آمریکا مسئولیت انفجارهای کابل را بر عهده داعش می‌داند | DW | 26.08.2021

04/06/1400 08:43:00 ب.ظ

انگشت اتهام درباره انفجارهای خونین خارج از فرودگاه کابل متوجه نیروهای وابسته به 'دولت اسلامی' (داعش) است. پیش از این مسئولان امنیتی بریتانیا و آمریکا به شهروندان خود هشدار داده بودند به فرودگاه کابل نزدیک نشوند.

انگشت اتهام درباره انفجارهای خونین خارج از فرودگاه کابل متوجه نیروهای وابسته به 'دولت اسلامی' (داعش) است. پیش از این مسئولان امنیتی بریتانیا و آمریکا به شهروندان خود هشدار داده بودند به فرودگاه کابل نزدیک نشوند. آمریکا مسئولیت انفجارهای کابل را بر عهده داعش می‌داند انگشت اتهام درباره انفجارهای خونین خارج از فرودگاه کابل متوجه نیروهای وابسته به"دولت اسلامی" (داعش) است.

پیش از این مسئولان امنیتی بریتانیا و آمریکا به شهروندان خود هشدار داده بودند به فرودگاه کابل نزدیک نشوند.

انفجار در حوالی فرودگاه کابل انگشت اتهام درباره انفجارهای خونین خارج از فرودگاه کابل متوجه نیروهای وابسته به"دولت اسلامی" (داعش) است. پیش از این مسئولان امنیتی بریتانیا و آمریکا به شهروندان خود هشدار داده بودند به فرودگاه کابل نزدیک نشوند.

خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه ۲۶ اوت (چهارم شهریور) درباره انفجارهایی که در حوالی فرودگاه کابل روی داده، به نقل از مقامات مسئول ایالات متحده آمریکا اعلام کرده که به باور آن‌ها مسئولیت این حملات برعهده نیروهای وابسته به"دولت اسلامی" (داعش) بوده است. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

داعش دولت اسلامی نیست داعش هیچ ربطی به اسلام نداره حتی یک درصد کار خود طالبانه داعش نیست امریکا است داعش یعنی امریکا و ناتو داعش شبکه حقانی است با طالب یک‌جا کار می‌کند کسی که خارج می‌رود از نظر این وحشی ها مباح الدم است پس کار خود طالب است هیچگاه شک نکنید.

هشدار آمریکا و متحدانش؛ «خطر حمله تروریستی داعش، از فرودگاه کابل دور شوید»بریتانیا و استرالیا با اشاره به «خطر بسیار زیاد و دائمی حملهٔ تروریستی» از شهروندان خود و کسانی که ویزای این کشورها را دارند خواستند فرودگاه را ترک کنند و تا اطلاع ثانوی به مکانی امن بروند. جزئیات بیشتر🔽 چقدر این دو کشور کسخولن! با وجود طالبان مکان امن کجاست؟؟

پنتاگون از وقوع انفجار در نزدیکی فرودگاه کابل خبر دادمقامات آمریکا و دیگر کشورهای غربی طی روزهای گذشته نسبت به احتمال حمله داعش به فرودگاه کابل همزمان با تخلیه اتباع خارجی و گروهی از افغان‌ها هشدار داده بودند.

مخالفت آمریکا با تمدید مهلت ۳۱ اوت؛ بایدن: داعش در صدد حمله به فرودگاه کابل استآقای بایدن با تاکید بر این که هر روز حضور بیشتر در افغانستان خطرات بیشتری را برای نیروهای آمریکایی به دنبال خواهد داشت، گفت:«داعش در صدد هدف قراردادن فرودگاه کابل و حمله به نیروهای آمریکا، متحدانش و نیز غیرنظامیان بی‌گناه است.» جزئیات بیشتر🔽 هیچ نظامی بی گناه نیست مگر اون سرباز وظیفه مرزبانی. امریکا میخواهد باز بیشرمانه فرار کند! امریکا یک شیطان بزرگ است. تمام تلاش این کشور در طول دو دهه این بوده و این هست که افغانستان را قربانی در راه اهداف خود شان نماید.

منابع خبری: بایدن به خروج از کابل تا ۳۱ اوت متعهد می‌ماند | DW | 24.08.2021بنابر گزارش‌ها جو بایدن پس از رایزنی با مشاوران امنیت ملی تصمیم گرفته خروج از افغانستان در مهلت مقرر انجام شود. سخنگوی طالبان ادامه یافتن خروج نیروهای خارجی و همکاران محلی آنها پس از ۳۱ اوت را غیرقابل مذاکره خوانده است. عجب اقتداری داره این جو بایدن حزب دمکرات و طرفدارنش براش اسپند دود کنن چشم نخوره Are you scared of Taliban warning دموکراتها دوباره مثل خیار مردم و دولت ...افغانستان را فروختن ، دقیقا مثل فاجعه سال ۵۷ایران

گذر از فرانسه به بریتانیا؛ رکورد عبور پناهجویان از کانال مانش شکستبا این رکورد جدید، مجموع پناهجویانی که در سال جاری میلادی خطر عبور از کانال مانش را به جان خریدند به بیش از ۱۲ هزار نفر رسید.

وقوع انفجار در فرودگاه کابللحظاتی پیش انفجاری در منطقه فرودگاه کابل به وقوع پیوست. - خبرگزاری آناتولی