آمریکا به اوکراین ۲۰۰ میلیون دلار کمک نظامی می‌کند

29/10/1400 10:45:00 ب.ظ

آمریکا به اوکراین ۲۰۰ میلیون دلار کمک نظامی می‌کند جزئیات بیشتر🔽

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا که روز چهارشنبه ۱۹ ژانویه به کی‌یف سفر کرده است، گفت که واشنگتن به ارائه کمک‌های نظامی به اوکراین ادامه می‌دهد. از همین رو ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در دیدار با وزیر خارجه آمریکا از این کشور به خاطر افزایش کمک‌های نظامی که شامل موشک‌های ضد تانک جاولین هم می‌شود، تشکر کرد.

با این حال بلینکن در کی‌یف با تکرار وعده تحریم‌های شدید علیه روسیه در صورت حمله به اوکراین، گفت که کشورش تا زمانی که بتواند، دیپلماسی را دنبال خواهد کرد.

بازگشت رئیس جمهور پیشین اوکراین به کی‌یف؛ دادستانی برای پروشنکو وثیقه ۳۰ میلیون یورویی درخواست کرد کرملین هم‌زمان با افزایش تنش‌ها در اطراف اوکراین، اعلام کرد که همچنان منتظر پاسخ مکتوب آمریکا به درخواست‌های گسترده‌اش برای تضمین‌های امنیتی از سوی غرب است.

با وجود این بلینکن گفت که خواسته اصلی روسیه مشخص نیست زیرا روس‌ها موضوعات زیادی را روی میز گذاشته‌اند. او گفت: «بعضی از آن خواسته‌ها به وضوح غیرمعمولند، مانند بستن درهای ناتو به روی اعضای جدید.» از همین رو بلینکن گفت که پاسخی مکتوب در مورد پیشنهادهای روسیه به سرگئی لاوروف، همتای روس خود در روز جمعه در ژنو ارائه نخواهد کرد؛ خواسته‌ای که مسکو بارها مطرح کرده است. headtopics.com

امریکا، هرگز پا به آتش جنگ دراز نمیکند، چون میداند که میسوزد، و همیشه به تفرقه اندازی و جنگ افروزی در میان کشورها دست بالا را داشته.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

سفر آنتونی بلینکن به اوکراین و آلمان با هدف تشویق روسیه به دیپلماسی و تنش‌زدایی🔺سفر آنتونی بلینکن به اوکراین و آلمان با هدف تشویق روسیه به دیپلماسی و تنش‌زدایی دیدار با اعضای کواد متشکل از هند، ژاپن، و استرالیا از دیگر برنامه‌های آقای بلینکن در آلمان است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

واکنش‌ها به «حمله حوثی‌ها» به امارات؛ اتحادیه اروپا، آمریکا و سازمان ملل محکوم کردندسازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا، آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و بیشتر کشورهای جهان عرب «حمله پهپادی حوثی‌ها» به امارات عربی متحده را محکوم کردند. کودک کشی، به خاک و خون کشیدن زن و بچه، نابود کردن زیرساخت ها، و ...، چی؟ تناقض بحران_فلسفی! به کدوم گناه آخه بی وجودا؟؟ یمن بس چرا کودک کشی در یمن و محکوم نکردن؟ انتقام_سخت قدرتنمائی بساط شئونیزم فارسی شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران با حوثیها، برای صلیبچیهای سودجو و بیخرد است البته این ترقه بازی ذهنی مشترک معرکه گیری کارگردانی خود استعمار جهانی صلیبچیهاست.

ابراز نگرانی نسبت به سفر محسن رضایی به نیکاراگوئه در دیدار وزیران خارجه آمریکا و آرژانتینآنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده با وزیر خارجه آٰرژانتین دیدارگفت‌وگو کرد و دو طرف نگرانی خود را از سفر اخیر محسن رضایی، معاون رئیس جمهوری ایران که تحت تعقیب پلیس بین‌المللی، اینترپل، است، ابراز کردند. دو طرف همچنین بر تقویت همکاری برای اجرای عدالت در مورد پرونده بمب‌گذاری آمیا، تاکید کردند. همینکه چند سالیست که هر تحرکی از سوی ایران عزیز شما جنایتکاران را نگران میکنه باعث خوشحالیه بیشرف ها فقط ابراز نگرانی میکنند یا لفظی محکوم میکنند اما در عمل فقط مونده تیم بایدن خواهر و مادرشون رو تقدیم اخوندها کنند 'ابراز نگرانی' در سیاست یعنی قرار نیست از ما بخاری بلند بشه کسی برای اقدام رو ما حساب نکنه ! واکنش دموکراتها به توسعه تروریست توسط شیعه سانان فقط ابراز نگرانی ست !

آمریکا خواستار صلح و تنش‌زدایی در بحران اوکراین شد | DW | 19.01.2022وزیر خارجه آمریکا پس از دیدار با مقام‌های اوکراین و اروپا با همتای روس خود دیدار می‌کند. او گفته است که کشورش خواهان راه حل دیپلماتیک در مناقشه میان روسیه و اوکراین است.

کاخ سفید: احتمال دارد روسیه هر لحظه به اوکراین حمله کندسخنگوی کاخ سفید مدعی شد در مرحله‌ای هستیم که احتمال دارد روسیه هر لحظه به اوکراین حمله کند. - خبرگزاری آناتولی

هشدار روسیه: غرب تامین و انتقال تسلیحات به اوکراین را متوقف کندهمزمان با افزایش تنش بین مسکو و کی‌یف، معاون وزیر خارجه روسیه روز چهارشنبه با هشدار در مورد به خطر افتادن «امنیت اروپا» گفت که غرب باید تامین تسلیحات برای اوکراین را متوقف کند.