آمریکا حریم‌هوایی عراق و ایران را پرواز ممنوع اعلام کرد

08/01/2020 09:07:00 ق.ظ

آمریکا حریم‌هوایی عراق و ایران را پرواز ممنوع اعلام کرد #العربية

العربية

آمریکا حریم‌هوایی عراق و ایران را پرواز ممنوع اعلام کرد العربية

در پی حملات موشکی ایران به محل‌های استقرار نیروهای آمریکایی در پایگاه‌های هوایی اربیل و عین الاسد

در پی حملات موشکی ایران و تشدید تنش‌های نظامی در منطقه، اداره هوانوردی فدرال آمریکا اعلام کرد که تمامی شرکت‌های هواپیمایی تجاری آمریکایی را از پرواز در حریم‌هوایی عراق، ایران، خلیج عمان و آب‌های حدفاصل میان پادشاهی عربی سعودی و ایران منع می‌کند.شایان ذکر است وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا، پنتاگون بامداد چهارشنبه اعلام کرد ایران عملا حملاتی موشکی را علیه نیروهای آمریکایی و نیروهای ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش که در پایگاه عین الاسد در استان الانبار در غرب عراق مستقر هستند انجام داده است.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

میراث حماسه|دستاوردهای دفاع مقدس؛ از سخنان یک زندانی درباره حاج قاسم تا تاثیر پیکر شهدا +فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

برای پروازهای خودش، دل خوش نباش! جونمی جون! یعنی دریاو هواوفضای ایران راهنوزجنگ نشده فتح کامل چرد! فقط مونده زمینی! آمريكا غلط مى كند. شما ”العبريه” هم زياد خوشحال نباشيد. نامرده امریکا اگه حمله نکنه، پس چی شد این عنتقام_سخت 🤣🤣🤣🤣 امریکا چه عنیه؟میخواد چه گهی بخوره مثلا؟ اکنون ، حمله ایران به پایگاه عین الاسد هشدار می دهد که : همه تجهیزات نظامی ایران روی پایگاه نظامیان آمریکایی و کشورهایی که این پایگاه ها در آنها قرار دارند ، قفل شده ، و شلیک یک تیر از پایگاه های امریکایی می تونه اون کشورها را به آتش بکشه؟!!

ارائه طرح سه فوریتی در پارلمان ایران برای تقویت نیروهای نظامی علیه آمریکایک نماینده مجلس شورای ایران، از ارائه طرح «سه فوریتی اقدام متقابل علیه آمریکا» با «توافق» سه کشورهای منطقه باید برای دور ماندن از جنگ بزرگ و نابود شدن کشورشان ، باید نیروهای نظامی جنایتکار آمریکایی را از کشور خود اخراج و پایگاه های نظامی آنها را برچینند؟!!! چون برای آمریکایی های جنایتکار جان و منافع آن کشورها اصلا اهمیت نداشته و حتما از آن پایگاه ها استفاده خواهد کرد؟!!! خیلی جالبه العربیه میگه پارلمان ایران اینجا بهش میگن مجلس 😑😐😑😐 زاااارت

اروپا برای کاهش تنش میان ایران و آمریکا چه در چنته دارد؟ | DW | 07.01.2020تنش میان ایران و آمریکا به آستانه جنگ کشیده شده است. اروپا و آلمان خواستار 'حداکثر خویشتن‌داری و مسئولیت‌پذیری همه طرف‌ها درگیر' شدند. وزیرخارجه پیشین آلمان می‌گوید اروپا باید وارد عمل شود و دست به یک ریسک سیاسی زند. نیاز به ریسک نیست کافیه که اتحادیه اروپا دست از منافعش از حکومت آخوندی برداره وبیشتر سیاست مماشات با رژیم خونخوار رو کنار بزاره و به صدای تاریخ گوش بده..... بمش وسط باز عوضی ... که همین وسط بازی ریاکارنشون بلاخره گریبانشون رو میگیره ... همون طمع ترس از موج مهاجرا ... هم دوشیدن ایران ... اروپا و به خصوص آلمان هیچ هدفی جز کاستن از هجوم پناهنده گان خاورمیانه به کشورهایشان ندارند... دست از طرفداری از رژیم آخوندی بردارند و برای سقوط آن تلاش کنند ، از این هجوم سریعتر و بهتر کاسته خواهد شد.

آغاز موج دوم حملات موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکا در عراق

پوشش لحظه به لحظه حمله موشکی ایران به پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراقهشدار شماری از کشورهای آسیایی به شهروندانشان: به عراق سفر نکنید، خاک عراق را سريعا ً ترک کنید دروغ میگن.قبلش خبر دادن که داریم میزنیم تخلیه کردن اونجا رو اینم خبر اول تویتر اینکه دروغگو نیست،هست؟

ایران مدعی کشته شدن 'دست‌کم' 80 نظامی آمریکا در حملات موشکی شدخبرگزاری رسمی صدا و سیمای ایران اعلام کرد که در حمله موشکی این کشور به پایگاه‌های آمریکا در عراق 80 نظامی کشته شده اند. - خبرگزاری آناتولی

روحانی به ماکرون: امنیت و منافع آمریکا در خاورمیانه در معرض خطر استامانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در پاسخ به حسن روحانی از وی خواست تا تهران از خود خویشتنداری نشان دهد و از هر گونه اقدامی که به افزایش تنش‌ها در منطقه بیانجامد، خودداری کند. تیترتون یه طوریه که انگار روحانی نگران منافع امریکا در خاورمیانه‌س. فارسی نمی‌فهمید یا مرض دارید؟ 👎🏻 دوران منفعت طلبی با زور به سر اومده ..منفعت طلبی باید در راستای منافع بین المللی باشه نه در سمت و سوی یک کشور مستکبر

عراق اداره هوانوردی فدرال آمریکا روز چهارشنبه 8 ژانویه 2020 حریم هوایی عراق و ایران را برای شرکت‌های هواپیمایی این کشور، پرواز ممنوع اعلام کرد.فراکسیون سیاسی مجلس، خبر داد.جهان اروپا برای کاهش تنش میان ایران و آمریکا چه در چنته دارد؟ تنش میان ایران و آمریکا به آستانه جنگ کشیده شده است.رسانه‌های ایرانی از آغاز "موج دوم" حملات موشکی سپاه پاسداران ایران به پایگاه آمریکایی در عراق خبر دادند.

در پی حملات موشکی ایران و تشدید تنش‌های نظامی در منطقه، اداره هوانوردی فدرال آمریکا اعلام کرد که تمامی شرکت‌های هواپیمایی تجاری آمریکایی را از پرواز در حریم‌هوایی عراق، ایران، خلیج عمان و آب‌های حدفاصل میان پادشاهی عربی سعودی و ایران منع می‌کند. شایان ذکر است وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا، پنتاگون بامداد چهارشنبه اعلام کرد ایران عملا حملاتی موشکی را علیه نیروهای آمریکایی و نیروهای ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش که در پایگاه عین الاسد در استان الانبار در غرب عراق مستقر هستند انجام داده است. او اعلام کرد که در این طرح برای دولت « تکلیف» شده تا «اقدام مناسب و مقتضی» در برابر کسانی که اقدام به کشتن قاسم سلیمانی کردند، انجام دهد. پنتاگون ضمن اعلام این که از ایران بیش از 10 موشک به سوی محل استقرار نیروهای آمریکایی پرتاب شده است افزود که در حال ارزیابی خسارت‌های احتمالی و بررسی نحوه واکنش به این حملات موشکی است. وزرای خارجه کشورهای اتحادیه اروپا در بروکسل تلاش آلمان و اروپا برای"کاهش تنش" میان ایران و آمریکا در بسیاری از گزارش‌ها و تحلیل‌هایی که پس از کشته شدن قاسم سلیمانی در عراق، منتشر شده به چشم می‌خورد. از سویی جاناتان هوفمن سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای ضمن تایید این‌که پایگاه‌های محل استقرار نیروهای آمریکایی در اربیل و الانبار هدف حمله موشکی ایران قرار گرفته‌اند، گفت:«در حال ارزیابی اولیه خسارت‌ها هستیم». او از «توافق» هر سه فراکسیون سیاسی مجلس بر سر این طرح خبر داد و پیش بینی کرد که با «رای بالا» فردا توسط نمایندگان تصویب شود. مقام آمریکایی ضمن اشاره به این‌که به بخش محل استقرار نیروهای آمریکایی از پایگاه‌های ‌نظامی عین‌الاسد و اربیل حمله موشکی شده است، گفت تاکنون هیچ‌گونه گزارشی مبنی بر وقوع خسارت یا تلفات ارائه نشده است. در همین راستا،‌جاناتان هافمن، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) با انتشار بیانیه ای اعلام کرد:"ایران با شلیک بیش از 12 موشک بالستیک دو پایگاه عین الاسد و اربیل در عراق که نیروهایی آمریکا در آن مستقر هستند، هدف حمله قرار داده است.

یک منبع کُرد اعلام کرد موشک های ایرانی از مکانی در استان کرمانشاه از داخل ایران به سوی نیروهای آمریکایی شلیک شدند. در این حمله، سلیمانی و المهندس و 10 نفر از همراهان آنان کشته شدند. چطور؟ اروپا می‌گوید با مذاکره. این مقام پنتاگون ضمن اشاره به این‌که موشک‌های بالستیک ایران از داخل این کشور به سوی محل‌های استقرار نیروهای آمریکایی شلیک شده‌اند، تاکید کرد ایالات متحده همه تدابیر لازم را برای دفاع از نیروها، شرکا و هم‌پیمانانش در منطقه اتخاذ خواهد کرد. . مقامات بلندپایه ایران، بارها تهدید کردند که دست به انجام اقدامات تلافی‌جویانه می‌زنند.