آمریکا حاضر است ذخایر استراتژیک نفتی خود را روانه بازار کند | DW | 15.09.2019

24/06/1398 07:33:00 ب.ظ

در پی حمله‌های پهپادی به بزرگترین تأسیسات نفتی در عربستان سعودی آمریکا اعلام کرد که حاضر است در صورت لزوم ذخایر استراتژیک نفتی خود را روانه بازار کند.

حمله به تاسیسات نفتی عربستان

در پی حمله‌های پهپادی به بزرگترین تأسیسات نفتی در عربستان سعودی آمریکا اعلام کرد که حاضر است در صورت لزوم ذخایر استراتژیک نفتی خود را روانه بازار کند.

در پی حمله‌های پهپادی به بزرگترین تأسیسات نفتی در عربستان سعودی آمریکا اعلام کرد که حاضر است در صورت لزوم ذخایر استراتژیک نفتی خود را روانه بازار کند.

هاینس گفت که ریک پری، وزیر انرژی آمریکا، به مقامات مسئول وزارت‌خانه خود مأموریت داده تا در این رابطه با آژانس بین‌المللی انرژی در پاریس همکاری کنند.طبق اعلام وزارت انرژی آمریکا ذخایر استراتژیک نفتی این کشور شامل ۶۳۰ میلیون بشکه نفت می‌شود.آژانس بین‌المللی انرژی در پاریس هنوز مشکلی در تامین نفت ندیده است. این سازمان اعلام کرده که بازارها به خوبی قابلیت عرضه نفت را دارند. «ما با مقامات سعودی و نیز با مهم‌ترین کشورهای تولیدکننده و مصرف‌کننده در ارتباط هستیم.»

آژانس بین‌المللی انرژی همچنین گفته است که وضعیت عربستان را با دقت تمام دنبال می‌کند. کارشناس پیش‌بینی کرده‌اند که در آغاز هفته (دوشنبه به بعد) بازارهای نفتی دچار اغتشاش شوند.بزرگترین تاسیسات نفتی عربستان شنبه مورد حمله‌های پهپادی قرار گرفتند. در ساعات بامدادی روز شنبه دولت عربستان سعودی اعلام کرد که در پی حمله پهپادی به پالایشگاه نفتی بقیق و خریص شرکت آرامکو، آتش‌سوزی در این تاسیسات روی داده است. به گفته مقامات رسمی در ریاض این حمله‌ها موجب اختلال در تولید نفت در این کشور شده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌ در ویدیویی منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی، یک شهروند به سراغ نیروهای امنیتی می‌رود و از آنها می‌پرسد که «چرا با ملت جنگ راه انداختید» نیروهای فراجا در پاسخ ادعا می‌کنند که آنها حافظ امنیت هستند، این زن پاسخ آنها را نادرست می‌داند و می‌گوید: «مردم امنیت دارند؛ اگر شما بگذارید» گزارش شده است که این ویدیو مربوط به دیروز ۱۴ آذر و مربوط به محله جنت‌آباد در تهران است.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌ در ویدیویی منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی، یک شهروند به سراغ نیروهای امنیتی می‌رود و از آنها می‌پرسد که «چرا با ملت جنگ راه انداختید» نیروهای فراجا در پاسخ ادعا می‌کنند که آنها حافظ امنیت هستند، این زن پاسخ آنها را نادرست می‌داند و می‌گوید: «مردم امنیت دارند؛ اگر شما بگذارید» گزارش شده است که این ویدیو مربوط به دیروز ۱۴ آذر و مربوط به محله جنت‌آباد در تهران است.‎'. Follow their account to see 72164 posts. ادامه مطلب >>

آمریکا ایران را مسئول حمله به تاسیسات نفتی عربستان می‌داند | DW | 15.09.2019مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا با انتشار یک پست توییتری، مسئولیت حمله به پالایشگاه بقیق و میدان نفتی خریص را برعهده ایران دانسته است. حمله به تاسیسات نفتی عربستان ، به تنش بین ایران و آمریکا دامن زده است. مسئول اصلی خود امریکاست که از برجام خارج و ایران را تحریم سبوعانه کرد!!!

آمریکا: حمله پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان کار ایرانی‌ها استیک سناتور آمریکایی هم می گوید در پاسخ به تحریکات ایران باید به پالایشگاه‌های نفتی این کشور حمله شود اینو که همه میدونن خوب این واقعیت است بجز ایران حوثی قادر به همچنین حملات قوی و خطرناک نیست

حمله به تاسیسات نفتی عربستان؛ ایران دست داشتن در حملات را تکذیب کردمحمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، در واکشن به اظهارات مایک پومپئو، همتای آمریکایی خود، در مورد حملات 'پهپادی' به تاسیسات نفتی عربستان گفت: 'آمریکایی‌ها سیاستی به نام فشار حداکثری را علیه ایران در پیش گرفتند که به دلیل ناکامی ها به سمت دروغ حداکثری گرایش پیدا کرده است.' یک منبع مطلع نیز به خبرگزاری رویترز گفته است که عربستان 'هفته‌ها و نه روزها' تا رسیدن به میزان کامل ظرفیت صادرات نفت در پی این حملات فاصله دارد.

ایران دست داشتن در حمله به تاسیسات نفتی آرامکو را رد کردعباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، ضمن رد هرگونه دست داشتن تهران در حملات پهپادی روز شنبه به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، سخنان مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا را تغییر راهبرد از «فشار حداکثری» به «دروغ حداکثری» علیه جمهوری اسلامی خواند.

حمله پهپادی به دو مجتمع نفتی در عربستان سعودیمقامات دولتی عربستان در نخستین واکنش به این انفجارها بدون اشاره به علت و منشا اصلی آنها گفته بودند که آتش سوزی در بقیق مهار شده و اوضاع تحت کنترل درآمده است.

بیرانوند در کمیته انضباطی حاضر شد- اخبار ورزشی - اخبار تسنیم - Tasnim«بیرانوند در کمیته انضباطی حاضر شد» دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس در جریان دیدار تیمش مقابل تراکتور در هفته دوم لیگ حرکتی را مقابل تماشاگران تیم میزبان انجام داده بود که باشگاه تراکتور به خاطر همین مسئله از او شکایت و خواستار محرومیتش شده است

شایلین هاینس، سخنگوی وزارت انرژی آمریکا، روز یکشنبه ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور) اعلام کرد که آمریکا آماده است در صورت لزوم دخایر استراتژیک نفتی خود را روانه بازار کند تا مانع بروز اختلالات احتمالی در بازارهای نفت شود.تولید نفت خام عربستان در اثر حمله پهپادی به پالایشگاه بزرگ بقیق به‌شدت آسیب دیده است.Aa حمله پهپادی شبه نظامیان حوثی به تاسیسات نفتی شرکت آرامکو سبب شده است تا تولید نفت در کشور عربستان سعودی به طرز بی سابقه ای مختل شود.@SecPompeo 's turning to "max deceit" US & its clients are stuck in Yemen because of illusion that weapon superiority will lead to military victory.

هاینس گفت که ریک پری، وزیر انرژی آمریکا، به مقامات مسئول وزارت‌خانه خود مأموریت داده تا در این رابطه با آژانس بین‌المللی انرژی در پاریس همکاری کنند. طبق اعلام وزارت انرژی آمریکا ذخایر استراتژیک نفتی این کشور شامل ۶۳۰ میلیون بشکه نفت می‌شود. گفته می‌شود که تولید نفت عربستان بیش از پنج میلیون بشکه در روز کاهش یافته است. آژانس بین‌المللی انرژی در پاریس هنوز مشکلی در تامین نفت ندیده است. عالیترین مسئول عربستان سعودی در بخش انرژی حالا می گوید که حملات روز شنبه شبه نظامیان حوثی تولید نفت در دو مجمتع مورد هدف قرار گرفته را به صورت موقت متوقف کرده است. این سازمان اعلام کرده که بازارها به خوبی قابلیت عرضه نفت را دارند. گفته می‌شود که حمله پهپادی به بزرگ‌ترین پالایشگاه نفت عربستان به تنش بین ایران و آمریکا دامن زده است. «ما با مقامات سعودی و نیز با مهم‌ترین کشورهای تولیدکننده و مصرف‌کننده در ارتباط هستیم. Amid all the calls for de-escalation, Iran has now launched an unprecedented attack on the world’s energy supply.

» آژانس بین‌المللی انرژی همچنین گفته است که وضعیت عربستان را با دقت تمام دنبال می‌کند. این در حالی است که شورشیان حوثی رسما مسئولیت این حملات را برعهده گرفته‌اند.» این مقام مسئول در دولت عربستان در ادامه یادآور شده است که حملات یاد شده تولید روزانه بیش از ۵ میلیون و هفتصد هزار بشکه نفت را که معادل ۵۰ درصد تولید نفت توسط شرکت آرامکو است، متوقف کرده است. کارشناس پیش‌بینی کرده‌اند که در آغاز هفته (دوشنبه به بعد) بازارهای نفتی دچار اغتشاش شوند. بزرگترین تاسیسات نفتی عربستان شنبه مورد حمله‌های پهپادی قرار گرفتند. هیچ سند و مدرکی دال بر آنکه این حملات از یمن صورت گرفته باشد، در دست نیست. در ساعات بامدادی روز شنبه دولت عربستان سعودی اعلام کرد که در پی حمله پهپادی به پالایشگاه نفتی بقیق و خریص شرکت آرامکو، آتش‌سوزی در این تاسیسات روی داده است. بیشتر بخوانید : حوثی ها: با ۱۰ پهپاد به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان حمله کردیم انگشت اتهام آمریکا به سوی ایران کاخ سفید پس از تماس تلفنی میان بن سلمان و ترامپ در بیانیه ای اعلام کرد: «آمریکا حمله به تاسیسات مهم نفتی عربستان را محکوم می کند. به گفته مقامات رسمی در ریاض این حمله‌ها موجب اختلال در تولید نفت در این کشور شده است. شورشیان حوثی حملات پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان را بزرگترین حمله خود به آن کشور دانسته و از آن به عنوان"واکنشی مشروع" در برابر عملیات نظامی عربستان در یمن یاد کرده‌اند." وزیرخارجه آمریکا در ادامه این توییت نوشته:"ما از همه ملل می‌خواهیم که یک صدا رفتار ایران را محکوم کنند.

به گزارش آژانس خبری دولتی عربستان SPA به نقل از عبدالعزیز بن سلمان بن عبدالعزیز، وزیر انرژی عربستان سعودی، تولید نفت بر اثر"حمله‌های تروریستی" از ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه به نصف این مقدار رسیده است. در همین زمینه: .» عربستان سعودی با حمایت آمریکا فرماندهی ائتلافی نظامی علیه شورشیان حوثی در یمن را برعهده دارد. وزیر امور خارجه آمریکا در ادعایی عجیب گفته است که ایران این حملات را انجام داده است.