آمریکا خواستار تعطیلی کنسولگری چین در هیوستون شده است | DW | 22.07.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 10 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 7%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مناسبات آمریکا و چین هیچگاه از زمان برقراری روابط دیپلماتیک دو کشور تا کنون چنین پرتنش و بحرانی نبوده است. افزون بر جنگ تجاری و مناقشه بر سر شیوع کرونا و همچنین هنگ‌کنگ، اکنون تنش دیپلماتیک نیز بین دو کشور پدید آمده است.

خبرگزاری‌ها به نقل از منابع چینی خبر از درخواست آمریکا مبنی بر تعطیلی کنسولگری چین در ایالت تگزاس داده‌اند. از این تنش دیپلماتیک به عنوان پدیده‌ای بی‌سابقه در مناسبات دو کشور یاد شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین از آمریکا درخواست کرده است که در اجرای این سیاست خود تجدید نظر کند. ون‌بین این اقدام آمریکا را خطای بزرگی دانسته و نسبت به پیامدهای آن هشدار داده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سفر وزیر خارجه آمریکا به بریتانیا و دانمارک؛ مذاکره درباره مباحث مرتبط با چین و هنگ‌کنگ🔺سفر وزیر خارجه آمریکا به بریتانیا و دانمارک؛ مذاکره درباره مباحث مرتبط با چین و هنگ‌کنگ ⚡️در اطلاعیه وزارت خارجه آمریکا که روز دوشنبه منتشر شد، آمده است که آقای پمپئو در لندن با بوریس جانسون نخست وزیر و دومینیک راب وزیر خارجه دیدار می‌کند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

یادداشت برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران: جمهوری اسلامی و چین؛ دوقلوهای تمامیت‌خواه♦️ یادداشت برایان_هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران: جمهوری_اسلامی و چین؛ دوقلوهای تمامیت‌خواه ▪️ هوک و کیث کراش نوشته‌اند که قرارداد چین و ایران به جایی نخواهد رسید چون تمام شرکت‌های چینی یا تحریم هستند و یا تحت تحریم قرار خواهند گرفت.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

برایان هوک: ایران و چین، دوقلوهای خودکامه‌ای که جهان خطرشان را شناخته استبرایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، جمهوری اسلامی و چین را دوقلوهای خودکامه‌ای خواند که به دلیل مجموعه‌ای از اشتراکات مخرب به یکدیگر نزدیک شدند و گفت کشورهای جهان بیش از هر زمانی به این خطر آگاه شده‌اند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا ۱۱ شرکت را بر سر رفتار چین با اویغورها به لیست سیاه اقتصادی افزود🔺آمریکا ۱۱ شرکت را بر سر رفتار چین با اویغورها به لیست سیاه اقتصادی افزود ⚡️وزارت بازرگانی آمریکا روز دوشنبه ۱۱ شرکت چینی درگیر در نقض حقوق_بشر در ارتباط با رفتار چین با اویغورها در سین کیانگ را به لیست سیاه اقتصادی ایالات متحده اضافه کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کرونا؛ آمریکا علیه 'جاسوسان سایبری چین' کیفرخواست صادر کردآمریکا چین را به تلاش برای هک شرکت‌های دارویی در سراسر جهان با هدف سرقت اسرار واکسن ویروس کرونا متهم کرده است. وزارت دادگستری آمریکا در همین رابطه برای دو هکر چینی کیفرخواست صادر کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا خواستار تعطیلی کنسولگری چین در هیوستون شدآمریکا خواستار تعطیلی کنسولگری چین در هیوستون شد و پکن این اقدام واشنگتن را تحریک‌آمیز خواند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »