آمریکا پنج شرکت اماراتی را برای خرید نفت ایران تحریم کرد

20/03/2020 03:06:00 ق.ظ

آمریکا پنج شرکت اماراتی را برای خرید نفت ایران تحریم کرد

آمریکا پنج شرکت اماراتی را برای خرید نفت ایران تحریم کرد

ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه تحریم هایی را بر پنج شرکت مستقر در امارات متحده عربی که می گوید نفت ایران را برخلاف تحریم های آمریکا حمل کرده اند اعمال کرده است.

این تحریم ها از معدود مواردی است که آمریکا شرکت های اهل امارات را تحریم می کند. امارات متحده عربی از متحدان نزدیک آمریکا و از کانون های مهم تجارت با جمعیت بزرگی از ایرانیان مهاجر است.استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا در بیانیه ای گفت:"رژیم ایران از طریق فروش نفت و پتروشیمی، به جای رسیدگی به سلامتی و رفاه مردم ایران، آن را برای تروریست های تحت امرش مانند نیروی قدس سپاه پاسداران هزینه می کند."

این تحریم ها هرگونه دارایی این پنج شرکت در آمریکا را مسدود و کلیه معاملات با آنها را ممنوع می کند.این شرکت ها پتروگراند اف زی ای، آلفابت اینترنشنال دی ام سی سی ، سویسول ترید دی ام سی سی، آلما التروا جنرال تریدینگ ال ال سی و الوانئو ال ال سی هستند.دولت دونالد ترامپ که در ماه مه ۲۰۱۸ میلادی از توافق هسته ای (برجام) خارج شد همچنان بر ادامه خط مشی فشار حداکثری بر تهران تاکید دارد و هدف آن را تغییر سیاست های ایران از جمله در منطقه می خواند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

امریکا دچار 'حماقت حداکثری'است و خود را در تاریخ بی آبرو می کند. قطع بدانید ایران تسلیم زورگوئی ها و حماقت حداکثری دولت تروریست امریکا نخواهد شد. ترامپ و دولت تروریست او کوچکتر از آنند که ایمان و غیرت اسلامی ایرانی ایرانیان را نادیده بگیرند. اینا برای وادار کردن حکومت ایران به تسلیم، حاضرند تمام مردم این کشور را قربانی تحریم کنند. اما هر اتفاقی بیفته، جنایت تحریم‌چی‌ها و هوادارای اونا در تاریخ ماندگار خواهد شد. SanctionsSpreadCovid19 SanctionsSpreadCOVID19 SanctionsSpreadCOVID19 SanctionsSpreadCOVID19

Bk

آمریکا ۵ دانشمند هسته‌ای ایران را تحریم کردوزارت خارجه آمریکا از تحریم پنج دانشمند هسته‌ای ایران خبر داد.

آمریکا چند شرکت مرتبط با ایران و ۳ فرد ایرانی را تحریم کردآموزارت امورخارجه آمریکا امروز (چهارشنبه) با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که ۹ شرکت غیرایرانی در رابطه با بخش پتروشیمی ایران را در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است انوقت میان پیام تبریک میفرستن ،کوشش می کنن برای ماااا. رژیم اشغالگر اسرائیل نابود باد

آمریکا اسامی دانشمندان هسته‌ای تحریم شده ایرانی را منتشر کرددر حالی که مقام‌های ایرانی، چینی و نیز برخی از چهره‌های دموکرات در آمریکا خواهان تعلیق تحریم های ایران به خاطر شیوع کرونا شده‌اند، دولت دونالد ترامپ تحریم های تازه‌ای را بر سر برنامه هسته ای علیه جمهوری اسلامی وضع کرده است. «کاسبان» هسته ای رو تحریم کرده؟ اخی چه بد شد ایت الله بی بی سی. امریکا بیاد اینو تحریم کنه برنامه صلح آمیز هسته ای ایران تحت نظارت آژانس اتمی سازمان ملل و ذیل ان پی تی و قرار داد برجام و قطعنامه 2231 شورای امنیت، در حال اجراست و حرکات کودکانه و حماقت حداکثری دولت تروریست امریکا،هیچ تاثیری در عزم جمهوری اسلامی بر استیفاء حقوق مردم ایران ندارد. خودتان را خسته نکنید!

آمریکا کامران دانشجو و رییس دانشگاه آزاد را تحریم کرد | DW | 19.03.2020آمریکا در راستای تحریم‌هایی تازه‌ علیه جمهوری اسلامی اسامی پنج تن از کارشناسان هسته‌ای ایران را که مورد تحریم قرار گرفته‌اند منتشر کرده است. این در حالی است که ایران خواهان تعلیق تحریم‌ها به خاطر شیوع کرونا شده بود. آمریکا هرچی هدف بود رو زده و دیگه داره تیر هوایی میزنه وگرنه یکی مث کامران دانشجو ارزش هدف گیری نداره ک تحریم کامران نجف زاده بهتر از کامران دانشجو بود🙏 آمریکا هم یه دونه من را تحریم نکرده بگید بیاد منم تحریم کنه

آمریکا ۵ شرکت را به اتهام ارتباط با شرکت ملی نفت ایران تحریم کرددولت آمریکا چند شرکت را به اتهام همکاری با شرکت ملی نفت ایران تحریم کرده است.

ظریف: زمان تغییر سیاست شکست خورده تحریم و تغییر رژیم از سوی آمریکا فرا رسیده استمحمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران روز پنج‌شنبه 19 مارس 2020 در پیامی توییتری به مناسبت سالگرد ملی شدن جلل خالق SamanthaIrani حق با شما بود وقتی ظریف برانداز میشود😂 جوری نوشتی انگار منظورش تغییر رژیم ایرانه😂

وزارت خزانه داری آمریکا گفت که این پنج شرکت سال پیش صدها هزار تن نفت از شرکت ملی نفت ایران خریداری اما اعلام کردند آن را از عراق خریده اند یا در غیر این صورت سرمنشا آن را پنهان کردند.به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی پاکستان تودی، در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است که این پنج نفر به‌خاطر همکاری با برنامه هسته‌ای ایران در فهرست تحریم‌های ایالات متحده قرار گرفته‌اند.به گزارش ایسنا، وزارت امورخارجه آمریکا امروز (چهارشنبه) با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که ۹ شرکت را در رابطه با بخش پتروشیمی ایران در فهرست تحریم های خود قرار داده است.وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه (۱۸ مارس) در تازه ترین بیانیه خود اسامی پنج نفر از افراد تازه تحریم شده را اعلام کرده که می گوید متخصصان هسته ای طرح "آماد" بوده اند.

این تحریم ها از معدود مواردی است که آمریکا شرکت های اهل امارات را تحریم می کند. امارات متحده عربی از متحدان نزدیک آمریکا و از کانون های مهم تجارت با جمعیت بزرگی از ایرانیان مهاجر است.. استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا در بیانیه ای گفت:"رژیم ایران از طریق فروش نفت و پتروشیمی، به جای رسیدگی به سلامتی و رفاه مردم ایران، آن را برای تروریست های تحت امرش مانند نیروی قدس سپاه پاسداران هزینه می کند. همچنین شرکت های  Mcfly Plastic Hk Ltd،  شرکت کشتیرانی Sea Charming و Saturn Oasis Co مستقر در هنگ کنگ در این فهرست قرار گرفته اند." این تحریم ها هرگونه دارایی این پنج شرکت در آمریکا را مسدود و کلیه معاملات با آنها را ممنوع می کند. این شرکت ها پتروگراند اف زی ای، آلفابت اینترنشنال دی ام سی سی ، سویسول ترید دی ام سی سی، آلما التروا جنرال تریدینگ ال ال سی و الوانئو ال ال سی هستند. وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه جدیدش به افرادی که در برنامه های نظامی حساس ایران کار می کنند هشدار داده که از خطرات مالی و پیامدهای اعتباری فعالیت های خود آگاه باشند.

دولت دونالد ترامپ که در ماه مه ۲۰۱۸ میلادی از توافق هسته ای (برجام) خارج شد همچنان بر ادامه خط مشی فشار حداکثری بر تهران تاکید دارد و هدف آن را تغییر سیاست های ایران از جمله در منطقه می خواند. ، Tianyi International (Dalian) Co. واشنگتن روز سه شنبه این هفته هم چند شرکت عمدتا غیر ایرانی را به دلیل ارتباط با صنایع پتروشیمی ایران به فهرست تحریم‌ها خود اضافه کرد. در این لیست نام شرکت‌هایی چینی، هنگ کنگی و آفریقای جنوبی به چشم می‌خورد. شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح هم از جمله نهادهای تحریم شده است. دولت آمریکا همچنین سه فرد را به نام های محمد حسن طلوعی، مدیرعامل شرکت Armed Forces Social Security Investment Company، حسین توکلی، مدیر SPI International Proprietary Limited و رضا عبادزاده سمنانی مدیر  شرکت Main Street ۱۰۹۵ را تحریم کرده است. . تحریم‌های آمریکا علیه ایران و تشدید آنها هم‌زمان با همه‌گیری جهانی ویروس کرونا و افزایش قربانیان این بیماری در ایران انتقاد از دولت آمریکا را به دنبال داشته است.