آمریکا از معاهده نظامی 'آسمان‌های باز' خارج می‌شود

02/03/1399 12:28:00 ق.ظ

خروج آمریکا از معاهده آسمان‌های باز در انتقاد از روسیه

ایالات متحده گفته که از معاهده آسمان‌های باز خارج می‌شود و دلیل خروجش هم تخلف روسیه از این معاهده است. سی و چهار کشور در سال ۲۰۰۲ این معاهده را امضا کردند. مقام‌های آمریکایی می‌گویند به دلیل تخلف روسیه است که می‌خواهند از این معاهده خارج شوند. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز پنجشنبه گفت که بخت بالایی برای رسیدن به توافقی جدید با روسیه وجود دارد.

آقای ترامپ گفت: «به نظرم روابط خیلی خوبی با روسیه داریم. اما روسیه به این معاهده پایبند نبوده است.» او گفت تا زمانی که روسیه نخواهد به این معاهده پایبند باشد آمریکا از آن بیرون است.

آمریکا به صورت رسمی شش ماه دیگر از این معاهده خارج می‌شود. یک مقام آمریکایی به خبرگزاری رویترز گفته که بعد از مرور این معاهده، به این نتیجه رسیده‌اند که دیگر به نفع آمریکا نیست که در این معاهده باشد. از جمله کشورهای دیگری که عضو این معاهده هستند می‌توان به کانادا، ترکیه، بریتانیا و اوکراین اشاره کرد.

پاسخ روسیه چه بود؟ وزارت خارجه روسیه می‌گوید که این کشور هیچ تخلفی از معاهده نداشته است. روس‌ها تصمیم آمریکا بابت خروج از این معاهده را قابل تاسف توصیف کرده‌اند. به گفته روسیه، دولت آقای ترامپ در حال تلاش برای برگرداندن همه توافق‌های منع گسترش سلاح در جهان است. headtopics.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

مگر این پدر سوخته ها به تعهدی تا به حال پایبند ماندندکه از اینم حارج نشند این مقاله بی بی سی را بدقت خواندیم! متاسفانه خیلی خلاصه شده بود و مفهوم کلی خود را از دست داده بود،! یک پوئن منفی برای مترجم آن... بازم که این بچه ناخلف زد زیره حرفش! می دانیم شما بی بی سیها خوشحالید که چینیها از فرزند بایدن و بایدن حمایت می کنندمی دانیم دارید رای جمع می کنید برای حفظ برجام بااروپاییها و افراد نفوذی که اروپا در کاخ سفید دارد مثا ان هم جنسگرا که باهاش در بی بی سی چند روز پیش مصاحبه کردید

از دغلهای دموکراتها و اروپاییها خبر داریم در جلسه 5+1دارید یکی یکی حامیان ترامپ حذف می کنید اول چین بعد روسیه تابرجام حفظ کنید

ترامپ از مصرف داروی تائیدنشده برای پیشگیری از کرونا دفاع کرددونالد ترامپ همچنین نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده را که از او به دلیل مصرف هیدروکسی کلروکین انتقاد کرده بود «زنی بیمار» خواند. رئیس جمهوری آمریکا افزود که نانسی پلوسی «مشکلات روانی زیادی» دارد.

خانه کارگر بیش از ۸۰۰ اقامتگاه در سراسر کشور دارد/ چگونه کارگران از استراحتگاه‌ها استفاده کنند؟در برنامه «کارگر ایرانی» مطرح شد: خانه کارگر بیش از ۸۰۰ اقامتگاه در سراسر کشور دارد/ چگونه کارگران از استراحتگاه‌ها استفاده کنند؟

مسکو از برنامه الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اسرائيل ابراز نگرانی کرد

دانشمندان ناسا شواهدی از یک جهان موازی را کشف کرده‌اند که در آن زمان به عقب باز می‌گردددانشمندان ناسا شواهدی از یک جهان موازی را کشف کرده‌اند که در آن زمان به عقب باز می‌گردد مفهوم جهان موازی حدوداً از اوایل دهه ۱۹۶۰ میلادی، به خصوص در بین هواداران برنامه‌های تلویزیونی علمی تخیلی و کتاب‌های مصور، رواج پیدا کرد. این کشفیات را تز من داریدا هواسم بتون هستا تازه فهمیدید ب کجا وصلم و چیو دارم میبینم ک خیالم راحته و آرومم آره چون عشق تقدیر من است آره چیز جدیدی نیست از سال ۱۹۷۹ در کشور ایران رسما داره این کار را انجام می‌شود

صندلی آلمانی و فرش پرنده؛ روایت‌های تکان‌دهنده زندانیان لبنانی از شکنجه در سوریه

ابعاد تازه از خودروهای دپو شده/ حذف محدودیت زمانی برای ترخیص ۲۴۷۱ دستگاهتازه‌ترین اعلام معاون فنی گمرک ایران از این حکایت دارد که با وجود اتمام زمان ترخیص خودروهای دپو شده، ۲۴۷۱ دستگاه که عمدتا دارای پرونده قضایی هستند، نیاز به تمدید زمان ندارند، ولی برای ۱۲۴۸ خودروی دیگر که ۱۱۰۰ دستگاه آن فاقد ثبت سفارش است، باید مهلت از سوی هیات دولت تمدید شود که اگر وزارت صمت نسبت به باز کردن ثبت سفارش اقدام نکند این خودروها هیچ‌گاه ترخیص نخواهند شد و عملا زمان برای ۱۴۸ خودرو تمدید می‌شود. شاید یکی از عوامل برکناری وزیر توسط رییس جمهور مردم دوست HassanRouhani