حمله به تاسیسات نفتی عربستان

حمله به تاسیسات نفتی عربستان

آمریکا حاضر است ذخایر استراتژیک نفتی خود را روانه بازار کند | DW | 15.09.2019

در پی حمله‌های پهپادی به بزرگترین تأسیسات نفتی در عربستان سعودی آمریکا اعلام کرد که حاضر است در صورت لزوم ذخایر استراتژیک نفتی خود را روانه بازار کند.

15/09/2019 07:33:00 ب.ظ

در پی حمله‌های پهپادی به بزرگترین تأسیسات نفتی در عربستان سعودی آمریکا اعلام کرد که حاضر است در صورت لزوم ذخایر استراتژیک نفتی خود را روانه بازار کند.

در پی حمله‌های پهپادی به بزرگترین تأسیسات نفتی در عربستان سعودی آمریکا اعلام کرد که حاضر است در صورت لزوم ذخایر استراتژیک نفتی خود را روانه بازار کند.

هاینس گفت که ریک پری، وزیر انرژی آمریکا، به مقامات مسئول وزارت‌خانه خود مأموریت داده تا در این رابطه با آژانس بین‌المللی انرژی در پاریس همکاری کنند.طبق اعلام وزارت انرژی آمریکا ذخایر استراتژیک نفتی این کشور شامل ۶۳۰ میلیون بشکه نفت می‌شود.آژانس بین‌المللی انرژی در پاریس هنوز مشکلی در تامین نفت ندیده است. این سازمان اعلام کرده که بازارها به خوبی قابلیت عرضه نفت را دارند. «ما با مقامات سعودی و نیز با مهم‌ترین کشورهای تولیدکننده و مصرف‌کننده در ارتباط هستیم.»

محکومیت بانک مرکزی ایران در بزرگ‌ترین پرونده پولشویی بحرین | DW | 30.07.2021 فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران طرح «محدود کردن اینترنت در ایران» را محکوم کرد ابراز «نگرانی جدی» دیده‌بان حقوق بشر از خشونت حکومت ایران علیه معترضان؛ دست‌کم ۹ نفر کشته شدند

آژانس بین‌المللی انرژی همچنین گفته است که وضعیت عربستان را با دقت تمام دنبال می‌کند. کارشناس پیش‌بینی کرده‌اند که در آغاز هفته (دوشنبه به بعد) بازارهای نفتی دچار اغتشاش شوند.بزرگترین تاسیسات نفتی عربستان شنبه مورد حمله‌های پهپادی قرار گرفتند. در ساعات بامدادی روز شنبه دولت عربستان سعودی اعلام کرد که در پی حمله پهپادی به پالایشگاه نفتی بقیق و خریص شرکت آرامکو، آتش‌سوزی در این تاسیسات روی داده است. به گفته مقامات رسمی در ریاض این حمله‌ها موجب اختلال در تولید نفت در این کشور شده است.

به گزارش آژانس خبری دولتی عربستان SPA به نقل از عبدالعزیز بن سلمان بن عبدالعزیز، وزیر انرژی عربستان سعودی، تولید نفت بر اثر"حمله‌های تروریستی" از ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه به نصف این مقدار رسیده است. ادامه مطلب: DW فارسی »

خبرگزاری تسنیم

آمریکا ایران را مسئول حمله به تاسیسات نفتی عربستان می‌داند | DW | 15.09.2019مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا با انتشار یک پست توییتری، مسئولیت حمله به پالایشگاه بقیق و میدان نفتی خریص را برعهده ایران دانسته است. حمله به تاسیسات نفتی عربستان ، به تنش بین ایران و آمریکا دامن زده است. مسئول اصلی خود امریکاست که از برجام خارج و ایران را تحریم سبوعانه کرد!!!

آمریکا: حمله پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان کار ایرانی‌ها استیک سناتور آمریکایی هم می گوید در پاسخ به تحریکات ایران باید به پالایشگاه‌های نفتی این کشور حمله شود اینو که همه میدونن خوب این واقعیت است بجز ایران حوثی قادر به همچنین حملات قوی و خطرناک نیست

حمله به تاسیسات نفتی عربستان؛ ایران دست داشتن در حملات را تکذیب کردمحمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، در واکشن به اظهارات مایک پومپئو، همتای آمریکایی خود، در مورد حملات 'پهپادی' به تاسیسات نفتی عربستان گفت: 'آمریکایی‌ها سیاستی به نام فشار حداکثری را علیه ایران در پیش گرفتند که به دلیل ناکامی ها به سمت دروغ حداکثری گرایش پیدا کرده است.' یک منبع مطلع نیز به خبرگزاری رویترز گفته است که عربستان 'هفته‌ها و نه روزها' تا رسیدن به میزان کامل ظرفیت صادرات نفت در پی این حملات فاصله دارد.

ایران دست داشتن در حمله به تاسیسات نفتی آرامکو را رد کردعباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، ضمن رد هرگونه دست داشتن تهران در حملات پهپادی روز شنبه به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، سخنان مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا را تغییر راهبرد از «فشار حداکثری» به «دروغ حداکثری» علیه جمهوری اسلامی خواند.

حمله پهپادی به دو مجتمع نفتی در عربستان سعودیمقامات دولتی عربستان در نخستین واکنش به این انفجارها بدون اشاره به علت و منشا اصلی آنها گفته بودند که آتش سوزی در بقیق مهار شده و اوضاع تحت کنترل درآمده است.

بیرانوند در کمیته انضباطی حاضر شد- اخبار ورزشی - اخبار تسنیم - Tasnim«بیرانوند در کمیته انضباطی حاضر شد» دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس در جریان دیدار تیمش مقابل تراکتور در هفته دوم لیگ حرکتی را مقابل تماشاگران تیم میزبان انجام داده بود که باشگاه تراکتور به خاطر همین مسئله از او شکایت و خواستار محرومیتش شده است