آمریکا دو میلیون بشکه نفت توقیف شده ایران را 'وارد کرده است' | DW | 31.05.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بنا بر گزارش‌ها، بیش از دو میلیون بشکه نفت خام توقیف شده ایران به آمریکا منتقل شده و در آنجا به فروش رفته است. اسناد منتشر شده در آمریکا حاکی است مسئله به محموله یک نفت‌کش مربوط می‌شود که در بندر فجیره امارات توقیف شده بود.

یک شناور حامل سوخت ایران در بندری در ونزوئلا؛ آمریکا چهار محموله بنزین ایران به مقصد ونزوئلا را توقیف کرده است

بنابر این گزارش، از آنجا که صادرات نفت خام جمهوری اسلامی مشمول تحریم‌های ایالات متحده می‌شود"واردات" این محموله و فروش آن در آمریکا معامله‌گران بازار نفت را متعجب کرده است. گفته می‌شود انتقال نفت خام ایران به آمریکا در دو مرحله و اولین بار اکتبر سال پیش انجام شد. تخلیه و فروش محموله دوم که اندکی بیش از یک میلیون بشکه نفت خام بوده در ماه مارس امسال رخ داد.

دولت ترامپ تابستان سال پیش هم اعلام کرده بود محموله چهار نفت‌کش حامل بنزین ایران به مقصد ونزوئلا به دلیل نقض تحریم‌های آمریکا توقیف شد و به فروش رسید.ایالات متحده در سال ۲۰۱۵ صندوقی برای حمایت و پرداخت غرامت به قربانیان تروریسم دولتی تاسیس کرد. به گفته وزارت دادگستری آمریکا منابع حاصل از فروش محموله‌های توقیف شده به این صندوق واریز می‌شوند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

این محموله ها نفتی برای ایران نبودند ، از ایران خریداری شده بودند ، نه نفت کش ایرانی بوده و نه محموله آن . یه چیز شبیه کاه دان ، پول آنرا هم به صورت FOB ایران از خریدار گرفته بوده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اندونزی نفتکش توقیف شده ایرانی را آزاد کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بیشترین حجم عملیات اجرایی حوزه مسکن در دولت های یازدهم و دوازدهم انجام شده استوزارت مسکن و شهرسازی در پاسخ به اظهارات یکی از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری که اعلام کرده مدیران مسکن دولت بدون دلیل کرکره مسکن را پایین کشیدند و تولید مسکن بزرگترین آسیب را در دوره روحانی دیده است اعلام کرد: در دو دولت یازدهم و دوازدهم با وجود محدودیت های اقتصادی قابل توجه نسبت به دولت های پیشین، بخش مسکن نه تنها تعطیل نبوده بلکه بالاترین حجم عملیات اجرائی حوزه مسکن در این دو دولت اجرائی گردیده است و استفاده از عبارتی همچون پائین بودن کرکره مسکن در دولت، منصفانه نمی باشد.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

واکنش پاریس به اعلام محکومیت گردشگر فرانسوی دستگیر شده در ایران: غیرقابل فهم استواکنش پاریس به اعلام محکومیت گردشگر فرانسوی دستگیر شده در ایران: غیرقابل فهم است وزارت خارجه فرانسه با صدور بیانیه‌ای، به اعلام محکومیت بنجامین بریر، گردشگر فرانسوی در ایران واکنش نشان داد و آن را «غیرقابل فهم» خواند عجب واکنش محکمی 😂😂😂😂 خ اینا به جاسوس میگن گردش گر اون موقع که منطقه‌ی ییلاقی حومه‌ی ‌پاریس شده بود پاتوق و کریم دستمالچی صدهزار صدهزار فرانک واریز می‌کرد حساب‌های فرانسوی برای مخارج اقامت و اجاره‌ی ایرفرانس یا وقتی بعد انقلاب جنرال موتورز و شورولت رو انداختند بیرون با پژو و رنو جایگزین کردند قابل فهم بود الان نه؟! پای_لرز_خربزه
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آسوشیتدپرس: آمریکا دو میلیون بشکه نفت خام توقیف شده از ایران در ساحل امارات متحده عربی را فروختآسوشیتدپرس: آمریکا دو میلیون بشکه نفت خام توقیف شده از ایران در ساحل امارات متحده عربی را فروخت سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه در پاسخ به پرسشی در مورد این گزارش گفت که «هیچ اطلاعاتی» در مورد آن ندارد شماره کارت بدم سهم منو از هشتاد و پنج ملیون ایرانی بدید از آخوندا که نتونستیم بگیریم دزد_سر_گردنه
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اثربخشی واکسن کووبرکت روی گونه انگلیسی، هندی و آفریقایی/نحوه نگهداری واکسن های دپو شدهمدیر گروه تحقیقات تولید واکسن ستاد اجرایی فرمان امام و مسئول تیم تولید واکسن کووایران برکت با اشاره به اینکه یک جدول زمانبندی برای تولید واکسن کووایران برکت داریم که بر اساس آن قرار است در خرداد ماه ۳ میلیون دوز واکسن تولید شود عنوان کرد: در تیرماه ظرفیت را ارتقاء خواهیم داد و شهریور به بالای ۱۸ میلیون دوز خواهیم رسید. کرونا بگیرم در بستر بمیرم اما به هیچ حماقتی واکسن را نخواهم زد!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نظارت امنیتی آمریکا بر مسیر حرکت دو ناو جنگی ایران | DW | 30.05.2021پولیتیکو از نظارت آمریکا بر مسیر دو ناو جنگی ایران خبر داده است. گفته می‌شود که مقصد احتمالی این دو کشتی ونزوئلا است. بدیهی است که حضور نظامی ایران در آب‌های آن منطقه می‌تواند بر دامنه تنش بین این کشور و آمریکا بیافزاید.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »