آمریکا ۱۴ شرکت و فرد مرتبط با صنعت پتروشیمی ایران را تحریم کرد | DW | 04.09.2020

14/06/1399 11:16:00 ق.ظ

آمریکا از تحریم ۱۴ شرکت و فرد در ایران، چین، و امارات متحده عربی به دلیل نقض تحریم‌های وضع شده علیه صنایع نفت و پتروشیمی ایران خبر داد. ایران نیز اعلام کرد که در شرایط تحریمی حتی یک قطره نفت نمی‌تواند بفروشد.

آمریکا از تحریم ۱۴ شرکت و فرد در ایران، چین، و امارات متحده عربی به دلیل نقض تحریم‌های وضع شده علیه صنایع نفت و پتروشیمی ایران خبر داد. ایران نیز اعلام کرد که در شرایط تحریمی حتی یک قطره نفت نمی‌تواند بفروشد. وزارت خزانهداری آمریکا در چارچوب سیاست"فشار حداکثری ایران"، شماری از افراد و شرکت‌های مختلف را به فهرست تحریم خود افزود. تحریم‌های جدید ۱۱ شرکت و سه فرد را شامل می‌شوند.

از مجموع ۱۱ شرکت تحریم شده مقر شش شرکت در هنگکنگ، سه شرکت در امارات و دو شرکت در ایران قرار دارد. به گفته وزارت خزانه‌داری آمریکا افراد تحریم شده دو شهروند چین و یک شهروند ایران هستند.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه ۱۳ شهریور (۳ سپتامبر) در توییتر از تحریم‌ این شرکت‌ها خبر داد. وزیر خارجه آمریکا در توییتر نوشت سه تن از مدیران این شرکت‌ها نیز مورد تحریم قرار گرفتند. پمپئو تاکید کرد: "ایران باید سوءاستفاده از منابع طبیعی برای تامین بودجه ترور و تخریب در سراسر منطقه را متوقف سازد".

وزارت خارجه آمریکا جزئیات تحریمهای تازه را در تارنمای خود منتشر کرد. در گزارش وزارت خارجه آمریکا آمده است: «صنعت نفت ایران یکی‌از منابع اصلی‌ در‌آمد رژیم ایران است و فعالیت‌های مخرب آن را در سراسر خاورمیانه تامین می‌کند.» headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

سیلاب مهیب در فاروج خراسان‌شمالی/ حضور استاندار در منطقه سیل‌زده/ روایتی از لحظه وقوع سیل + فیلم- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

آمریکا ۱۱ شرکت‌‌ ایرانی، چینی و اماراتی مرتبط با صنعت نفت ایران را تحریم کردمایک پمپئو: «ایران باید به بهره‌برداری از منابع طبیعی برای حمایت مالی از تروریسم و نابودی منطقه پایان دهد.»

آمریکا 5 شرکت دیگر را به دلیل حمایت از ایران تحریم کردآمریكا پنج شركت دیگر را به دلیل خرید نفت از ایران و همكاری در زمینه نفت وارد لیست تحریم‌ها كرد. - خبرگزاری آناتولی

مایک پمپئو: آمریکا، اسرائیل و امارات، جمهوری اسلامی ایران را «بزرگترین تهدید برای ثبات خاورمیانه» می‌دانندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به 190 هزار و 14 نفر رسید- خبرگزاری آناتولی

ایران ۱۴ میلیون هکتار منطقه بحرانی بیابانی دارد

ابوظبی قربانی سیاست‌های آمریکا شد/ جرقه نارضایتی‌ها از خود امارات آغاز شده است/ ایران حق دارد به هر وسیله‌ای خطر حضور آمریکا و اسرائیل را از خلیج فارس دور کند«هانی‌زاده» در گفت‌وگو با ایلنا: ابوظبی قربانی سیاست‌های آمریکا شد/ جرقه نارضایتی‌ها از خود امارات آغاز شده است/ ایران حق دارد به هر وسیله‌ای خطر حضور آمریکا و اسرائیل را از خلیج فارس دور کند