آمریکا یک ایرانی را متهم به صادرات غیرقانونی به ایران کرد | DW | 31.07.2021

31/07/2021 10:59:00 ب.ظ

دادگاهی در آمریکا یک شهروند کانادایی ایرانی‌تبار را متهم به پول‌شویی و صادرات غیرقانونی کالاهای حساس به ایران کرد. زمان محاکمه این فرد اعلام نشده است. در صورت اثبات جرم تا ۲۰ سال زندان و پرداخت جریمه در انتظار اوست.

آمریکا, ایران

دادگاهی در آمریکا یک شهروند کانادا یی ایران ی‌تبار را متهم به پول‌شویی و صادرات غیرقانونی کالاهای حساس به ایران کرد. زمان محاکمه این فرد اعلام نشده است. در صورت اثبات جرم تا ۲۰ سال زندان و پرداخت جریمه در انتظار اوست.

دادگاهی در آمریکا یک شهروند کانادا یی ایران ی‌تبار را متهم به پول‌شویی و صادرات غیرقانونی کالاهای حساس به ایران کرد. زمان محاکمه این فرد اعلام نشده است. در صورت اثبات جرم تا ۲۰ سال زندان و پرداخت جریمه در انتظار اوست.

گفته می‌شود این فرد ۴۶ ساله ساکن مونترال، کالاها را به مقصد کانادا سفارش داده و پس از دریافت از طریق ارسال به امارات متحده عربی به ایران فرستاده است.زمان محاکمه رضا سرهنگ‌پور کفرانی هنوز از سوی دادگاه ذیربط اعلام نشده است. این پرونده مربوط به فعالیت‌های سرهنگ‌پور و شریک او در شرکت"پروفایل گلوبال لیمیتد" می‌شود. شرکتی که دفتر اصلی آن در کانادا واقع است.

او در تماس خود با شرکت آمریکایی خواستار دریافت اطلاعات مربوط به هزینه ارسال و نصب این دستگاه‌ها در کانادا شده است.در گزارش وزارت دادگستری آمریکا آمده است که تماس این فرد با شرکت آمریکایی بی‌نتیجه می‌ماند و این شرکت حاضر به ارسال این دستگاه‌ها به کانادا نمی‌شود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اعتراضات ایران؛ پلیس و لباس شخصی‌ها دانشگاه شریف را محاصره کرده اند

روز یکشنبه و پس از سر دادن شعارهای تند علیه جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای در داتشگاه شریف، پلیس و نیروهای لباس شخصی این دانشگاه را محاصره کرده‌اند. گزارش‌های تائید نشده از ورود ماموران امنیتی به بخش‌هایی از دانشگاه حکایت دارد. ادامه مطلب >>

اعلام جرم علیه یک کاردینال سابق در آمریکا در رابطه با تعرض جنسی به یک نوجوان♦ این کاردینال سابق در سال ۲۰۱۹، پس از آن که تحقیقات واتیکان تایید کرد که او بزرگسالان و نیز کودکان را مورد آزار جنسی قرار داده است، توسط پاپ فرانسیس از مقام خود خلع شد. ⬇ بیشتر بخوانید: تمامی به اصطلاح پیامبران و این تبلیغ کنندگان ادیان همگی حرومزاده و جنایتکار بودن و هستن فرقی هم بین اسلام و یهودیت و مسیحیت و بقیه نیست

کشته شدن دو نفر در حمله‌ به نفت‌کش تحت مدیریت یک شرکت اسرائیلی در سواحل عمانکشته شدن دو نفر در حمله‌ به نفت‌کش تحت مدیریت یک شرکت اسرائیلی در سواحل عمان بنا بر بیانیه‌ای که این شرکت منتشر کرده است، یک بریتانیایی و یک رومانیایی دو خدمه کشته شده در این حمله بوده‌اند

حمله به یک کشتی اسرائیلی در سواحل عمانیک کشتی تجاری اسرائیل در نزدیکی سواحل عمان هدف حمله قرار گرفته است. - خبرگزاری آناتولی

بریتانیا از حمله به یک کشتی اسرائيلی در دریای عمان خبر دادمقام‌های اسرائيلی هنوز واکنشی به این خبر نداشته‌اند. همچنین مقام‌های آمریکا یی هم درخواست‌ها برای اظهار نظر در خصوص این حادثه را بی‌پاسخ گذاشته‌اند. Typical: This is a classic Islamic Republic approach to introduce a new crisis to distract media from the old ones. All the internal affairs, including the protests in Khuzestan and the internetshutdown bill طرح_صیانت نه_به_اینترنت_ملی will be shadowed in the intl. media! غرق شدن إسرائيل خیلی وقت است شروع شده است! IsraelPersian

حمله به یک 'نفتکش اسرائیلی' در نزدیکی سواحل عمان | DW | 30.07.2021یک نفتکش در دریای عرب در جنوب عمان مورد حمله قرار گرفته است. این کشتی که محموله‌ای را حمل نمی‌کرده، در اختیار یک شرکت متعلق به یک میلیارد اسرائیلی است. درباره خسارت‌های احتمالی این حادثه گزارشی منتشر نشده است.

حمله خمپاره‌ای به دفتر سازمان ملل در هرات افغانستان یک کشته برجای گذاشتدر پی اصابت خمپاره به دفتر سازمان ملل در ولایت هرات افغانستان یک نفر کشته شد. - خبرگزاری آناتولی

ایران و آمریکا، ادامه مناقشه هسته‌ای وزارت دادگستری آمریکا گزارشی درباره پرونده قضایی یک شهروند کانادایی ایرانی‌تبار منتشر کرده است.علیه یک کاردینال سابق کاتولیک در ایالات متحده در رابطه با پرونده تعرض جنسی او به یک پسر نوجوان اعلام جرم شده است.محل وقوع حمله در نزدیکی جزیره مصیره در دریای عمان در حمله به یک نفت‌کش تحت مدیریت یک شرکت اسرائیلی در سواحل عمان دو تن از خدمه این کشتی کشته شدند.یک کشتی تجاری اسرائیل در نزدیکی سواحل عمان هدف حمله قرار گرفته است.

این فرد متهم به صادرات غیرقانونی کالاهای حساس و از جمله لوازم آزمایشگاهی مورد استفاده در فعالیت‌های هسته‌ای شده است. دادگاهی در شهر کلمبیا، واقع در ایالت کارولینای جنوبی علیه یک شهروند کانادایی به نام رضا سرهنگ‌پور کفرانی به اتهام دور زدن تحریم‌ها و صدور غیرقانونی کالاهای حساس از آمریکا به ایران اعلام جرم کرده است. این کاردینال سابق در سال ۲۰۱۹، پس از آن که تحقیقات واتیکان تایید کرد که او بزرگسالان و نیز کودکان را مورد آزار جنسی قرار داده است، توسط پاپ فرانسیس از مقام خود خلع شد. گفته می‌شود این فرد ۴۶ ساله ساکن مونترال، کالاها را به مقصد کانادا سفارش داده و پس از دریافت از طریق ارسال به امارات متحده عربی به ایران فرستاده است. به گزارش رویترز، تلویزیون کانال ۱۳ اسرائیل به نقل از یک مقام ارشد اسرائیلی، جمهوری اسلامی ایران را مسئول این حمله مرگبار در نزدیکی سواحل عمان معرفی کرده است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید پرونده او شامل یک فقره اتهام توطئه، دو فقره اتهام مربوط به نقض قانون ناظر بر صادرات آمریکا"قانون اختیارات اقتصادی مربوط به شرایط بین‌المللی"، یک فقره اتهام مربوط به عدم ارائه اطلاعات مربوط به صادرات و شش فقره پول‌شویی است. خبرهای بیشتر. زمان محاکمه رضا سرهنگ‌پور کفرانی هنوز از سوی دادگاه ذیربط اعلام نشده است. این در حالی است که گروه نظامی انگلیسی موسوم به «UKMTO» پیشتر در وب سایت خود اعلام کرده که یک کشتی در شمال دریای عرب در سواحل عمان مورد هدف قرار گرفت.

این پرونده مربوط به فعالیت‌های سرهنگ‌پور و شریک او در شرکت"پروفایل گلوبال لیمیتد" می‌شود. ♦️ یک گروه وابسته به نیروی دریایی. شرکتی که دفتر اصلی آن در کانادا واقع است. تلاش نخست گفته می‌شود رضا سرهنگ‌پور کفرانی در نوامبر سال ۲۰۱۵ با شرکتی در آمریکا در مورد خرید لوازم آزمایشگاهی طیف‌سنجی جرمی برای ارسال به کانادا وارد مذاکره می‌شود. او در تماس خود با شرکت آمریکایی خواستار دریافت اطلاعات مربوط به هزینه ارسال و نصب این دستگاه‌ها در کانادا شده است. این شهروند کانادایی ایرانی‌تبار پس از آن از یکی از همکاران شرکت آمریکایی می‌پرسد: «هزینه ارسال و نصب این دستگاه‌ها در یکی از کشورهای خاورمیانه چقدر است.

» شرکت آمریکایی در پاسخ به این پرسش به منع صادرات چنین کالاهایی به ایران اشاره می‌کند. در گزارش وزارت دادگستری آمریکا آمده است که تماس این فرد با شرکت آمریکایی بی‌نتیجه می‌ماند و این شرکت حاضر به ارسال این دستگاه‌ها به کانادا نمی‌شود. گام دوم رضا سرهنگ‌پور در گام بعدی، در ماه مارس سال ۲۰۱۶ با شرکت دیگری وارد گفت‌وگو می‌شود. او خواستار خرید لوازم آزمایشگاهی مربوط به طیف‌سنجی جرمی و دستگاهی می‌شود که به طور خودکار نمونه‌ها را در دستگاه طیف‌سنجی جرمی قرار می‌دهد. هزینه خرید این لوازم بیش از ۱۱۰ هزار دلار تخمین زده می‌شود.

دستگاه‌های طیف‌سنجی و کروماتوگرافی که برای جداسازی اجزای یک مخلوط به کار می‌رود در شمار لوازمی هستند که می‌توانند در فعالیت‌های هسته‌ای نیز کاربرد داشته باشند و از این رو مشمول کنترل خاص دولت آمریکا می‌شوند. ارسال چنین دستگاه‌هایی به ایران و امارات متحده عربی مستلزم صدور مجوزهای رسمی از سوی مراکز ذیربط است. این در حالی است که محدودیت‌های مربوط به صدور این کالاها به ایران بیش از محدودیت‌هایی است که دولت آمریکا برای برخی دیگر از کشورها و از جمله امارات متحده عربی پیش‌بینی کرده است. به عنوان نمونه، صدور چنین لوازمی به امارات متحده عربی نیازمند مجوزی است که از سوی دفتر صنایع و امنیت (BIS) صادر می‌شود. حال آنکه، صادرات همین لوازم به ایران افزون بر مجوز مرکز یاد شده، نیاز به مجوز وزارت دارایی آمریکا و همچنین دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی (OFAC) دارد.

رضا سرهنگ‌پور کفرانی در نوامبر سال ۲۰۱۵ و همچنین در آوریل سال ۲۰۱۶ از دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی آمریکا تقاضای صدور مجوز می‌کند که در آن هنگام تلاش او و شریکش بی‌نتیجه می‌ماند. به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید در روز ۲۴ اوت سال ۲۰۱۶ سرهنگ‌پور کفرانی و شریک او این لوازم را از شرکتی آمریکایی به مقصد کانادا خریداری می‌کنند. همین لوازم در روز هفتم سپتامبر همان سال به امارات صادر می‌شود. دادگاه شهر کلمبیا در پرونده خود متذکر شده است که لوازم ارسال شده به امارات در روز ۲۵ سپتامبر سال ۲۰۱۶ به ایران منتقل می‌شود. افزون بر آن گفته می‌شود که رضا سرهنگ‌پور کفرانی برای تامین پول مورد نیاز خرید این لوازم اقدام به پول‌شویی کرده است.

از شش مورد پول‌شویی سخن می‌رود. بر اساس قوانین آمریکا، مجازات صادرات غیرقانونی کالا در آن کشور پنج سال زندان است. این در حالی است که حداکثر مجازات مربوط به پول‌شویی ۲۰ سال زندان و پرداخت جریمه نقدی است. در همین زمینه: .