آمریکا بخشی از دارایی مسدود شده افغانستان را آزاد می‌کند

22/11/1400 08:10:00 ب.ظ

آمریکا بخشی از دارایی مسدود شده افغانستان را آزاد می‌کند این اقدام دولت جو بایدن در میانه فشار فزاینده کنگره بر دولتش جهت استفاده از ذخایر مالی مسدودشده افغانستان برای رسیدگی به بحران شدید اقتصادی و و بحران نقدینگی در این کشور است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

دولت ایالات متحده دارایی ٧ میلیارد دلاری مسدود شده افغانستان در آمریکا را، بدون دسترسی طالبان به آن، آزاد می‌کند. خبرگزاری رویترز روز جمعه به نقل از منابع آگاه گزارش داد، بر اساس طرحی چند مرحله‌ای، نیمی از پول به منظور کمک به مردم افغانستان در شرایط کنونی و نیمی دیگر در ایالات متحده باقی... چاپ دولت ایالات متحده دارایی ٧ میلیارد دلاری مسدود شده افغانستان در آمریکا را، بدون دسترسی طالبان به آن، آزاد می‌کند.

خبرگزاری رویترز روز جمعه به نقل از منابع آگاه گزارش داد، بر اساس طرحی چند مرحله‌ای، نیمی از پول به منظور کمک به مردم افغانستان در شرایط کنونی و نیمی دیگر در ایالات متحده باقی می‌ماند و مشروط به دعاوی قضایی جاری قربانیان تروریسم، از جمله بستگان قربانیان حادثه ١١ سپتامبر، خواهد بود.

ساعاتی بعد کاخ سفید متن فرمان اجرایی جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده در این ارتباط و همچنین نامه او به کنگره برای این منظور را منتشر کرد. این اقدام دولت جو بایدن در میانه فشار فزاینده کنگره بر دولتش جهت استفاده از ذخایر مالی مسدودشده افغانستان برای رسیدگی به بحران شدید اقتصادی و و بحران نقدینگی در این کشور است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

خیانت ها و دزدی های آشکار و بی شرمانه آمریکا را تاریخ ،جهان و ملت افغانستان فراموش نخواهند کرد. چنین وقاحت، بی شرمی و بی عدالتی را هرگز تاریخ و دنیا به خود تجربه نکرده که با مجرم ها دست دوستی بدهی و آنها را آزاد بگذاری و ملت مظلومی را به گناه نکرده به مجارات کنید. دموکرات با خمس و زکات زنده است تکرار داستان تحریم و حکومت جانیان !

آمریکا نیمی از سپرده‌های بانک مرکزی افغانستان در ایالات متحده را به قربانیان ۱۱ سپتامبر می‌پردازدرئيس جمهوری آمریکا با امضای یک فرمان اجرایی، ۳ و نیم میلیارد دلار از پول‌های مسدود شده دولت افغانستان در ایالات متحده را به بازماندگان حادثه ۱۱ سپتامبر می‌پردازد. این در حالی است که سازمان‌های بین المللی نسبت به خطر قحطی در افغانستان ابراز نگرانی کرده‌اند. عربستان زده پولشو از افغانستان میگیرن لعنت به امریکا و طرفدارانش It is the money that individual Afghans has deposited in personal accounts and then the Central Bank of Afghanistan has deposited in US banks for sake of earning interests. Now Biden is taking the Afghan individuals money, which will put all Afghans in worse situation,don't steal

نگرانی‌های آلمان و هند از آزادی‌عمل «القاعده» در افغانستانبرونو کال، رئیس سازمان اطلاعات خارجی آلمان گفته است، با سقوط افغانستان به دست طالبان، امکان فعالیت آزادانه القاعده در افغانستان وجود دارد.به گزارش «دی

انفجار در مسجدی در ولایت بادغیس افغانستان؛ 8 کشته و زخمیمقامات افغانستان از جان باختن یک نفر و مجروح شدن 7 تن دیگر بر اثر وقوع انفجار در ورودی مسجدی در ولایت بادغیس این کشور خبر دادند. - خبرگزاری آناتولی

العربیه: نخست وزیر لیبی از یک سوءقصد جان سالم به در بردشبکه تلویزیونی العربیه گزارش داد که عبدالحمید الدبیبه، نخست وزیر لیبی، بامداد پنج‌شنبه ۲۱ بهمن از یک سوءقصد جان سالم به در برد.

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از امروز/کاهش محسوس دما در برخی استان‌هاورود سامانه بارشی جدید به کشور از امروز کاهش محسوس دما در برخی استان‌ها رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، از ورود سامانه بارشی به کشور در روز جاری خبر داد.

تصویری؛ نخست‌وزیر لیبی از یک سوءقصد جان سالم به در بردعبدالحمید الدبیبه، نخست‌وزیر دولت وحدت ملی در لیبی، سحرگاه پنج‌شنبه 10 فوریه از یک سوءقصد در مرکز طرابلس، پایتخت این کشور، جان سالم به در برد.منابع محلی