آمریکا خلبانان افغان در تاجیکستان را تخلیه می‌کند

18/08/1400 11:44 ب.ظ

آمریکا خلبانان افغان در تاجیکستان را تخلیه می‌کند جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) طی نشست خبری از آغاز روند تخلیه خلبانان افغان که پس از خروج آمریکا از افغانستان و فروپاشی ارتش این کشور به تاجیکستان فرار کرده بودند، خبر داد.

دولت آمریکا عملیاتی را برای تخلیه خلبانان افغان در تاجیکستان انجام خواهد داد. - خبرگزاری آناتولی جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) طی نشست خبری از آغاز روند تخلیه خلبانان افغان که پس از خروج آمریکا از افغانستان و فروپاشی ارتش این کشور به تاجیکستان فرار کرده بودند، خبر داد.

کربی اظهار داشت: در تاجیکستان 191 مهاجر افغان از جمله خلبانان افغان حضور دارند و سفارت ما در آنجا برای تسریع روند تخلیه این افراد تلاش می‌کند. به زودی از تاجیکستان خارج خواهند شد، ولی تاریخ دقیق را نداریم.

ادامه مطلب:
aa_persian »

حملات سایبری به شرکت‌های مهم آمریکا- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimحملات_سایبری به شرکت‌های مهم آمریکا شرکت امنیت سایبری پالو آلتو اعلام کرده است که هکرها به تنهایی حداقل ۳۷۰ سازمان و نهاد را در آمریکا هدف قرار داده‌اند و موفق شده‌اند تاکنون به یک سازمان نفوذ کنند

حمله پهپادی به اقامتگاه نخست وزیر عراق؛ اتحادیه اروپا، اتحادیه عرب، آمریکا و ایران محکوم کردندمصطفی کاظمی، نخست وزیرعراق نیز که از این سوقصد جان سالم به در برده یکشنبه شب و بعد از اینکه شخصا در جلسه اضطراری با فرمانده های ارشد امنیتی عراق شرکت کرد، گفت که « کسانی را که مرتکب این جنایت شدند به خوبی می شناسیم و آن ها را تعقیب و رسوا خواهیم کرد.» همین دورویی و تزویرکاری جمهوری جهل و جنایتِ اِشغالگر ایرانمان هستش که جوامع دمکرات؟؟؟ دنیا عاشقش شدند!!! خودش هم میزنه و هم محکوم میکُنه 🧐🧐🧐 اولا ایران نگوئید بگوئید فرقه تبهکار ملایان اشغالگر ایران، جمهوری اسلامی‌ که در گوادلوپ توسط کارتر دموکرات و انگلیس و آلمان و فرانسه به ایران کادو فرستادن و کلینتون و حاج حسین اوبامای دموکرات و جو خواب آلود دموکرات مهر تائید روی آن زدن دوم چهل و سه سال سکوت جهان در برابر آن ایران هم ؟😂😂😂😂😂😂

یک شرکت امنیت سایبری از حمله هکرها به پیمانکاران نظامی آمریکا خبر دادهرچند هنوز منشاء این حملات سایبری مشخص نشده است اما مقامات «پالو آلتو نتورکس» می گویند که برخی از تحرکات هکرها و ابزار مورد استفاده از سوی آنها مشابه حملاتی است که پیش از این از سوی گروه‌های هکری چین صورت گرفته بود. بعید نیست، که سر چشمه این هکرها از کجاست، کافیست رجوع به سخنان :سعید_خطیب‌_زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران، در ارتباط با حمله سایبری اخیر به سامانه سوخت، گفت: 'اینکه برخی کشورها در حوزه امنیت سایبری سوءاستفاده کنند، پاسخ‌های دردناکی گرفته‌اند و بعد از این هم خواهند گرفت'

ایران از آمریکا خواست تا «برای عدم تکرار رفتاری مشابه اقدامات ترامپ» تضمین بدهدسعيد خطيب زاده، سخنگوی وزارت خارجه ايران روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: «آمریکا باید تضمین بدهد که هیچ دولتی در ایالات متحده مجدداً جهان و حقوق بین‌الملل را به سخره نخواهد گرفت و این شرایط را تکرار نخواهد کرد.» فرقه فارسیسم اشغالگر ایران، تضمین استمرار علوم بی منطق جاهلیت و هویت دروغین من منیت مندراوردی بساط تشگیلات و حکومت جاهلیت جنودفکری شئونیزم فارسی تحمیلی بر ملتهای ایرانیان را از صلیبچیها میخواهد نه چیز دیگر. منطقیه سفته بده

ماکت ناوهای آمریکا در بیابان‌های چین؛ پکن ابراز بی‌اطلاعی کرداحتمال داده می‌شود که ماکت‌های بزرگ که موکاپ یا قالب پیکرنما خوانده می‌شوند برای استفاده در جریان رزمایش نظامی ساخته شده‌اند.

ممنوعیت کرونایی سفر به آمریکا برای ۲۶ کشور از جمله ایران از امروز لغو می‌شودممنوعیت کرونایی سفر به آمریکا برای ۲۶ کشور از جمله ایران از امروز لغو می‌شود دولت بایدن قرار است امروز ممنوعیت‌های سفر به آمریکا برای ۲۶ کشور از جمله ایران را که به دلیل شیوع بیماری کرونا اعمال شده بود، لغو کند.

دولت آمریکا عملیاتی را برای تخلیه خلبانان افغان در تاجیکستان انجام خواهد داد.واشنگتن/ خبرگزاری آناتولی

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) طی نشست خبری از آغاز روند تخلیه خلبانان افغان که پس از خروج آمریکا از افغانستان و فروپاشی ارتش این کشور به تاجیکستان فرار کرده بودند، خبر داد.

کربی اظهار داشت: در تاجیکستان 191 مهاجر افغان از جمله خلبانان افغان حضور دارند و سفارت ما در آنجا برای تسریع روند تخلیه این افراد تلاش می‌کند. به زودی از تاجیکستان خارج خواهند شد، ولی تاریخ دقیق را نداریم.

وی همچنین درباره حمله به خانه مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق در بغداد نیز گفت: در حال حاضر آماده نیستیم عامل این حمله را اعلام کنیم.