آمریکا علیه ۱۴ نفر در ایران محدودیت صدور ویزا اعمال کرد

21/08/2020 07:45:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

آمریکا, ایران

🔴خبر فوری| آمریکا علیه ۱۴ نفر در ایران محدودیت صدور ویزا اعمال کرد آقای پمپئو در بیانیه‌ای که روز جمعه ۳۱ مرداد منتشر کرد،‌ گفت که این افراد کسانی هستند که در نقض فاحش حقوق_بشر توسط رژیم ایران نقش دارند.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده از محدودیت صدور ویزا برای ۱۴ ایرانی که در نقض حقوق بشر نقش دارند، خبر داد.آقای پمپئو در بیانیه‌ای که روز جمعه ۳۱ مرداد منتشر کرد،‌ گفت که این افراد کسانی هستند که در نقض فاحش حقوق بشر توسط رژیم ایران نقش دارند.در این بیانیه از «حجت‌الله خدایی سوری» رئیس پیشین زندان اوین نامبرده شده است. او بعدها در دوره نهم نماینده مجلس از سلسله و دلفان در استان لرستان شده بود. در بیانیه آقای پمپئو آمده که ۱۳ نفر دیگر از کسانی که با این محدودیت روبرو شده‌اند، کسانی هستند که در یک ترور در سوئیس در سال ۱۹۹۰ نقش داشته اند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

ترامپ: آمریکا تحریم‌های تعلیق‌شده علیه ایران را احیا می‌کند | DW | 20.08.2020واشنگتن در تلاش تشدید دوباره تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی است. دونالد ترامپ اعلام کرد که آمریکا قصد دارد در سازمان ملل 'مکانیسم ماشه' را جهت بازگرداندن تمامی تحریم‌ها در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران فعال کند.

تحریم‌های جدید آمریکا علیه مقامات رژیم اسدوزیر امور خارجه آمریکا از اضافه شدن نام 6 تن از مقامات ارشد رژیم بشار اسد به فهرست افراد ویژه مشخص‌شده و بلوک‌شده در چارچوب قانون سزار خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

تحریم‌های جدید آمریکا علیه مقامات ارشد حزب بعث و دولت سوریه | DW | 20.08.2020مایک پمئپو، وزیر امور خارجه آمریکا خبر از تحریم‌های جدید علیه مقامات ارشد دولت بشار اسد در سوریه داد. او گفت همه کسانی که در راه دست‌یابی به یک راه‌حل سیاسی برای بحران سوریه سنگ‌اندازی می‌کنند، مشمول تحریم‌ها خواهند شد.

ظریف : آمریکا حق تلاش در جهت احیای تحریم‌ها علیه ایران را نداردتهران - ایرنا - وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد اقدام غیرقانونی ایالات متحده آمریکا برای سوء استفاده از ساز و کارهای مندرج در توافق هسته‌ای برای احیای تحریم‌های ایران را مردود دانسته و تأکید کرده است که آمریکا هیچ حقی برای تلاش در جهت احیای تحریم‌ها ندارد و از همین رو این اقدام آمریکا باید از سوی شورا و جامعه بین‌المللی رد شود.

آمریکا تحریم های جدیدی علیه نظامیان و حامیان دولت بشار اسد اعمال کرد آمریکا تحریم های جدیدی علیه نظامیان و حامیان دولت بشار_اسد اعمال کرد این بیانیه که روز پنجشنبه ۳۰ مرداد منتشر شد، میگوید تحریم ها به یاد قربانیان حمله شیمیایی ۷ سال پیش دولت سوریه به غوطه است که در پی آن بیش از ۱۴۰۰ سوری کشته شدند.

حمایت دو سناتور آمریکا از اقدام پرزیدنت ترامپ برای درخواست بازگشت فوری تحریم‌ها علیه ایران♦️ حمایت دو سناتور آمریکا از اقدام پرزیدنت ترامپ برای درخواست بازگشت فوری تحریم‌ها علیه ایران ▪️ سناتور جمهوریخواه جیم ریچ، رئیس كمیته روابط خارجی سنا و سناتور تد کروز عضو این کمیته در دو بیانیه جداگانه از این اقدام پرزیدنت ترامپ حمایت کردند.

خبر فوری مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده از محدودیت صدور ویزا برای ۱۴ ایرانی که در نقض حقوق بشر نقش دارند، خبر داد.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید این بار نیز احتمال می‌رود تلاش آمریکا در رابطه با فعال کردن"مکانیسم ماشه" با بی‌اعتنایی دیگر اعضای شورای امنیت روبرو شود.وزیر امور خارجه آمریکا از اضافه شدن نام 6 تن از مقامات ارشد رژیم بشار اسد به فهرست افراد ویژه مشخص‌شده و بلوک‌شده در چارچوب قانون سزار خبر داد.خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه ۲۰ اوت (۳۰ مرداد) با انتشار گزارشی از واشنگتن از تحریم‌های جدید آمریکا علیه شماری از چهره‌های سیاسی و نظامی سوریه خبر داده است.

آقای پمپئو در بیانیه‌ای که روز جمعه ۳۱ مرداد منتشر کرد،‌ گفت که این افراد کسانی هستند که در نقض فاحش حقوق بشر توسط رژیم ایران نقش دارند. در این بیانیه از «حجت‌الله خدایی سوری» رئیس پیشین زندان اوین نامبرده شده است. رئیس جمهوری آمریکا در نشست خبری روز پنجشنبه ضمن متهم کردن جمهوری اسلامی به عدم پایبندی به برجام بار دیگر تآکید کرد که"ایران هرگز به سلاح اتمی دست نخواهد یافت". او بعدها در دوره نهم نماینده مجلس از سلسله و دلفان در استان لرستان شده بود.2020 واشنگتن/ خبرگزاری آناتولی مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که وزارت امور خارجه و خزانه‌داری آمریکا نام 6 تن از مقامات ارشد رژیم بشار اسد را به فهرست افراد ویژه مشخص‌شده و بلوک‌شده در چارچوب قانون سزار، افزوده‌اند. در بیانیه آقای پمپئو آمده که ۱۳ نفر دیگر از کسانی که با این محدودیت روبرو شده‌اند، کسانی هستند که در یک ترور در سوئیس در سال ۱۹۹۰ نقش داشته اند. "مکانیسم ماشه" در قطعنامه ۲۲۳۱  گنجانده شده است. این گزارش در حال تکمیل است. اسد و حامیان خارجی‌اش می‌دانند که زمان اقدام فرارسیده است.

. در این صورت پس از فرایندی حقوقی که مجموعا ۶۵ روز به طول می‌انجامد، تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران بازگردانده می‌شود. بر اساس این بیانیه٬ در چارچوب قانون حمایت از غیرنظامیان سوری به اختصار «قانون سزار»٬ یاسیر ابراهیم٬ دست راست بشار اسد به لیست تحریم‌های آمریکا اضافه شده است... این در حالی است که جمهوری اسلامی، اتحادیه اروپا، چین و روسیه تصریح کرده‌اند، آمریکا با توجه به خروج از برجام دیگر عضو مشارکت کننده تلقی نمی‌شود و اجازه استفاده از مکانیسم ماشه را ندارد. خبرهای دیگر .  گفتنی است وزارت امور خارجه آمریکا در 17 ژوئن اعلام کرد که در چارچوب قانون سزار، بشار اسد و همسر وی به همراه 39 نفر و نهاد به فهرست افراد ویژه مشخص‌شده و بلوک‌شده اضافه شده‌اند.. تلاش آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه از راه‌های حقوقی در خود آمریکا هم بحث‌برانگیز بوده است. طبق قانون سزار، آمریکا همه کشورها و شرکت‌هایی را که با رژیم بشار اسد معامله کنند یا به بخش انرژی، هواپیمایی، ساخت‌وساز و یا مهندسی سوریه یاری برسانند تحریم خواهد کرد.

. . در همین زمینه:.