آمریکا درخواست روسیه برای تضمین در مذاکرات وین را رد کرد

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آمریکا درخواست روسیه برای تضمین در مذاکرات وین را رد کرد العربيه_فارسى

این مقام آمریکایی افزود، مسکو یک هفته فرصت داشت تا درخواست خود را پس بگیرد.او ادامه داد، اگر آنان کماکان بر خواسته خود اصرار بورزند و یا در هفته جاری پاسخی ندهند، واشینگتن مجبور می‌شود که به‌سرعت یک «راه بدیل» را مد نظر قرار دهد.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه هفته گذشته پس از اعمال تحریم‌های بی‌سابقه جامعه جهانی علیه مسکو به‌دلیل تهاجم به اوکراین، خواستار استثنا قائل‌شدن روابط کشورش با ایران از این تحریم‌ها شده بود. به گفته این مقام آمریکایی، توافق هسته‌ای میان ایران و آمریکا در حال اتمام بوده و فقط چند مورد باقی مانده بود که درخواست روسیه مذاکرات را متوقف کرد.به گفته ناظران، در صورت اصرار روسیه برای پیوند مذاکرات وین با تحریم‌های مرتبط با اوکراین، دست کم دو گزینه برای بررسی آمریکا محتمل است؛ انجام «توافق موقت» که ایران همواره آن را رد کرده، یا توافقی که واشینگتن از آن به عنوان «جایگزین برجام» یاد می‌کند.

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران با اشاره به توقف مذاکرات احیای «برجام»‌ در وین گفت: «اراده همه برای بازگشت به گفت‌وگو‌ها در وین است.»محمد مرندی، مشاور هیئت مذاکره‌کننده ایران در وین نیز در توییتی نوشت که هیچ متن توافق‌شده نهایی در مذاکرات هسته‌ای احیای «برجام» وجود ندارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

امیدوارم واقعی باشد

واقعا آمریکایی اینقدر نفهم هستند که نمی دونن که خامنه‌ای_نوکر_پوتین بدون اجازه اونا آب نمی خوره.. حالا سیاستمدارن آمریکایی با کلی عهن و تلپ دنبال این هستند که روسیه را از برجام بذارند کنار؟! روسیه نباشه برجامی از هر نوعش نیست؟ کی می خواد حالیشون بشه ایران استانی از روسیه است؟!

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انتقاد امیر عبداللهیان از طرح موضوعات جدید از سوی آمریکا در جریان مذاکرات وین«شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» معاون نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه قطر، در تماس تلفنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، در مورد آخرین تحولات دوجانبه ، منطقه‌ای و بین‌المللی و مذاکرات وین به گفتگو و تبادل نظر پرداخت. آمریکایی ها فکر کردند با تحریم هایی که بر علیه روسیه راه انداخته اند چشم ایران ترسیده و میتوانند در وین ایرانی ها را تهدید کنن و ازشون امتیاز بگیرن. آقای باقری کنی هم درجا زد تو دهنشون ومیز گفتگوهارو برگردوند. حالا قطری ها رو فرستادن جلو بگن غلط کردن.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مهلت یک هفته‌ای آمریکا به مسکو درباره مذاکرات وین/ به دنبال توافق بدون روسیه می‌رویمیک‌ مقام وزارت امور خارجه آمریکا گفت این کشور با روسیه درباره معافیت‌ از تحریم‌ برای تداوم روابط تجاری‌اش با ایران در قالب برجام مذاکره نخواهد کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مرندی: اروپا و آمریکا دست از تعلل بردارند/ هنوز متن توافق نهایی در وین وجود نداردیک کارشناس سیاسی حاضر در مذاکرات وین: هنوز متن توافق نهایی در وین وجود ندارد تعجب می‌کنم که برخی از روزنامه‌نگاران فکر می‌کنند که مذاکرات به نتیجه نهایی رسیده به خط پایان نزدیک شده‌ایم آمریکا و سه کشور اروپایی باید دست از تعلل کردن مانند بچه‌ها بردارند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

عملیات مشترک آمریکا و سعودی برای نجات دو دختر جوان آمریکایی در یمنیک منبع آگاه از عملیات مشترک موفقیت‌آمیز آمریکا و سعودی برای نجات دو دختر جوان آمریکایی از اسارت در بند حوثی‌ها در یمن خبر داد.یک منبع مطلع در گفت‌وگو با
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ایالات متحده می‌گوید، تصمیم برای احیای برجام باید در مسکو و تهران گرفته شودایالات متحده روز جمعه از مسکو و تهران خواست که «تصمیمات» لازم برای احیای توافق هسته‌ای وین را بگیرند در حالی که درخواست‌های لحظات آخر روسیه مذاکرات را از مسیر خود منحرف کرده است. مرگ_بر_روسیه مرگ_بر_روسیه خاک تو سر مردمی که همچین حکومت رذل و داغونی ، حاکمشه
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

کسری ۳۰ درصدی دستمزد در هزینه‌های ۱۴۰۱/ پیشنهادِ «مزد شناور» برای تورم ۵۰ درصدی سال آیندهحتی اگر دستمزد افزایش نمی‌یافت تورم سال آینده در سطح بیشتری نسبت به امسال قرار می‌گرفت؛ چراکه دستمزدی که در ارز دارای تورم به جریان می‌افتد، مانند استخوان به پوست چسبیده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »