آمریکا تقریبا تمام موجودی یک داروی کلیدی درمان کرونا را خرید

آمریکا تقریبا تمام موجودی یک داروی کلیدی درمان کرونا را خرید

01/07/2020 10:22:00 ق.ظ

آمریکا تقریبا تمام موجودی یک داروی کلیدی درمان کرونا را خرید

آمریکا تقریبا تمام موجودی و تولیدات داروی رمدسیویر را از یک شرکت دارویی خریده است. این اولین دارویی است که آمریکا برای درمان کرونا به آن مجوز داده است. این اولین دارویی است که آمریکا برای درمان کرونا به آن مجوز داده است.

علاوه بر آمریکا، بریتانیا نیز تایید کرده که مصرف رمدسیویر برای درمان کرونا موثر استدولت دونالد ترامپ تقریبا تمام موجودی و تولیدات داروی رمدسیویر را از یک شرکت دارویی خریده است. این اولین دارویی است که آمریکا برای درمان کرونا به آن مجوز داده است.وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرده است که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا معامله شگفت‌انگیزی با شرکت داروسازی"گیلیاد ساینسز" انجام داده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد سازمان جهانی بهداشت: دندانپزشکی را جز در موارد ضروری به تعویق بیاندازید انتخابات آمریکا؛ انتخاب کامالا هریس به نفع جو بایدن است یا به ضررش؟ - BBC News فارسی

بنابر این بیانیه آمریکا، تقریبا ۵۰۰ هزار دوز، معادل ۱۰۰ درصد تولید این شرکت در ماه ژوئیه، ۹۰ درصد تولید ماه آگوست و ۹۰ درصد ماه سپتامبر را خریده است.بدین ترتیب تا سه ماه آینده هیچ کشور دیگری نمی‌تواند این دارو را که برای درمان ویروس کووید- ۱۹ موثر است، بخرد.

کرونا؛ در یافتن درمان چه پیشرفت‌هایی حاصل شده است؟رمدسیویر چیست؟شرکت"گیلیاد ساینسز" آمریکا، کارخانه تولیدکننده رمدسیویر اعلام کرده که با تجویز زودهنگام این دارو به بیماران آلوده به ویروس کووید۱۹، دوره درمان بیماری از ۱۵ روز به ۱۱ روز کاهش می‌یابد.

علاوه بر آمریکا، بریتانیا نیز تایید کرده که مصرف رمدسیویر برای درمان کرونا موثر است.رمدسیویر در اصل به عنوان درمانی برای ویروس ابولا ساخته شده بود اما نتایج مثبتی نداشت. این یک داروی ضدویروسی است و به آنزیم‌هایی که ویروس برای تکثیر در درون سلول‌های ما به آن نیاز دارد حمله می‌کند و کاهنده سیستم ایمنی به شمار می‌آید.

با اینکه ممکن است رمدسیویر به بهبود بیماران کمک و احتمال نیاز به بخش مراقبت‌های ویژه را بسیار کم کند، مطالعات به روشنی نشان نداده‌اند که این دارو می‌تواند از مرگ بر اثر کرونا هم جلوگیری کند.شرکت گیلیاد با چند داروساز در جنوب آسیا برای گسترش تولیداتش قرارداد دارد. گمان می‌رود توافق گیلیاد با پنج شرکت داروسازی در پاکستان و هند به ساخت رمدسیویر در ۱۲۷ کشور کمک ‌کند.

دسترسی عادلانه به داروReutersImage captionیک پروفسور دانشگاه هاروارد می‌گوید با توجه به آمریکایی بودن شرکت داروسازی گلیاد، انتظار می‌رفت دولت آمریکا آنها را زیر فشار سیاسی بگذاردپیتر هوربی، پروفسور دانشگاه هاروارد در گفت و گو با بی بی سی درباره خرید تمام تولیدات رمدسیویر در سه ماه آینده می‌گوید با توجه به آمریکایی بودن شرکت تجاری داروسازی گلیاد، انتظار می‌رفت دولت آمریکا آنها را زیر فشار سیاسی بگذارد.

این دانشمند برجسته بریتانیایی گفته قیمت مناسب و دسترسی عادلانه دو سوالی مهمی است که به طور خاص در بحران جهانی فعلی اهمیت مضاعفی پیدا می‌کند.او می‌گوید آزمایش این دارو بر روی بیماران در کشورهای دیگر جمله بریتانیا کمک کرده بود تا این دارو به مرحله فروش برسد.

وقتی رکابزنان احساس ناامنی دارند/ شوخی نابجای راننده آمبولانس با دوچرخه سواران فاصله‌گیری قطر از موضع شورای همکاری خلیج فارس درباره تحریم‌ تسلیحاتی ایران به چه معناست؟ - BBC News فارسی نهاد دولتی آمریکا: ایران به دلیل نقض فاحش و سیستماتیک آزادی مذهبی همچنان مورد «نگرانی ویژه» است

پروفسور دانشگاه هاروارد می‌گوید اکنون این مسئله پیش‌کشیده می‌شود که در صورت کشف واکسن ما نیاز به چارچوب قوی‌تری داریم. ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

کرونا؛ در یافتن درمان چه پیشرفت‌هایی حاصل شده است؟برای یافتن داروهای موثر بر کرونا مطالعات زیادی در دنیا در حال انجام است و پیشرفت‌هایی حاصل شده است. اما در حال حاضر این کار چگونه انجام می‌شود؟

کرونا 45 میلیون نفر را در آمریکا بیکار کردحدود 45 میلیون نفر در آمریکا در دوره شیوع کرونا بیکار شدند. - خبرگزاری آناتولی

توسعه فضای مجازی نقش موثری در مقابله با کرونا داشته استحجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در نخستین جلسه شورای عالی فضای مجازی در سال جدید و پس از شیوع کرونا، با قدردانی از تلاش‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مرکز ملی فضای مجازی و دیگر دستگاهها مانند وزارت بهداشت و درمان و آموزش و پرورش برای ارائه خدمات بسیار ارزنده به مردم و جامعه در ایام مواجهه کشور با شیوع کرونا، اظهار داشت: استفاده از فضای مجازی در بخش‌های مختلف از جمله طرح غربالگری و امور آموزشی مدارس و دانشگاهها کمک بزرگی به اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی و مقابله موثر با کرونا کرده است.

روحانی: توسعه فضای مجازی نقش موثری در مقابله با کرونا داشته استکرونا و فضای مجازی | رییس جمهوری: استفاده از فضای مجازی در بخش‌های مختلف از جمله طرح غربالگری و امور آموزشی مدارس و دانشگاه‌ها کمک بزرگی به اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی و مقابله موثر با کرونا کرده است

بوریس جانسون: ویروس کرونا برای بریتانیا «یک فاجعه» بوده استبوریس جانسون: ویروس_کرونا برای بریتانیا «یک فاجعه» بوده است نخست وزیر بریتانیا، گفت که ویروس کرونا برای این کشور یک فاجعه بوده و هرچند دولت به عملکرد خود برای شناسایی گام‌های اشتباه نگاه می‌کند، اما اکنون زمان مناسبی برای تحقیق در این موارد نیست.

سازمان بهداشت جهانی: شیوع کرونا در سطح جهان شدت گرفته استمدیرکل سازمان جهانی بهداشت ضمن هشدار پیرامون تشدید شیوع ویروس کرونا در جهان تاکید کرد که شیوع این بیماری شدت گرفته است. - خبرگزاری آناتولی