آمریکا در تدارک اسکورت نظامی نفتکش‌ها در تنگه هرمز

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آمریکا در تدارک اسکورت نظامی نفتکش‌ها در تنگه هرمز مسئول ویژه امور ایران در وزارت خارجه آمریکا در اظهاراتی اعلام کرد وزارت دفاع و وزارت خارجه آمریکا قصد دارند روز جمعه ابتکار امنیت دریایی برای خلیج فارس، تنگه هرمز و خلیج عمان را رونمایی کنند.

به گزارش ایسنا، برایان امور، مسئول ویژه امور ایران در وزارت خارجه آمریکا در اظهارات جداگانه‌ای اعلام کرد وزارت دفاع و وزارت خارجه آمریکا قصد دارند روز جمعه ابتکار امنیت دریایی برای خلیج فارس، تنگه هرمز و خلیج عمان را رونمایی کنند.

هوک گفت: این اسکورت نظامی باید بین‌المللی شود. عمده نفتی که از طریق تنگه هرمز عبور می‌کند به مقصد آسیا می‌رود و بسیار اهمیت دارد که کشورهای این منطقه نقشی ایفا کنند. اسپر ایده گشت‌زنی نیروهای نظامی یک گروه ائتلافی کشورها در تنگه هرمز را پس از حملاتی که در ماه مه و ژوئن به نفتکش‌ها در خلیج عمان انجام گرفت، مطرح کرده بود.

برایان هوک به خبرنگاران گفت: شماری از کشورها پس از حملات اخیری که به نفتکش‌ها انجام گرفت، از آمریکا امنیت دریایی بیشتر را درخواست کرده‌اند. وی حاضر نشد به نام کشورهایی که امنیت بیشتر را درخواست کرده‌اند، اشاره کند و به جزییات طرح اسکورت نظامی نفتکش ها نیز اشاره ای نکرد. بر اساس گزارش پلاتس، در این بین تاکشی ایوایا، وزیر دفاع ژاپن گفت: ژاپن برنامه‌ای برای ارسال نیروهای دفاعی به ائتلاف تحت رهبری آمریکا در تنگه هرمز ندارد. حدود ۸۰ درصد از واردات نفت ژاپن از تنگه هرمز عبور می‌کند و یکی از کشتی‌هایی که در ۱۳ ژوئن هدف حمله قرار گرفت، تحت اداره یک شرکت ژاپنی بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مانور نظامی مشترک سعودی و آمریکا در شمال عربستان شروع شدمانور نظامی مشترک میان عربستان سعودی و ایالات متحده آمریکا از روز دوشنبه ۲۴ تیر ماه شروع شده و به مدت دو هفته ادامه خواهد داشت. \r\n به گزارش بیانیه منتشر شده از سوی وزارت دفاع عربستان سعودی، این مانور
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

برای افکار عمومی آمریکا جنگ تا زمانی قابل قبول است که هزینه‌ای را بر جامعه تحمیل نکندیک کارشناس مسائل آمریکا گفت: دموکرات‌ها از اساس نگران تشدید تنش با ایران هستند و معتقد هستند این تشدید تنش میراث اوباما در خصوص برجام را نابود می‌کند. آنها در مرحله اول در تصویب طرحی برای محدود کردن رئیس‌جمهور برای برخورد نظامی، دغدغه ایران را دارند و در مرحله دوم نگران هستند رئیس‌جمهوری مانند رئیس‌جمهور فعلی ایالات متحده که رفتارهای معقولی ندارد کشور را با جنگی مواجه کند که در نهایت هزینه‌اش را مالیات‌دهندگان آمریکا پرداخت کنند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

جانسون: از اقدام نظامی آمریکا علیه ایران حمایت نمی‌کنمبوریس جانسون، وزیر خارجه پیشین انگلیس اعلام کرد که اگر نخست‌وزیر شود، از اقدام نظامی محتمل آمریکا علیه ایران حمایت نمی‌کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »


منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

امارات متحده عربی مشغول ترک ائتلاف نظامی در یمن استامارات متحده عربی مشغول ترک ائتلاف نظامی در یمن است به گزارش شبکه تلویزیونی فاکس نیوز، دلیل این خروج به احتمال زیاد هزینه سنگین این حضور نظامی است. ائتلاف نظامی به رهبری عربستان در یمن برای کاهش نفوذ حوثی‌های مورد حمایت ایران شکل گرفت. آخروعاقبت جنگ طلبی وتجاوزبه سر زمین دیگر
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سفیر آمریکا در ژاپن از سمت خود کنار می‌رودسفارت ایالات متحده در ژاپن اعلام کرد ویلیام هاگرتی، سفیر آمریکا در ژاپن، پس از دو سال در پایان ماه جاری از سمت خود استعفا خواهد کرد. به گزارش رویترز، سفارت آمریکا در ژاپن در بیانیه‌ای این خبر را اع
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »