقامات امنیتی ارشد این کشور را در فهرست تحریم ‌شدگان قرار داد

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه، هشت زندان تحت مدیریت تشکیلات اطلاعاتی دولت سوریه و پنج تن از مقامات امنیتی ارشد این کشور را در فهرست تحریم‌شدگان قرار داد.بنا بر اعلام دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری، اوفک، در این زندان‌ها بدترین سوءرفتارها توسط عوامل بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، با زندانیان به ویژه زندانیان سیاسی و مخالفان اسد انجام می‌شود.

اولین روز ۷۶امین نشست مجمع عمومی سازمان ملل؛ بایدن: ایران به توافق هسته‌ای بازگردد ما نیز برمی‌گردیم «مرگ مشکوک» شاهین ناصری،‌ شاهد شکنجه‌های نوید افکاری در زندان تهران بزرگ پوشش زنده نشست مجمع عمومی سازمان ملل؛ بایدن: ایران به توافق هسته‌ای بازگردد ما نیز برمی‌گردیم

دولت آمریکا می‌گوید: «رژیم اسد بی رحمانه‌ترین جنگ را علیه مردم سوریه به راه انداخته و صدها هزار نفر از آنهائی را که خواستار اصلاحات و تغییر شدند به زندان انداخته است. حداقل ۱۴۰۰۰ نفر از آنان تا کنون زیر شکنجه جان باخته‌اند».آندریا گکی، رئیس اوفک، چهارشنبه ۶ مرداد در گفتگویی تلفنی با خبرنگاران با استناد به مجموعه تصاویری به نام «مجموعه سزار» گفت که تنها در یکی از این زندان‌ها ۳۵۳۲ زندانی کشته شدند.

«مجموعه سزار» به ۵۳۲۷۵ عکسی اطلاق می‌شود که در ماه اوت سال ۲۰۱۳ توسط یک عضو سابق ارتش دولت سوریه با نام مستعار سزار از کشور خارج شد. این فرد که عکاس پزشک قانونی ارتش بود، با عکس‌هایی که خودش گرفته بود پنهانی از سوریه فرار کرد. او عکس‌ها را در اختیار جنبش ملی سوریه، یکی از گروه‌های سیاسی ضد دولت، قرار داد و آنها سپس به دیده‌بان حقوق بشر تحویل داده شدند. در جریان این ماجرا، به او لقب «سزار» داده شد. headtopics.com

«کمیسیون بین المللی تحقیق در مورد سوریه» که در سال ۲۰۱۱ توسط شورای حقوق بشر به عنوان نهادی مستقل تشکیل شد، تأیید کرده که در این زندان‌ها چنین اعمالی رخ داده است.بنا بر اعلام اوفک، هنوز بیش از ۱۳۰ هزار نفر مفقودالاثر هستند یا در بازداشت خودسرانه به سر می‌برند. گمان بر این است که اکثریت این افراد یا دیگر زنده نیستند و یا این که اجازه تماس با خانواده‌هایشان را ندارند.

همزمان، وزارتخانه‌های خزانه‌داری و خارجه آمریکا نیروهای نظامی «سرایا العرین» را به دلیل کمک به ارتش اسد در بازپس‌گیری ادلب، و گروه مسلح «احرار الشرقیه» و دو تَن از رهبران آن را نیز به دلیل جنایت علیه غیرنظامیان، به ویژه کردهای سوریه، به این لیست اضافه کرد. بنا بر اعلام اوفک، اعضای سابق داعش در گذشته به این گروه پیوسته‌اند.

دادستانی آلمان پزشک سوری را به جنایت علیه بشریت متهم کرد؛ تلاش برای عقیم کردن زندانیان یکی از اتهامات اویک پزشک سوریه‌ای در آلمان به جنایت علیه بشریت از طریق شکنجه مردم در بیمارستان‌های نظامی سوریه و کشتن یکی از آنها متهم شده است. ادامه مطلب: VOA Farsi »

تیراندازی در دانشگاهی در شرق روسیه دست‌کم ۶ کشته و چند مجروح بر جای گذاشت

مهاجم، یکی از دانشجویان همان دانشگاه بوده که به سوی بقیه حاضران شلیک کرده و پس از این حمله بازداشت شده است.

تعطیلات شش روزه هم آمار کرونا را کم نکرد؛ رئیس یک بیمارستان پایتخت هشدار داد🔺تعطیلات شش روزه هم آمار کرونا را کم نکرد؛ رئیس یک بیمارستان پایتخت هشدار داد ▪️رئیس بیمارستان امام خمینی تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا روز سه‌شنبه ۵ مردادماه گفت: میزان فعلی ورودی بیماران کرونایی نسبت به یک سال و نیم گذشته بی‌سابقه است.

آیا در صورت باکره نبودن زن می‌شود به اتهام فریب در ازدواج او را طلاق داد؟

عمران خان: آمریکا همه چیز را در افغانستان به هم ریختنخست وزیر پاکستان ضمن تاکید بر لزوم حصول توافق سیاسی فراگیر با طالبان در افغانستان تصریح کرد آمریکا همه چیز را در این کشور به هم ریخت. - خبرگزاری آناتولی

حمله با کوکتل مولوتف به سفارت کوبا در فرانسه؛ هاوانا آمریکا را متهم کرددر این حمله سه کوکتل مولوتف به سمت سفارت کوبا در فرانسه پرتاب شده که دو مورد آن به ساختمان اصابت کرده است. نیروهای آتش‌نشانی با حضور در محل توانستند آتش حاصله از این حملات را خاموش کنند.

آمریکا با اوج گرفتن کرونا محدودیت‌های سفر برای اروپاییان را همچنان اعمال می‌کند آمریکا دیروز دوشنبه اعلام کرد که محدودیت‌های فعلی برای سفر به این کشور را به دلیل نگرانی در مورد افزایش میزان عفونت گونه دلتای ویروس کرونا، همچنان حفظ خواهد کرد. کوشش کنید که سرمایه تان کم نشود هربلای سرمردم بیچاره آمد میآید.

بایدن و الکاظمی توافق‌نامه پایان ماموریت جنگی آمریکا در عراق را امضا کردندرئیس‌جمهوری آمریکا و نخست وزیر عراق توافق‌نامه‌ای را با محوریت پایان ماموریت جنگی نیروهای آمریکا یی در عراق تا پایان سال 2021، امضا کردند.جو بایدن،