آمریکا: آتش‌بس یمن باید به صلحی جامع‌ تبدیل شود

08/03/1401 10:21 ب.ظ

آمریکا: آتش‌بس یمن باید به صلحی جامع‌ تبدیل شود العربيه_فارسى

تیم لندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا به یمن از جامعه بین‌المللی خواست برای تبدیل آتش‌بس در این کشور به روند صلحی جامع‌تر تلاش کند.لندرکینگ یک‌شنبه 8 خرداد در لندرکینگ یک‌شنبه 8 خرداد در جریان دیدار با «فیلیپ اتین» سفیر فرانسه در واشنگتن، گفت: «جامعه بین‌المللی باید برای اطمینان از تبدیل آتش‌بس در یمن به فرآیند صلحی جامع‌تر و کمک به این کشور برای ثبات اقتصادی تلاش کند.

»سازمان ملل متحد شنبه اعلام کرد توافق اولیه میان دولت قانونی یمن و شبه‌نظامیان حوثی درباره بازگشایی تدریجی جاده‌ها و گذرگاه‌ها در شهر تعز و سایر استان‌ها بر اساس توافقنامه آتش‌بس حاصل شده است.

هانس گراندبرگ، نماینده ویژه سازمان ملل در یمن روز گذشته طرحی ارائه کرد که بر اساس آن 6 جاده به صورت تدریجی و طی یک ماه در استان تعز بازگشایی شود.گراندبرگ گفت، ابتکار عمل دو طرف یمنی براى دیدار رو در رو به‌منظور بحث پیرامون مسئله بازگشایی جاده‌ها که برای اولین بار پس از سال‌ها اتفاق می‌افتد، اقدامی نویدبخش است.

نماینده ویژه سازمان ملل از دو طرف خواست مذاکرات را فورا به پایان برسانند و به نتایج مثبت و ملموسی برای حل مشکلات مردم یمن دست یابند. او همچنین تاکید کرد رفع محدودیت‌ها بر آزادی تردد افراد و کالاها تنها به کاهش درد و رنج‌ مردم یمن و احیای اقتصاد کشور محدود نمی‌شود، بلکه به موفقیت هرچه بیشتر روند سیاسی نیز کمک خواهد کرد. headtopics.com

عجب....! خود ابلیس هم از حرامزادگی شما ها کرک و پرش ریخته

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

انفجار مین در یمن 5 کشته به جا گذاشتانفجار مین در یمن 5 کشته به جا گذاشت مرکز دیده‌بانی پاکسازی مین یمن طی بیانیه‌ای اعلام کرد که بر اثر انفجار 3 مین در منطقه «الشعبه» و «الربصه» از توابع استان الحدیده در غرب این کشور 5 غیرنظامی از جمله یک کودک جان باخته‌اند.

نزدیکی بیشتر روسیه به ایران در بحبوحه تشدید تحریم‌های آمریکاروسیه می‌گوید قصد دارد تجارت خود با ایران را توسعه دهد تا به «تقویت اقتصاد» هر دو کشور کمک کند. روسیه بابت حمله به اوکراین و ایران بابت توسعه تسلیحات

به دادستانی خوزستان تاکید شده در حادثه متروپل هیچ اغماضی نسبت به متخلفان نباشددادستان کل کشور گفت: به رئیس کل دادگستری خوزستان و دادستان آنجا تاکید شده هیچ اغماضی نسبت به متخلفین در هر بخشی چه قوه‌ قضاییه، چه قوه مجریه و دستگاه‌های دیگر نباید داشته باشند و مساله با جدیت پیگیری می‌شود. خود دادستان خوزستان از مقصرینه باید بازداشت و محاکمه بشه دادستان آبادان خودش جز متخلفینه البته

فروش نفت ایران به چین به دلیل رقابت روسیه «بیش از یک‌چهارم» افت کرده استسی‌ان‌ان می‌گوید که بر اساس گزارش مرکز پژوهش‌های انرژی و هوای پاک، از زمان آغاز جنگ در اوکراین، چین بیش از ۷ میلیارد یورو (۷.۵ میلیارد دلار) سوخت فسیلی از روسیه خریداری کرده است. یاردوبه،چی میگن،تامین کننده،منافع،روسیه،سوریه،لبنان،وچندجای دیگرشده،کشوره ایران آنوقت حالا مردم هم تعمیین،میشوند،ازاوضاع کاملامشخص است مردم دولت را تامین میکنندنه دولت مردم را

واکنش هنرمندان ایرانی به اعتراضات خوزستان؛ ابی: مردم ایران چون ققنوس به پا خواهند خاست🔺واکنش هنرمندان ایرانی به اعتراضات خوزستان؛ ابی: مردم ایران چون ققنوس به پا خواهند خاست ▪️اعتراضات مردمی علیه آن چه که سوءمدیریت حکومت ایران پس از فرو ریختن ساختمان «متروپل» عنوان شده است، بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشت. ⬇️ بیشتر بخوانید: اینجوری که بوش میاد ابی هم داستان آق رضا و سیمرغ رو شنیده شما فعلا در دبی خلیج فارس را تعطیل کن تا برایت واریزی ها را محکم تر بزنند… ققنوس ‌واین شر و ور ها پیش کش! مردم ایران چهل وسه قبل ازجا برخواستند امریکاها وانگلیسها رو از ایران بیرون ریختند مردم ایران روی آرامش دارند این مشکلها هم درست میشود بهتر بفکر قتل وعام کودکان امریکای باشه چون آنها میمرند رئیس جمهورشون قبلی ترامپ میرقصه امریکاها جرات اعتراض کودکان کشته شوده روندارند

اردوغان: نمی‌توانیم به ورود کشورهای حامی تروریسم به ناتو «بله» بگوییم🔴اردوغان: تا زمانی که من رئیس‌جمهور ترکیه هستم، نمی‌توانیم به ورود کشورهای حامی تروریسم به ناتو «بله» بگوییم. 🔴اردوغان: روز دوشنبه با روسیه و اوکراین تماس تلفنی خواهم داشت. ما به تشویق طرفین برای ادامه گفتگو و دیپلماسی ادامه خواهیم داد. 🔴اردوغان: بیش از 100 تروریست را از جمله در شمال عراق از پای درآوردیم. این روند ادامه خواهد داشت و آنها را رها نمی‌کنیم. 🔴اردوغان: اگر آمریکا به وظیفه خود در مبارزه با تروریسم عمل نکند، چه خواهیم کرد؟ ما از خود محافظت می‌کنیم. برای مبارزه با تروریسم از جایی اجازه نخواهیم گرفت. این پیرمرد تا کی میخواد رئیس جمهور تورکیه باشه؟

آخرین به روزرسانی:Shareتیم لندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا به یمن از جامعه بین‌المللی خواست برای تبدیل آتش‌بس در این کشور به روند صلحی جامع‌تر تلاش کند.

لندرکینگ یک‌شنبه 8 خرداد در جریان دیدار با «فیلیپ اتین» سفیر فرانسه در واشنگتن، گفت: «جامعه بین‌المللی باید برای اطمینان از تبدیل آتش‌بس در یمن به فرآیند صلحی جامع‌تر و کمک به این کشور برای ثبات اقتصادی تلاش کند.»سازمان ملل متحد شنبه اعلام کرد توافق اولیه میان دولت قانونی یمن و شبه‌نظامیان حوثی درباره بازگشایی تدریجی جاده‌ها و گذرگاه‌ها در شهر تعز و سایر استان‌ها بر اساس توافقنامه آتش‌بس حاصل شده است.

هانس گراندبرگ، نماینده ویژه سازمان ملل در یمن روز گذشته طرحی ارائه کرد که بر اساس آن 6 جاده به صورت تدریجی و طی یک ماه در استان تعز بازگشایی شود.گراندبرگ گفت، ابتکار عمل دو طرف یمنی براى دیدار رو در رو به‌منظور بحث پیرامون مسئله بازگشایی جاده‌ها که برای اولین بار پس از سال‌ها اتفاق می‌افتد، اقدامی نویدبخش است.

نماینده ویژه سازمان ملل از دو طرف خواست مذاکرات را فورا به پایان برسانند و به نتایج مثبت و ملموسی برای حل مشکلات مردم یمن دست یابند.

او همچنین تاکید کرد رفع محدودیت‌ها بر آزادی تردد افراد و کالاها تنها به کاهش درد و رنج‌ مردم یمن و احیای اقتصاد کشور محدود نمی‌شود، بلکه به موفقیت هرچه بیشتر روند سیاسی نیز کمک خواهد کرد.

مذاکرات میان دولت قانونی یمن و شبه‌نظامیان حوثی برای تکمیل پیشنهاد آتش‌بس سازمان ملل متحد، با هدف رفع محاصره استان 5 میلیون نفری تعز چند روز گذشته در اردن آغاز شد.

شبه‌نظامیان حوثی به‌رغم افتتاح فرودگاه صنعا و بندر الحدیده برای واردات مشتقات نفتی، کماکان به محاصره چندین ساله تعز ادامه می‌دهند.آتش‌بس سازمان ملل

سازمان ملل متحد آوریل گذشته از برقراری آتش‌بس دو‌ماهه در تمام جبهه‌های جنگ در یمن خبر داد. سازمان ملل اعلام کرد این آتش‌بس می‌تواند روزنه‌ای برای گفت‌وگوها برای بازگشت به مسیر مذاکرات و دستیابی به راه حل جامع جهت پایان درگیری‌ها در یمن باشد.

عبدالکریم شیبان، رئیس تیم مذاکره‌کننده دولت قانونی یمن هم تایید مذاکرات و رایزنی‌ها در امان برای کاهش درد و رنج مردم تعز و گشایش راه‌های این استان، گفت: «تا این لحظه (عصر شنبه) همچنان منتظر نتیجه تلاش‌های فرستاده سازمان ملل برای متقاعد کردن هیئت حوثی‌ها هستیم».