آمریکا چند شرکت فناوری چینی را به خاطر نقض حقوق بشر تحریم کرد | DW | 17.12.2021

26/09/1400 10:55:00 ق.ظ

آمریکا گروهی از شرکت‌های بیوتکنولوژی و فناوری پیشرفته چینی را تحریم کرد. بخشی از تحریم‌ها به دلیل نقض حقوق بشر و سرکوب اویغورها اعمال می‌شوند. از جمله اقدامات تنبیهی آمریکا ممنوعیت واردات کالا از استان سین‌کیانگ است.

آمریکا گروهی از شرکت‌های بیوتکنولوژی و فناوری پیشرفته چینی را تحریم کرد. بخشی از تحریم‌ها به دلیل نقض حقوق بشر و سرکوب اویغورها اعمال می‌شوند. از جمله اقدامات تنبیهی آمریکا ممنوعیت واردات کالا از استان سین‌کیانگ است. وزارت خزانه‌داری آمریکا آکادمی علوم پزشکی نظامی چین و ۱۱ موسسه وابسته به آن را در فهرست سیاه قرار...

وزارت خزانه‌داری آمریکا آکادمی علوم پزشکی نظامی چین و ۱۱ موسسه وابسته به آن را در فهرست سیاه قرار داده است. این موسسات به گفته مقامات آمریکا مسئول انجام تحقیقات بیوتکنولوژیک برای اهداف نظامی، از جمله توسعه"سلاح‌هایی برای کنترل مغز" هستند و"با انتقال خون و سموم سروکار دارند."

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید هشت شرکت با فناوری پیشرفته در این فهرست قرار گرفته‌اند. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به بزرگترین تولیدکننده هواپیماهای بدون سرنشین برای تصویربرداری (SZ DJI Technology) اشاره کرد. همچنین شرکت نرم‌افزار تشخیص چهره (Cloudwalk)، و شرکت سازنده نرم‌افزار ردیابی داده‌های تلفن‌های همراه (Xiamen Meiya Pico Information) تحریم شدند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

وقوع زلزله 6.5 ریشتری در منطقه هندوکش افغانستان

زلزله‌ای به قدرت 6.5 ریشتر در منطقه هندوکش افغانستان رخ داد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تصاویری از ویرانی به جای مانده از گردباد در ایالت کنتاکی آمریکاگردباد مهیب که روز جمعه و شنبه ایالت کنتاکی در آمریکا را در نوردید، حداقل ۷۴ کشته بر جای گذاشت که ۱۲ تَن از آنها کودک بودند.

آمریکا بخشی از اسناد محرمانه مرتبط با ترور جان اف کندی را منتشر کردمقامات ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه هزاران صفحه از اسناد محرمانۀ مرتبط با ترور جان اف کندی، سی و پنجمین رئیس‌جمهور این کشور را که در ۲۲ نوامبر ۱۹۶۳میلادی با شلیک گلوله به قتل رسید، منتشر کردند. اخ اخ حالا به ما چه مذاکرات چی شد 😂🤧

آمریکا بخشی از اسناد محرمانه قتل جان اف کندی را منتشر کرد | DW | 16.12.2021دولت آمریکا بخش دیگری از اسناد محرمانه در رابطه با ترور جان اف کندی، رئیس جمهور پیشین این کشور را منتشر کرد. برخی از اسناد همچنان محرمانه‌اند. همزمان جو بایدن دختر کندی را به عنوان سفیر آمریکا در استرالیا معرفی کرد.

زنان در آمریکا امکان دریافت قرص سقط جنین را از طریق بسته‌های پستی پیدا کردندتسهیل دسترسی زنان به قرص میفپریستون در آمریکا در حالی صورت گرفت که کشمکش سیاسی و قضایی بر سر حق زنان برای سقط جنین در این کشور ادامه دارد. زنده باد آزادی

شمار قربانیان کرونا در آمریکا از ۸۰۰ هزار نفر گذشت | DW | 15.12.2021به رغم آن که آمریکا واکسیناسیون را سریع شروع کرد، ولی شمار واکسینه‌شده‌ها هنوز در قیاس با سایر کشورهای صنعتی پایین است. روزانه ۱۲۰ هزار نفر در این کشور مبتلا می‌شوند و به طور متوسط ۱۱۵۰ نفر نیز جان خود را از دست می‌دهند. لابد اونجا ضد واکسن احمق و بیشعور ، زیاده

انتقاد کی‌روش از قضاوت فغانی پس از حذف شاگردانش از جام کشورهای عربی- اخبار فوتبال جهان - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimانتقاد کی‌روش از قضاوت فغانی پس از حذف شاگردانش از جام کشورهای عربی: فیفا داور بهتر انتخاب می‌کرد من برخی از تصمیمات داور در جریان بازی را درک نکردم داور امشب پنالتی را به سود حریف اعلام کرد که هیچ کسی تصور نمی‌کرد پنالتی باشد فغانی ناداور چون غرب گدا و احتمالآ مهره موساد و ام آی سیکس است هیچکس هیچکارش نمی‌که ٪ احتمالا بازهم بهش قضاوتهای مهم جهانی می‌دهند!