آمریکا معافیت مربوط به تاسیسات فردو را تمدید نمی‌کند

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 16 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 10%
  • Publisher: 51%

مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا می گوید که با توجه به شروع غنی سازی در فردو از سوی ایران کشورش از روز ۱۵ دسامبر معافیت مربوط به این تاسیسات را لغو خواهد کرد. وزیر خارجه آمریکا شروع غنی سازی در فردو را 'تلاش آشکار دیگری برای اخاذی هسته ای' از سوی ایران توصیف کرد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا می گوید که با توجه به شروع غنی سازی در فردو از سوی ایران کشورش از روز ۱۵ دسامبر معافیت مربوط به این تاسیسات را لغو خواهد کرد.

"جمهوری اسلامی باید به خشونت علیه مردم خود پایان دهد و فورا امکان دسترسی به یک اینترنت آزاد و بدون سانسور را برای همه ایرانی ها را فراهم کند. جهان ناظر این تحولات است." تا کنون شرکت دولتی صنایع هسته‌ای چین در زمینه اجرای تغییرات لازم در اراک فعالیت داشته و شرکت روسی روس‌اتم نیز در فردو فعال بوده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمریکا و کره جنوبی به نشانه حسن‌‌نیت رزمایش مشترک‌‌شان را به تعویق می‌‌اندازندآمریکا و کره جنوبی به نشانه حسن‌‌نیت رزمایش مشترک‌‌شان را به تعویق می‌‌اندازند آمریکا و کره جنوبی از سال ۱۹۵۵، چند ماه پس از پایان جنگ کره، برای حفظ قابلیت های رزمی و دفاعی شان در برابر کره شمالی، به رزمایش های مشترک سالانه دست می زنند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پامپئو: آمریکا معافیت تحریم‌های مربوط به فردو را لغو می‌کندوزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که کشورش معافیت تحریم‌های مربوط به سایت هسته‌ای فردو را لغو می‌کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

چاووش‌اوغلو خطاب به روسیه و آمریکا: در صورت عدم پاکسازی منطقه عملیات را آغاز می کنیمچاووش‌اوغلو خطاب به روسیه و آمریکا: در صورت عدم پاکسازی منطقه عملیات را آغاز می کنیم
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکنش سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به قطع اینترنت توسط ایران: بگذارید مردم حرف‌شان را بزنندسخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در واکنش به قطع اینترنت توسط جمهوری اسلامی، این اقدام مقامات ایران را محکوم کرد. مورگان اورتگاس شامگاه شنبه در توئیتی نوشت: در حالی که مردم ایران به جدیدترین بی‌عدال
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

رویترز: عراق گذرگاه مرزی شلمچه را به درخواست ایران به روی شهروندان دو کشور بسترویترز: عراق گذرگاه مرزی شلمچه را به درخواست ایران به روی شهروندان دو کشور بست یک مقام امنیتی عراقی و یک دیپلمات ایرانی روز شنبه ۲۵ آبان به رویترز گفتند که گذرگاه شلمچه در مرز مشترک ایران و عراق، به درخواست تهران ، مسدود شده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مشاور ارشد وزارت خارجه ‌آمریکا: حساب‌های کاربری مقام‌های ایران را ببندید | DW | 17.11.2019
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »