آمریکا اقدام ترکیه در آزمایش سامانه دفاعی اس-۴۰۰ را محکوم کرد

03/08/1399 01:07 ق.ظ

وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، روز جمعه ۲۳ اکتبر (۲ آبان) اقدام ترکیه در آزمایش سامانه موشکی روسی اس-۴۰۰ را به «شدیدترین وجه ممکن» محکوم کرد و نسبت به «عواقب جدی» آن هشدار داد.

وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، روز جمعه ۲۳ اکتبر (۲ آبان) اقدام ترکیه در آزمایش سامانه موشکی روسی اس-۴۰۰ را به «شدیدترین وجه ممکن» محکوم کرد و نسبت به «عواقب جدی» آن هشدار داد. وی افزود: «ترکیه همین حالا از برنامه خرید جنگنده اف-۳۵ کنار گذاشته شده است و استفاده از سامانه اس-۴۰۰ مانعی مهم برای توسعه دیگر روابط دوجانبه خواهد بود.

» آمریکا: ترکیه در صورت خرید اس-۴۰۰، جنگنده‌های اف-۳۵ را از دست خواهد داد

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه، پیشتر در روز جمعه با رد انتقادات آمریکا اولین آزمایش سامانه دفاعی روسی را تایید کرده بود. آقای اردوغان در استانبول به خبرنگاران گفت کشورش به آزمایش این سامانه ادامه خواهد داد. وی افزود: «ما از آمریکا کسب مجوز نخواهیم کرد.»

وزارت خارجه آمریکا قبل از این مکررا هشدار داده بود که در صورت فعال شدن سامانه دفاعی اس-۴۰۰ ممکن است تحریم‌هایی علیه ترکیه وضع کند. این وزارتخانه هفته گذشته و در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر آزمایش سامانه اس-۴۰۰ بیانیه‌ای در محکومیت آن صادر کرده بود. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

فقط محکوم کرد‼️‼️‼️ عین رژیم اسلامی که در اخبار ،،،هِیییییی تأکید کرد ‼️‼️‼️

سفارت آمریکا در ترکیه هشدار امنیتی صادر و خدمات ویزا را متوقف کرددر بیانیه این سفارتخانه آمده است که خدمات شهروندی و ویزا به طور موقت در تمام کنسولگری‌های ایالات متحده در ترکیه به حالت تعلیق در خواهد آمد.

تحریم سفیر ایران در عراق؛ ایران هم سفیر آمریکا در بغداد را تحریم کرداین افراد به «مشارکت در ارتکاب نقض (...) حقوق بین‌الملل بشردوستانه و حقوق بشر علیه مردم منطقه»، «معاونت در ترور سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی» و نیز نقش داشتن در «اعمال تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی ایالات متحده علیه مردم ایرا منم از خنده افتادم زمین یعنی تو این روز تخمی این خبر حالم رو عوض کرد😂😂 خیلی جالبه واقعا من نمیدونم چه فکری میکنن که همچین حرفی میزنن بچه که بودیم از استراتژی آینه آینه برای تقابل و ضربه نهایی به دوستامون استفاده میکردیم

بیانیه وزارت خارجه درباره قرار دادن نام سفیر آمریکا در عراق در فهرست تحریم‌های ایرانوزارت امورخارجه کشورمان در خصوص قراردادن نام سفیر رژیم آمریکا در عراق در فهرست اشخاص مورد تحریم از سوی جمهوری اسلامی ایران بیانیه‌ای صادر کرد. سفیر آمریکا از زیارت جمکران محروم شد! پس دیگه خواب پراید با آپشن زه بغل ببینند ! جمع_کنید_کاسه_کوزه_تون 😂😂😂😂😂😂

در حمله آمریکا 'شماری از اعضای ارشد القاعده در سوریه کشته شدند' | DW | 23.10.2020ارتش ایالات متحده می‌گوید که در حمله هوایی به یک پایگاه شبکه القاعده در نزدیکی شهر ادلب چندین نفر از اعضای این گروه تروریستی کشته شده‌اند. در یک عملیات تروریستی مفتی دمشق و حومه که به بشار اسد نزدیک بود، کشته شد. عالی 😁👏🏻👏🏻👏🏻

شمار قربانیان کرونا در آمریکا به 228 هزار و 423 نفر رسید

ایران سفیر آمریکا در عراق را تحریم کردسخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد: امروز ایران سفیر آمریکا در عراق و دو مقام دیگر رژیم آمریکا را که در ترور مجرمانه سردار سلیمانی نقش داشته‌اند، تحریم کرد. چرا از اسمش سوء استفاده می‌کنید؟ ده ماه بعد تازه یادتون افتاده؟!!!! حق ندارن بیان ایران برن مشهد زیارت 😭😭😭😭😭 😆😂

جاناتان هافمن، سخنگوی پنتاگون در بیانیه‌ای با اشاره به آزمایش روز ۱۶ اکتبر سامانه دفاعی ترکیه گفت: «ما در موضع‌گیری‌مان شفاف و قاطع بوده‌ایم، سامانه عملیاتی اس-۴۰۰ با تعهدات ترکیه به عنوان یک متحد آمریکا و ناتو سازگار نیست.»

وی افزود: «ترکیه همین حالا از برنامه خرید جنگنده اف-۳۵ کنار گذاشته شده است و استفاده از سامانه اس-۴۰۰ مانعی مهم برای توسعه دیگر روابط دوجانبه خواهد بود.»

آمریکا: ترکیه در صورت خرید اس-۴۰۰، جنگنده‌های اف-۳۵ را از دست خواهد داد

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه، پیشتر در روز جمعه با رد انتقادات آمریکا اولین آزمایش سامانه دفاعی روسی را تایید کرده بود.

آقای اردوغان در استانبول به خبرنگاران گفت کشورش به آزمایش این سامانه ادامه خواهد داد. وی افزود: «ما از آمریکا کسب مجوز نخواهیم کرد.»

وزارت خارجه آمریکا قبل از این مکررا هشدار داده بود که در صورت فعال شدن سامانه دفاعی اس-۴۰۰ ممکن است تحریم‌هایی علیه ترکیه وضع کند. این وزارتخانه هفته گذشته و در پی انتشار گزارش‌هایی مبنی بر آزمایش سامانه اس-۴۰۰ بیانیه‌ای در محکومیت آن صادر کرده بود.

روابط میان ترکیه و آمریکا از زمانی دچار تنش شد که آنکارا تصمیم گرفت به جای سامانه دفاعی آمریکایی «پاتریوت» اقدام به خرید سامانه دفاعی روسی اس-۴۰۰ کند.